Sterydoterapia a skutki uboczne

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Postautor: ususfructus » 21 sierpnia 2007, 14:47

Witam!!
Dowiadywalam sie u lekarza o tym leku CALCORT 6. Lekarz powiedzial,ze to nieprawda ze nie wywołuje skutków ubocznych jak Encorton. Powikłania mogą byc te same;/
ususfructus
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 sierpnia 2007, 20:16


Postautor: Robert » 21 sierpnia 2007, 16:03

Na dłuższą metę tak samo sieje spustoszenie, z tym że podobno mniej wypłukuje kości, choć niektórzy w to wątpią. Istotna różnica jest taka, że nie pobudza apetytu tak jak encorton, a co za tym idzie, nie przybywa się na wadze. Wadą jest prawdopodobnie słabsze działanie.
Poczytaj opinie tych co biorą calcort, jak również inne sterydy: ---> KLIK
Pozostałym również polecam lekturę tego linku. Może dowiecie się czegoś ciekawego.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: gustlikus » 30 maja 2009, 23:22

Renata pisze:
majenka pisze:Nikt nie pisze o intensywniejszym porastaniu włosiem. Może to tylko moja przypadłość... :lol:


No włosiem to za dużo powiedziane, raczej taki meszek, który faktycznie zniknął po odstawieniu sterydów.


Alo !!

A więc odnośnie porastanie włosiem ja potwierdzam ta sytuacje. Biorę Metypred od 29 października 2008 roku, zaczynałem od 48 mg teraz już na zmianę w jeden dzień 16 w drugi 32 mg. Znaczny przyrost owłosienia na twarzy, plecach, barkach i rękach ale żeby było weselej zniknęły z nóg !!!!!

Co do objawu na twarzy księżyca - oczywiście jest widoczny ale raczej nazwałbym to chomikiem....ale problematyczne było na początku tego objawu teraz się przyzwyczaiłem. Początki brania spokojnie żadnych objawów około 8 tygodnia zauważyłem zanik szyi, dostałem dużego nadmiaru skóry na karku co mnie denerwowało, i chomik !!! Wiec na twarzy wyglądam jak bym ważył dużo więcej niż w rzeczywistości. Zacząłem stosować leki moczopędne.....czy pomagają ?? żona mówi ze wygląda to lepiej niż przed braniem.

Co do diety, jedzenia tycia i tak dalej - po kilku dniach brania leku zacząłem odczuwać podwójna potrzebę jedzenia okropnie chciało mi się jeść. Opanowałem temat ale jest trudno. Po pierwsze odrzuciłem chlebek w każdej postaci, odrzuciłem ziemniaki w każdej postaci, nic smażonego, nic solonego, przestałem jeść białych warzyw. około lutego dieta kopenhaska......nie koniecznie może dobrana ale skuteczna. Potem wyczytałem tutaj w dziale ćwiczenia chyba info o "6weidera" polecam !!

A teraz do konkretów...jak zaczynałem brać metypred ważyłem 134 kg przy 194 cm obecnie ważę 122 a było już 119.....

Po któryś tam badaniach P. dr odrzuciła mi KALIPOZ bo miałem za dużo potasu w organizmie, ale jednak po 2 miesiącach mam co nocne bardzo bolące skurcze mięśni w nogach, wiec co jakiś czas rano dorzucam sobie jeden do zestawu.

A jeszcze jedno - chodzę w szkłach kontaktowych od czasu brania leku mam częste objawy zapalenia spojówek.

Ktoś gdzieś tu pisał że są problemiki jeszcze z zębami - nie zaobserwowałem !!!

Odnośnie słońca - jeśli jest to codzienne chodzenie po słońcu to nie problem, gorzej jakby ktoś zachciał poleżeć ale to indywidualna sprawa.

Alkohol - niewskazany, zdarza mi się wiec i rano mam skutki większego chomika!

Na koniec: polecam zapoznać się z tematem "Dieta i zapobieiałganie skutkom ubocznym w terapii sterydowej" w dziale Leczenie (pierwszy na stronie) który nam tu zapodał Pan Robert oraz poczytać jego wypowiedzi to bardzo poważna firma ten nasz Pan Robert w temacie !!!
optymista
gustlikus
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 21
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 16:39


Postautor: anek » 28 listopada 2009, 11:18

A czy komuś przydarzyła się wewnętrzna "trzęsiawka" i zaburzenia snu? Jak sobie poradziliście?
Awatar użytkownika
anek
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 61
Rejestracja: 17 marca 2009, 13:12
Lokalizacja: Łódź


Postautor: Robert » 28 listopada 2009, 12:20

Trzęsiawki nie pamiętam, ale krótszy sen i pobudka wcześnie rano owszem. Normalnie budzę się po 7-ej, a na sterydach zdarzało mi się to o 4-5, czasem w środku nocy. Im mniejsza dawka tym ten objaw był słabszy.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Poprzednia


Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron