Sarkoidoza a wyjazd do sanatorium

Sarkoidoza a wyjazd do sanatorium

Postautor: IZKA76 » 01 maja 2016, 10:17

Witam.mam pytanie czy jest szansa na wyjazd po szpitalny do sanatorium ze zdiagnozowaną sarkoidozą???czy ktoś z Was był na takim wyjeżdzie po szpitalnym lub innym?Gdzie wysyłaja tzn. jaka miejscowość ?jak załatwić ,rozmawiać na oddziale czy ze swoim pulmonologiem?Pozdrawiam serdecznie ;)
IZKA76
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 12:29


Re: Sarkoidoza a wyjazd do sanatorium

Postautor: Robert » 01 maja 2016, 21:22

Nie masz szans, bo ostra postać sarkoidozy mimo gwałtownego przebiegu dobrze rokuje i prawie nigdy nie wymaga jakiegoś specjalnego leczenia. Pierwsze miesiące są ciężkie, a potem choroba w większości przypadków cofa się sama i nie ma czego leczyć, ani tym bardziej rehabilitować. W fazie ostrej podaje się jedynie leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, czasem sterydy.
Skierowanie do sanatorium nie ma w tym przypadku żadnego uzasadnienia.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Sarkoidoza a wyjazd do sanatorium

Postautor: Nusia » 02 maja 2016, 22:07

Robert ma rację. Żadne sanatorium praktycznie nie przyjmie pacjenta z sarkoidozą w fazie diagnozy, leczenia. Również ośrodki ZUS u (w ramach tzw. prewencji leczniczej) takich pacjentów nie przyjmują. Jest to dość specyficzna choroba. No może się udać po zakończeniu leczenia fazy ostrej i np. coś tam jeszcze dopląta się innego (astma lub tp.) wtedy możesz próbować.
Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową
Awatar użytkownika
Nusia
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 213
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 18:51
Lokalizacja: śląsk




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron