dlaczego należy unikać słońca!!!

dlaczego należy unikać słońca!!!

Postautor: Barbara » 24 sierpnia 2007, 19:55

Witam serdecznie !!dlaczego należy unikać słońca...ja osobiście ostatnio unikam slońca bo mnie bardzo razi w oczy ,,musze je mróżyć bo czuje pieczenie i ból oczu!!! jaka jest opinia lekarzy na ten temat,,,Ostatnio wcale sie nie opalam bo moje ciało jakby sie broniło przed slońcem i mam bóle głowy !!!!po takim spacerku na sloneczku !!! :D
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 25 sierpnia 2007, 09:01

Słońca należy unikać dlatego, że pod wpływem promieni słonecznych w organizmie produkowana jest witamina D, która jak już pewnie wiesz nie jest dla nas wskazana.
TU jest cały temat

PS
Twoje złe samopoczucie po pobycie na słońcu to kolejny punkt potwierdzający Twoją diagnozę...
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 25 sierpnia 2007, 20:37

dzieki za podpowiedz !!! :wink: bardzo sie przydała ,,poczytałam ,,i przepisalam kilka uwag szczególnie co do diety !!!jestem zdziwiona bo do tej pory staralam sie jesc dużo nabialu :P zeby nie chorować hahahahahaa a tu niewypał ----zupełnie inny kierunek !!!dobrze ze chociarz od jajek mnie odrzucilo ////co by nie mówić ,,,moje ciało jest mąrutkie i broni sie jak może biedactwo !!!!hihihihihhih :D MIlych snow i zdrowka życze ....
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Jurek » 25 września 2007, 13:20

Hej jeśli już wiemy że przebywanie na słońcu jest niewskazane- to można się jakos do tego zastosować, ale co robicie, żeby was nie raziło np idąc ulicą mam na myśli jakieś inne sposoby, niż okulary lub mrużenie oczu?
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Haniula1010 » 25 września 2007, 20:36

Można jeszcze chodzić po cienistej stronie ulicy lub sprawić sobie jakiś odjazdowy parasol :wink: :lol:

Dodane po 2 minutach:

Albo może kapelusz z dużym rondem? -Już kiedyś dyskutowaliśmy na ten temat bodajże na wiosnę :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Jurek » 28 września 2007, 22:22

Chodzę cieniem, moja żonka również -solidarnie :D :D
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Robert » 29 września 2007, 07:57

Tak sobie myślę, że to może o nas te wszystkie opowieści o wampirach.... :lol:
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 29 września 2007, 15:41

:hyhy: oj,,,,, a w sumie to,,,ja uwielbiam pełnie KSIEZYCA hahhaha ,,,działa na mnie ,,poswiata nie z tego świata !!!hihihiiii
[smilie=real mad.gif]
pewnie wtedy wygladam tak uroczo HAHAHA
ale nie chce ,,życ sama przez tysiąc lat ,,,wole juz byc sarkoludkiem ,,,
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: agga » 29 września 2007, 20:47

To jest dziwne, ale ja na słońcu lubię przebywać ( nie smażyć się plackiem na plaży, ale spacerować itp. ) i nie zauważyłam, aby mi to szkodziło ( złe samopoczucie itp.). Zawsze noszę okulary p-słoneczne ( bo bez nich nic nie widzę) , lubię posiedzieć w ciepełku i wygrzać stare kości, od razu mi lepiej ;)
O wiele lepiej się czuję, kiedy jest słonecznie i ciepło ( a nawet upalnie ) ; nie znoszę chłodu, deszczu itp - wszystko mnie wtedy boli i mogłabym leżeć w łóżku cały dzień bez chęci do czegokolwiek.
Już tęsknię za latem, słońcem, długimi dniami i ciepełkiem :(
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Renata » 29 września 2007, 21:27

agga pisze:To jest dziwne, ale ja na słońcu lubię przebywać ( nie smażyć się plackiem na plaży, ale spacerować itp. ) i nie zauważyłam, aby mi to szkodziło ( złe samopoczucie itp.)....Już tęsknię za latem, słońcem, długimi dniami i ciepełkiem :(

Agga, ale jest udowodnione, że witamina D, którą wytwarza słonko, sarkoludkom szkodzi. Godzinę dziennie spacerku po słonku pewnie nie zaszkodzi, ale więcej może nie.
No cóż, myślę że dobrze by było byś sobie wymyśliła, coś zanim lato znów wróci, bo tęskonota za nim Cię zdołuje. Ja polubiłam zimę jak zaczęłam jeździć na nartach. Można w jesienne wieczory wertować oferty zimowych wczasów, potem zamawiać, potem się szykować, potem wyjechać, potem oglądać zdjęcia i już lato. :D
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 29 września 2007, 23:30

Renia, perspektywa całkiem zachęcająca, tylko jak się tu nauczyć jeździć na nartach, kiedy duch w człowieku całkiem mdły :wink: ???
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Jurek » 03 października 2007, 00:05

Lubię wieczory, szczególnie takie jesienne, ciepłe. Liście szeleczą pod stopami. Kora drzew jest wilgotna, czarna. Kolory są złoto-brązowe. Jesienne odcienie są dla mnie najprzyjemniejsze od jasnych słomkowych do brunatnych, światło jest rozproszone przez chmury, miekkie cienie są delikatne -nie stakie nieprzenikliwe jak pod ostrzałem promieni południowego słońca- i nie muszę mrużyć oczy-u. Jest cicho, trzask gałązki za mną odwracam się patrze prosto w twarz wampira!
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Renata » 03 października 2007, 09:21

Jurek pisze:Lubię wieczory, szczególnie takie jesienne, ciepłe. Liście szeleczą pod stopami. Kora drzew jest wilgotna, czarna. Kolory są złoto-brązowe. Jesienne odcienie są dla mnie najprzyjemniejsze od jasnych słomkowych do brunatnych, światło jest rozproszone przez chmury, miekkie cienie są delikatne -nie stakie nieprzenikliwe jak pod ostrzałem promieni południowego słońca- i nie muszę mrużyć oczy-u. Jest cicho, trzask gałązki za mną odwracam się patrze prosto w twarz wampira!

wow Jurek, toż jest w Tobie poeta
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

cron