pytanie o ząbki !!!

Postautor: smylka » 02 października 2008, 13:27

kochana Amelko, jak po 24 h leci jeszcze krew to nie czekaj na dłużej tylko udaj się do stomatologa, bo to może być różnie. Ja miałam w rodzinie przypadek krwotoku po wyrwanym zębie, chociaż wyglądało to nie najgorzej.
Pozdrawiam i życzę zdrówka
Lustro jest najodpowiedniejszą książką dla kobiety
smylka
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 333
Rejestracja: 16 października 2006, 12:41
Lokalizacja: Radzymin koła Warszawy


Postautor: Haniula1010 » 02 października 2008, 18:09

Danusiu, wydaje mi się, że po dobie od usunięcia - i po płukaniu rany szałwią- rana powinna się już choć trochę zasklepić. Ja bym spróbowała zadzwonić do dentysty i zapytać go co z tym fantem zrobić /w poradni, do której chodzę jest taka możliwość/. W naszym przypadku nic nie działa tak jak powinno, z krzepnięciem też jest różnie, więc może -jeżeli dziąsło jest bardzo poharatane -należałoby założyć ze dwa szwy? A najlepiej podejdź do tego dentysty. Niech działa :) Trzymaj się :)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Barbara » 02 października 2008, 20:08

Amelio :) ,,dopiero przeczytałam posta ,,Jak tam u ciebie czy jest lepiej ???
Ja siedze w kuchni ,,napisz prosze !!! :-(
Jedynie co mi na szybko przychodzi do głowy to uciskowo zablokowac ,,wypływanie krwi !!!
tylko ze to teraz troche za pozno ,,Na noc jest niebezpiecznie pójsc spac ,krew moze spływac do gardła ,,żebys sie nie zakrztusila ,,,
Raju tak mi cie szkoda ,,do dzis pamietam jak mnie bolał ten ząb o ktorym pisalam ,to bylo straszne ,,,
Kochanie ty powinnas po usunieciu miec rane ,,,zrobioną laserem ,, by zmniejszyc krwawienie =zrobili ci to ,,,napisz prosze zaraz wejde ,,,i zobacze czy napisałaś ,,,
Jakby co to jedz na dyzur na stomatologie ,,,człowiek nie powinnien tak cierpiec ,,24 h krwawienia to chyba podstawa do pojechania na dyzur ,,???
Pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 02 października 2008, 21:22

Ja dodam tylko, że przy sterydach rany się źle goją. Może to jest przyczyna?
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: AMELIA » 03 października 2008, 08:59

Witajcie przepraszam , że dopiero dzisiaj pisze ale wczoraj nie byłam w stanie tylko przeczytałam wasze rady. Noc była ciężka tak jak napisała Basia krew spływała mi do gardła i nie mogłam spać musiałam cały czas odpluwać. Teraz jest już zdecydowanie lepiej, robiłam zimne okłady i płukałam szałwią tak jak radziła Hania krwawienie ustało ale niestety boli nadal. Za waszą radą zadzwoniłam też do dentysty uspokoił mnie trochę, powiedział że niestety przy sarko i tej ilości tableteczek które biorę może tak być. Teraz martwi mnie to, że w miejscu gdzie był ząb mam tak jakby taką galaretę z krwi i nie mogę tego odpluć mam nadzieję, że nie zrobi mi sie jakieś zakarzenie. Koleżanka wyrywała dwa tygodnie temu zęba i do dzisiaj się jeszcze męczy też jej ta krew tak długo leciała potem zaczeła jej rana tak jakby pleśnieć. Pewnie panikuję - mam nadzieję, że u mnie będzie dobrze. Pozdrawiam Was serdecznie i bardzo dziękuję za rady bo o szałwi to całkiem zapomniałam. Miłego dnia ja idę się położyć może uda mi sie trochę przespać.
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Barbara » 03 października 2008, 15:26

Hej usmiech :) ,,,ciesze sie ze jest lepiej i wcale nie panikujesz Danusiu :- ,sama przez to przeszłam i nie wygladało to ciekawie ranna bardzo zle sie goiła i tez bałam sie ze dostane zapalenia
,,Odwiedziłam kilku dr,,
wiesz co mi pomogło nie uwierzysz ale lekarz zalecił mi duze dawki Ibupromu -leczniczo,,tz nie pamietam ale co kilka godz po 2 tabletki ,..TYlko sama nie rób tego porozmawiaj z lekarzem ...
Jest jeszcze- sprawa czy zab? zostal doszczetnie usuniety ,pomimo prywatnego zabiegu i kilku innych wizyt U mnie = z rany wyszedł malusi odłamek zeba ,,/krawedz /po kilku dniach ,,wtedy poprawiło sie moje samopoczucie , :P ,,,,,,
,,,,Co ja jeszcze moge ??? 8)
aha na stany zapalne jamy ustnej stosuje sie ,,kore dębu ,,ziółka do plukania !!
Odpoczywaj ,,pozdrawiam Basia ,,,słodkich snów ,, :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: paprotka » 03 października 2008, 18:54

Renata pisze:Jeśli chodzi o VIT D to mój lekarz uważa, że unikanie jedzenia produktów z Vit D jest nieuprawnione, a nawet chodzenie po słonku do godziny nic nam nie zrobi, nie dajmy się zwariować.


Renatko, bardzo madry lekarz. Ja bez konsultacji z lekarzem tez postanowilam, ze nie pozbede sie Vit D z mojego jadlospisu. Uwielbiam spacery po plazy i tez z nich nie bede rezygnowac :-P Wszystko z umiarem i tez powtarzam Twoje slowa, nie dajmy sie zwariowac :bukiet: .
Pozdrowienia od

paprotki Obrazek
Awatar użytkownika
paprotka
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 55
Rejestracja: 20 września 2008, 23:41


Postautor: Haniula1010 » 03 października 2008, 19:54

Danusiu- płucz w dalszym ciągu jamę ustną szałwią. Podsyłam Ci odnośny fragment z Wikipedii /mnie szałwia pomogła, wierzę w nią :wink: /

# Działanie : Poprawia pracę układu trawiennego, obniża poziom cukru we krwi, a napary z szałwii łagodzą zapalenia gardła i skóry. Ponadto działa kojąco na depresję, zmęczenie, wyczerpania. Napar z szałwii stosuje się przy nadmiernym poceniu nocnym, zwłaszcza u gruźlików i neurotyków. Dzięki bakteriobójczym właściwościom stosuje się szałwię także zewnętrznie do płukania jamy ustnej, gardła, przy ropnym zapaleniu dziąseł, pleśniawce i przy anginie. Napar szałwii stosuje się także do okładów na trudno gojące się rany, owrzodzenia żylakowate nóg a także jako dolewkę do kąpieli w chorobach reumatycznych, wysypkach i innych schorzeniach skórnych.

Na te nasze poty nocne też chyba jest skuteczna. Kto spróbuję :wink: . Pozdrawiam :lol:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: asiar37 » 04 października 2008, 10:15

Amelio ta galareta w miejscu po usunięciu zęba,to ma być (to skrzep)i jak instruował mnie kiedyś mój stomatolog pod żadnym pozorem nie wolno go wypłukiwać,bo to prawidłowy objaw gojenia .Gdy się go wypłucze powstaje tzw.suchoduł ,który póżniej boli i wymaga aplikacji jakiś leków w to miejsce.Gdyby cię dalej bolało to zgłoś się lepiej do stomatologa,po co cierpieć.Ja miałam właśnie taką sytuację i chwilę po podaniu leku czułam się jak nowo narodzona.Pozdrawiam :-)
asiar37
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 51
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:31
Lokalizacja: Świdnica


Postautor: AMELIA » 05 października 2008, 18:19

Haniu tak jak radziłaś płucze szałwią i jest już zdecydowanie lepiej i chyba zacznę nawet ją pić zaszkodzić raczej nie zaszkodzi bo to przecież źiółko a może pomoże. Asiu dzięki za tą informację o galeretce bo to mnie bardzo martwiło, ale jest jej już mniej.
Ból też już przechodzi i jestem szczęśliwa teraz tylko musi minąć trochę czasu abym się przyzwyczaiła, że nie mam ząbka bo narazie to tak dziwnie mi się mówi.
Jesteście kochani dziękuję Wam bardzo za rady. Pozdrawiam cieplutko. :D
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Barbara » 13 marca 2009, 20:17

Uwaga , :thumright: ,,przypomnienie ,upomnienie ,,zawiadomienie ,,
nakaz i prosba :wink: ,,,
Kochane sarkoludki ,trzeba odwiedzac Stomatologa ,
Ja dzis byłam ,i niestety 3 zabki do leczenia ,,a niedawno chyba w pazdzierniku wszystko było OK ,,a dzis nie jest :( ,,
Nie mam pojecia czy to sarko ,,czy to wina /tych moich stanów zapalnych po sterydach.. :lol: których sie wcale nie nabrałam :puker: hihii/
Ale wiem ze trzeba odwiedzac czesciej pana stomatologa !! :mrgreen:
Pomyslicie nad tym ,,, :scratch:
Zapraszam :) ,,usmiech dla wszystkich ,,Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: AMELIA » 13 marca 2009, 21:38

Oj mi sie dostanie w październiku dostałam skierowanie na prześwietlenie ząbków i do dzisiaj nie załatwiłam sprawy muszę się tym zająć i odwiedzić mojego dentystę :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Barbara » 13 marca 2009, 21:50

Musisz ,,,naprawde :wink: ,
Szczerbaty Sarkoludek to niezdrowy widok hahahhaa :hyhy:
Danusia marsz do dentysty ,, :tancze: usmiech ,,,pieknie prosze :)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: AMELIA » 13 marca 2009, 22:00

:) TAK JEST
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Barbara » 02 lipca 2010, 17:19

Usmiech ,,, :lol:
to Basia po wizycie u pana Stomatologa ,,
przypomina ze dbamy o zabki ,,,i odwiedzamy stomatologow ,,, :wink:
Ja dzis sobie zafundowalam jedno leczenie bez znieczulenia :shock:
-balam sie ze znowu mnie cos uczuli ,,
wiec poszlam na zywca hahaah
ale dobrze bylo ,,,lekarz jest naprawde Ok ,,
Nie wiem co ja bym zrobila ,,,
jakby nie on ,,,
Moja suchosc w buzi daje mi popalic ,,nie myslimy o slinie na codzien ale zycie bez niej jest koszmarem ,,a juz u stomatologa gdy gardlo cale zamienia sie w suche drewno beeeeeeeee :(
Dlatego o tym pisze -poniewaz ,,,
dzis dotarlo do mnie ze lepiej abm planowala wizyte na jesieni i na wiosne ,,,wtedy jest inna temperatura otoczenia ,,
dzis bylo bardzo goraco wiec suchosc byla o wiele wieksza ,,,
Moglam to przewidziec ,,
ale uczymy sie na bledach ,,,
a ja to juz -napewno tak sie ucze :P

:wink: Kamien z zabkow zdejmujemy co pol roku,,,, :wink:

I moze jeszcze jedno pytanie ,,
od jakiegos czasu mycie zabkow dla mnie to koszmar -straszny odruch wymiotny ,,, :shock: az mi oczy z orbit wychodza ,,,,,,szczegolnie po nocy :oops:
Moze macie jakis domowy sposob ,,,lub ziolowy ,,
zeby bylo lepiej ?
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Poprzednia


Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

cron