szczepionka przeciw grypie!!

Re: szczepionka przeciw grypie!!

Postautor: Robert » 12 marca 2015, 20:59

Sądzę, że jednoznacznej odpowiedzi nie ma, bo i nie ma żadnych badań w tym kierunku.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: szczepionka przeciw grypie!!

Postautor: Pollo » 12 marca 2015, 21:02

tej zimy wyjątkowo łapię wszystko i żałuję, że się posłuchałem lekarza i nie zaszczepiłem się jesienią, chyba by się przydało,
opinie są różne a szkoda, że nie ma jednej, czy osobie z sarko szczepienie zaszkodzi czy nie
Pollo, czytaj "Pojo", znaczy kurczak ;-)
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)


Re: szczepionka przeciw grypie!!

Postautor: Grzegorz73 » 12 marca 2015, 23:02

Ja się nie szczepię. Moje doświadczenie z szczepionką przeciw grypie nie należą do najprzyjemniejszych.
Około piętnaście lat temu, pracowałem w pewnym prywatnym zakładzie. Właścicielka była bardzo apodyktyczną kobietą, która nie znosiła sprzeciwu.
Wymyśliła sobie, że lepiej zapobiegać chorobie (co nie jest w sumie złe), niż zmagać się z falą zwolnień z powodu choroby.
Pracowało nas tam 25 chłopa w wieku 25-35 lat.
Tak więc szefowa zatrudniła lekarza, który wszystkich przebadał i zaszczepił.
Efekt tego był taki, że na dwadzieścia pięć osób, dwudziestu czterech złapało grypę! Większość osób skarżyło się, że nigdy wcześniej tak źle nie przechodziło grypy - w tym ja.
I tak dwa lata z rzędu. W późniejszych latach szefowa ustąpiła wobec naszych protestów.
Od tamtego czasu się nie szczepię, i nie pamiętam abym zachorował na grypę.
Na marginesie dodam, że w tamtym okresie, jak myślę, miałem pierwsze wyraźne objawy sarkoidozy.
Grzegorz73
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 138
Rejestracja: 07 października 2009, 10:43
Lokalizacja: Ruda Śląska


Re: szczepionka przeciw grypie!!

Postautor: Pollo » 13 marca 2015, 09:59

ze mną było odwrotnie - kilka lat z rzędu się szczepiłem i w tych latach nie tyle że wcale nie chorowałem, ale łagodnie przechodziłem choroby i zdecydowanie rzadziej łapałem, po diagnozie lekarz odradził szczepienie się i częściej choruję, chociaż już będąc chorym (błędna diagnoza kilka lat wcześniej) się szczepiłem i było ok.
Pollo, czytaj "Pojo", znaczy kurczak ;-)
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)


Re: szczepionka przeciw grypie!!

Postautor: Robert » 14 marca 2015, 08:58

Ja się nie szczepię i nie choruję, wyjątkiem są sytuacje gdy nie dostosuję ubioru do pogody. A pogoda zimą w ostatnich latach, gdy temperatura oscyluje nieco powyżej 0°C, jest bardzo zdradliwa. Wystarczy trochę słońca i ludzie zachowują się jakby było z 18-20°C, podczas gdy w rzeczywistości jest o wiele mniej, no i skutki są potem jakie są.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: szczepionka przeciw grypie!!

Postautor: Pollo » 15 marca 2015, 07:46

u mnie byle przeciąg powoduje zapalenie oskrzeli :?
Pollo, czytaj "Pojo", znaczy kurczak ;-)
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)


Re: szczepionka przeciw grypie!!

Postautor: Haniula1010 » 15 marca 2015, 22:34

Ja się też nie szczepiłam i do tej pory jakoś nie chorowałam, ale w tym roku jak mnie dopadło pod koniec października - tak /z małymi przerwami/ trzyma do tej pory - z tym, że /podobnie jak u Pollo/ nie jest to grypa, a zapalenie oskrzeli, zatoki, przeziębienie - ciort wie :placze:
Nie wiem, czy np. w moim przypadku profilaktyczna szczepionka przeciw grypie by zadziałała :hmmm:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Poprzednia


Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron