sterydy wziewne

sterydy wziewne

Postautor: pati1126 » 21 listopada 2007, 18:09

Witam! jutro idę do lekarza sprawdzic jak postepuje moje leczenie ,chciałabym sie zapytac o steryd wziewny ,kiedy lekarz decyduje się na podanie sterydu w takiej formie i dlaczego, Renia pisała ,ze go stosuje i nie ma po nim skutków ubocznych typu opuchlizna twarzy. Pewnie kazdy kto bierze sterydy doustnie chciałby go wymienic na taki ,napiszcie od czego to zalezy i czy mozna przejśc w trakcie leczenia doustnymi sterydami na wziewne ,dzięki ,pozdrawiam!
pati1126
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 29
Rejestracja: 01 listopada 2007, 15:37


Postautor: Jurek » 21 listopada 2007, 19:20

Witaj,
Flixotide, dysk wielkości dawek:50, 100, 250 i 500
SEREVENT (piszę nazwę zpamięci) dysk lub areozol,-stosują przy astmie, alergii,
Używałem ich, ale nie tłumaczomi jak działają, kilka osób na forum jest na wziewnych pewnie się odezwą.
Dowiedziałem się, że po inchalacji należy przepłukać jamę(!) ustną
W porównaniu do encortonu to podobno nie wpływają na na zwiększenie apetytu. :)
Ja mam coś z garłem bo pasta, inchalacja, podrażnia i powoduje kaszel, ksztuszenie.
było o tym pisane:
http://sarkoidoza.mojeforum.net/viewtopic.php?t=246
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: tedy » 21 listopada 2007, 20:06

Witaj ja drugi raz jestem na wziewnych kilka lat temu miałem podobną sytuację jak teraz po ostanich badaniach parametry spirometri słabsze poj oólna Vc też słabsza (w 2004r - brałem Pulmicort i na rozszerzenie oskrzeli Oxis teraz biorę Miflonide i na rozszerzenie Zafiron.Oczywiście cały czas biorę Metypred oraz Methotrexat. W moim przypadku zmiany sarko są równierz na oskrzelach. W skrócie sarko powoduje (zwężenie) oskrzeli . Objawy jak przy POChP. Pozdrawiam
tedy
tedy
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 18
Rejestracja: 10 listopada 2007, 20:13


Postautor: agga » 22 listopada 2007, 07:48

Biorę od 2 miesięcy steryd wziewny Miflonide. Trochę jakby mi się po nim zmniejszył kaszel , ale nadal szybko się męczę i dyszę przy większym wysiłku. Mam też nieustającą chrypę ( skutek uboczny) a mozliwość grzyba zażegnałam płukanką z apteki, ale teraz nie pamiętam nazwy.
Wydaje mi się, ze lakarze stosują wziewne przy mniejszych zmianach , kiedy jeszcze nie ma konieczności brania tablet, lub w wyniku polepszenia stanu zdrowia właśnie po tabletakch.
Dawki w tabletakch zmniejsza się stopniowo, a wziewny można "porzucić" z dnia na dzień.
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Renata » 22 listopada 2007, 23:18

agga pisze:Wydaje mi się, ze lakarze stosują wziewne przy mniejszych zmianach , kiedy jeszcze nie ma konieczności brania tablet, lub w wyniku polepszenia stanu zdrowia właśnie po tabletakch.
Dawki w tabletakch zmniejsza się stopniowo, a wziewny można "porzucić" z dnia na dzień.

Dokładnie tak, brałam przeszło trzy lata doustnie metypred, jak go w ostatnie trzy miesiące wycofywałam stopniowo, to przeszłam na wziewne. Po tabletkach RTG i spirometrie miałam dobre i chodziło o podtrzymanie tego stanu. Dwa lata zdaje Cortare 1000 jednostek egzamin, oby jak najdłużej.
Pozdrawiam
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Jurek » 01 grudnia 2007, 21:17

Witam, na potwierdzenie słów Aggi, że "Wydaje mi się, ze lakarze stosują wziewne przy mniejszych zmianach , kiedy jeszcze nie ma konieczności brania tablet, lub w wyniku polepszenia stanu zdrowia właśnie po tabletakch. " powiem, że pani doktor kazała mi odstawić Flixotide, co dostałem w zamian w krótce opisze w mojej historii, pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2007, 18:37 przez Jurek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Robert » 02 grudnia 2007, 09:08

Sterydy wziewne mają chyba - choć tego tylko się domyślam - działanie miejscowe i działają chyba tylko na płuca i drogi oddechowe, i tym należy się kierować.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron