mediastinoskopia w I fazie

Postautor: Agnieszka » 20 stycznia 2008, 10:27

Czy w przypadku sarkoidozy w pierwszej fazie wykonywany jest zabieg mediatinoskopi jężeli np wyjdzie że mam płucną a lekko powiększone węzły chłonne.
Aga
Agnieszka
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 142
Rejestracja: 04 stycznia 2008, 16:58
Lokalizacja: Koszalin


Postautor: Robert » 20 stycznia 2008, 10:40

Agnieszko, jeżeli z bronchoskopii i innych wyników nie będzie potwierdzenia że to sarko, to niestety musisz się liczyć z taką możliwością. Jest to bardzo prawdopodobne, bo płuca masz czyste i bronchoskopię zrobili Ci raczej w celu wykluczenia innych chorób niż dla potwierdzenia sarkoidozy.
Znaczny odsetek z nas przeszło ten zabieg jako jedyną skuteczną metodę diagnostyczną, jednak ze względu na to, że to metoda inwazyjna, najpierw robi się wszelkie inne nieinwazyjne badania.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Agnieszka » 20 stycznia 2008, 11:54

to mnie nie pocieszyłeś już na samą myś włos mi się jeży na głowie to dla mnie lepiej by było aby sarko była jednak w płucach.Pozdrawiam Aga
Aga
Agnieszka
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 142
Rejestracja: 04 stycznia 2008, 16:58
Lokalizacja: Koszalin


Postautor: renia2 » 21 stycznia 2008, 09:45

Mój przypadek. I stopień. Na bronchoskopii zakończyli. 1 % niepewności , za radą lekarki, odpuściłm. Powiedziała-będą obserwować, co sie będzie dalej działo i w razie czego jeszcze zdążą mnie podziubać( moje określenie).
Zadziałało.
Opis na rtg był straszny. W bronchoskopii wykryli jakieś takie charakterystyczne (bełkot lekarski). Kaszel się uspokoił tak bliżej lata.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości