Omdlenie, zasłabnięcie

Omdlenie, zasłabnięcie

Postautor: Jurek » 16 marca 2008, 17:20

Omdlenie
Link
http://pl.wikipedia.org/wiki/Omdlenie

W dzieciństwie i młodości zdarzało mi się zemdleć np w kościele, dochodziło do tego w sytuacji gdy przebywałem w dusznym pomieszczeniu stojąc przez dłuższy czas. Dochodziłem do siebie na świeżym powietrzu. Nie wykryto u mnie nic niezwykłego jednak, zastanawiam się czy nie ma to jakiegoś związku sarko i czy tylko mnie to się przydażało?
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: renia2 » 09 kwietnia 2008, 14:08

Dzieciństwo w sensie okres dojrzewania. Jeśli tak, to hormony nam szalały.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: agga » 09 kwietnia 2008, 15:40

Ja nigdy w życiu nie zemdlałam, jestem silna baba ;) Ale czasami jest mi słabo i "kręci" mi się w głowie, mam wrażenie, ze upadnę. To ostatnio mnie napadło , od mniej więcej tygodnia. Może od wiosny i zmian pogody??
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Jurek » 09 kwietnia 2008, 20:26

Renia , pierwszy raz tak około 3 klasy podst.

Na końcu jednej sterydoterapii lub krótko po:
szedłem do domu: i omdlenie (blackout), kilka dni po wizycie u lekarza- stwierdził że ok,
wybrałem się do szpitala- lek, że czego chcę? dopiero wyniki badań wykazały - nawrót:

Agga- silna tak baba- nie
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: agga » 10 kwietnia 2008, 07:20

:)
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: renia2 » 10 kwietnia 2008, 11:59

A niedokrwistość to pies?
A że zdrowa baba i też można mieć niedokrwistość. Więc się za nadto nie ciesz.
Zwykłe wyniki z krwi nie pokazują, dopiero jakieś takie dokładniejsze.
Ale może i przesilenie wiosenne.
Lepiej sobie zrobić tę krewkę, bo przy sarko nam się organizm rozregulował i możesz mieć dużo czerwonych ale nie wyrośniętych i niedokrwistość masz jak w banku.
To tyle mojej wiedzy medycznej.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: agga » 10 kwietnia 2008, 16:00

Łomatko, to mnie nastraszyłaś!!! Za 2 tyg. idę do mojej pulmonolog, to poproszę o te badania.
Jeszcze tego mi brakowało... :?
Jednakże, jak zwykle, jestem dobrej myśli, i mam nadzieję, że nic nie wykryją :lol:
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Jurek » 10 kwietnia 2008, 21:08

jestem trochę jak katalizator :P
niby niebiorę udzuiału wreakcji, ale się wtrancam :wink:
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: renia2 » 11 kwietnia 2008, 11:32

Do Agga
Złotko.Źle mnie zrozumiałaś.
Sarko nie jest winna niedokrwistości.
Krewkę niech Ci zleci rodzinna na okoliczność ewentualnego podejrzenia niedokrwistości. Trochę więcej linijek opisu niż przy najprostszej wersji. Bo normalnie możesz być w granicach normy i niby nic, a jak zrobią te dokładniejsze , to wyłazi, że normy normami, ale coś za dużo linijek na pograniczu normy lub poza nią i każą dodatkowo poziom żelaza zbadać.
I ewentualnie żelazko połykać jakiś czas.
A będziesz spokojna,że albo wiosenne zmęczenie, albo żelazko we krwi, albo to tylko sarko Cię tak z sił wysysa.
I spokój. Nie dajmy jej zbyt dużo okazji,żeby sił nabrała i ochoty na siedzenie u nas w organiźmie i pchania się na pierwsze miejsce. Bo jak wlazła, to już nam nie odpuści, ale zaszczuć ją do konta i niech tam cicho siedzi i sie nie wychyla.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: Robert » 12 kwietnia 2008, 16:12

Sarko nie jest winna niedokrwistości.

Czasem jest.
Rok temu, hemoglobina spadła mi z 14 na 10 w ciągu zaledwie miesiąca. Takie wahania zdarzają się w sarkoidozie.

Dodane po 14 minutach:

Omdlenie spowodowane niedotlenieniem - nagła, krótkotrwała utrata przytomności spowodowana przejściowym niedotlenieniem mózgu.

Niedotlenienie mózgu może być wynikiem różnych wad i schorzeń.
Przyczyną mogą być wady wrodzone serca, próba Valsalvy (np. w wyniku gwałtownego ataku kaszlu), przewlekłe serce płucne.

Co to jest przewlekłe serce płucne?
Przewlekłe serce płucne jest to przerost mięśnia prawej komory serca spowodowany przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego.
Prawa komora serca przepompowuje krew do naczyń płucnych.
Jakakolwiek stała przeszkoda w przepływie krwi w płucach zmusza prawą komorę serca do silniejszych skurczów, a to z czasem doprowadza do przerostu mięśnia prawej komory.
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: agga » 12 kwietnia 2008, 22:07

No, coraz ciekawiej się robi :?
Renia, nie martw się, ja taka strachliwa nie jestem :D Dam radę!!!
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Barbara » 13 kwietnia 2008, 11:44

:) Hej poczytałam sobie was ,,bardzo fajnie :) ,,i dorzuce swe ,,3 grosze ,,
Omdlenia rzadko ale jednak mialam kilka chyba nawet w podstawówce kiedys wywinelam nóżki na jakimś apelu i długo lezałam na jakies ławce potem pogotowiem mnie zabrali do lublina ,doszlam do siebie i tyle :P .Pamietam ze kazali rodzicom zrobic badania --ale chodz to przykro pisac ,to nie zajmowali sie mna bardzo ,,Wiec zadnych badan nie było ??? :lol:
potem jeszcze chyba 3 razy straciłam przytomność ale to z bolu .Domyslacje sie ze jestem uparta i jak mnie cos boli łąże do konca ,, :twisted: I moje ciało wymyśliło sobie ze jak juz ma dosc -wyciąga mi wtyczke z gniazdka -film sie urywa i wtedy czarna dziura hihihi
Ale ostatnio jest ok i na szczescie tak sie nie dzieje ,
Zastanawia mnie temat krwi ,zawsze miałam wysoką Hemoglobine norma u mnie to 16 ...Okaz zdrowia ,jak to mówia .
Ale w grudniu zeszłam nagle na 13 .troszke mnie to zdziwiło ,ale to i tak dobry wynik wiec i tak jestem zdrowa .uśmiech .
Agga ciebie nic nie pokona ,,,,dasz rade ,,
pozdrawiam wszystkich ,basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: renia2 » 14 kwietnia 2008, 12:37

Pik, Pik... A toż mnie Dyrektorze pocieszył. I niedokrwistość też przy sarko. Bo że minusików i plusików przy wynikach w poszczególnych linijkach więcej, to podobnież też ona winna. Co ona taka mocarna ta sarko. Niby nic, a miesza na całego.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: Robert » 14 kwietnia 2008, 20:34

Reniu, nie pamiętam gdzie, ale kiedyś natknąłem się na informacje, że przy sarkoidozie mogą zdarzać się takie nieuzasadnione spadki hemoglobiny.
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 15 kwietnia 2008, 00:33

Po naszej chorobie możemy się spodziewać wszystkiego i to niekoniecznie najlepszego, dlatego na co dzień trzeba być czujnym i zawsze gotowym :evil: :roll:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości