Gorączka

Gorączka

Postautor: BarbaraZ » 09 maja 2008, 19:39

Witam>
Dręczy mnie pytanie czy podczas rozwoju sarkoidozy pojawia się wysoka gorączka (38-39,8) Mojego męża ta gorączka męczy już 4 tydzień. Jednakże nie codzinnie jest taka wysoka a i podawane leki ja też obniżają. Pytam bo dzisiaj po wizycie w szpitalu Pani dr oznajmiła że nie wygląda jej to na sarkoidozę chociaż był robiony tomograf i wskazał II-III st. Był kaszel, rumień guzowaty i bóle w klatce piersiowej wcześniej. Nastraszyła nas że te węzły chłonne to może być ziarnica i strasznie się martwię.
Może ktoś miał podobne objawy?
Pozdrowionka. Barbara
BarbaraZ
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2008, 18:01
Lokalizacja: Katowice


Postautor: Robert » 09 maja 2008, 22:11

Pozwolę sobie przytoczyć kilka zdań, mam nadzieję, że w jakiś sposób rozjaśnią to i owo:

Po czym poznam, że mam Sarkoidozę?
Wielu pacjentów nie ma żadnych objawów, niektórzy mają trudności w oddychaniu, inni mają suchy kaszel, a jeszcze inni mogą mieć ból w klatce piersiowej, mogą odczuwać zmęczenie, senność i apatię. Sarkoidoza może również powodować gorączkę i utratę wagi. Bez względu na to czy występują jakieś objawy, obraz RTG klatki piersiowej prawie zawsze będzie nieprawidłowy.

Nagła, ostra postać sarkoidozy, tzw. zespół Lofgrena, to postać w której dominują objawy ostre, mocno i wyraźnie nasilone:
• wyraźnie złe samopoczucie,
• wysoka temperatura,
• niemożność chodzenia,
• zaczerwienienie, obrzęki, bolesność stawów i obrzęki tkanek miękkich okołostawowych,
• zmiany rumieniowate na podudziach.

Myślę, że twój mąż ma typowy zespół Lofgrena, a powiększone węzły chłonne to reakcja na stan zapalny.

A ziarnicą, czyli chłoniakiem straszą co drugą osobę diagnozowaną na sarko. Nie mniej dopóki nie ma wyniku histopatologicznego, żadna diagnoza nie może być 100-procentowa.
Nie wiadomo jakie doświadczenie z chorymi na sarkoidozę ma Pani dr.
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: BarbaraZ » 11 maja 2008, 11:50

Robercie dzięki za informacje. Wiesz jak coś do głowy wejdzie to ciągle człowiek o tym myśli. Wczoraj chociaż była sobota nadal robiono Rysiowi badania. Między innymi wyszło że ma powiększoną wątrobę. Znowu nie wiem czy to zdarza się przy sarkoidozie. Gorączka teraz już nie jest taka wysoka a od wczoraj nawet nie dostaje leków na obniżenie. To dobry objaw. Czekamy na kolejne badania i wyniki. Jutro ma konsultację dermatologiczna aby stwierdzić stopień łuszczycy bo i to Rysia męczy.
Pozdrowionka
BarbaraZ
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2008, 18:01
Lokalizacja: Katowice


Postautor: Norbi » 11 czerwca 2008, 09:15

Gorączka to normalny objaw przy sarko z powodu zapalenia. JA mam goraczke od 3 mcy i biore caly czas leki przeciwgoraczkowe. Jak bym przestal to goraczka skacze do 38 i wiecej , u mnie powiazane jest to ze stawami.
Jak jest goraczka to nalezy sie cieszyc bo ostry przebieg dobrze rokuje

Zdrowka
Norbi
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 109
Rejestracja: 25 maja 2008, 19:55


Postautor: kiwior » 12 czerwca 2008, 00:22

basiu moze byc sledziona powiekszona tez ja mam i w sumie lelakrz nie kazal mi sie nia tak bardzo martwic pozdrawiam lidka
kiwior
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 333
Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 22:10
Lokalizacja: tarnow-malopolska




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron