czy w ogóle podjąć leczenie

czy w ogóle podjąć leczenie

Postautor: adriana » 12 listopada 2008, 13:07

Moja mama jest po wstępnej diagnozie sarkoidozy, jeszcze nie wiadomo jak zaawansowana jst choroba, chodzi o postać płucną. Zaczęło się od zapalenia oka i poszukiwania stanu zapalnego w organiźmie. Ale mama nie chce podjać leczenia bo twierdzi, że skoro tak długo (to jej przypuszczenia) żyje z tą chorobą to pożyje jeszcze trochę i ma dosyć brania leków (leczy się na cukrzycę, nadciśnienie, wysoki choresterol, ma tez chora wątrobę). Poza tymi dolegliwościami z okiem to nie ma jakiś innych objawów. Czy może ktoś się podzielić podobnymi doświadczeniami? Czy zwlekać z leczeniem?
adriana
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 listopada 2008, 22:27


Postautor: adrian » 12 listopada 2008, 21:31

chodzi o postać płucną


Jezeli jest postac plucna to leczenie raczej wskazane, bo wczesniej czy pozniej przy nieleczonym, postepujacym procesie zapalnym na pewno rozwinie sie wloknienie narzadu.
Jednak ze wzgledu na choroby towarzyszace u Twojej mamy o ewentualnej kuracji decyduja lekarze - niech sprobuje im zaufac :-)
adrian
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 79
Rejestracja: 26 czerwca 2007, 17:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie


Postautor: Robert » 12 listopada 2008, 22:40

Witaj
Decyzja należy do Twojej mamy, ale najpierw trzeba określić stopień zaawansowania. Wszystko zależy od wyników badań: RTG, tomografii, spirometrii, gazometrii itd.
Jeżeli płuca będą w miarę dobrej kondycji, to być może lekarz wstrzyma się z wprowadzeniem leczenia.
Jedyna opcja leczenia to sterydy, dlatego ważne jest aby Twoją mamę prowadził rozsądny lekarz, bo nadciśnienie i cukrzyca to jedne z wielu możliwych objawów ubocznych leczenia, a Twoja mama ma już z tym problemy.
Musisz jeszcze brać pod uwagę, że sarkoidoza może być przyczyną kłopotów z wątrobą.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron