wyniki- kto pomoze?

wyniki- kto pomoze?

Postautor: stern » 18 listopada 2008, 15:27

Czy moze mi ktos pomoc zrozumiec wyniki Mediastinoskopi.

...w obrebie powiekszonych wezlow chlonnych liczne nieserowaciejace, wlokniejace i miejscami szkliwiejace ziarniaki olbrzymiokomorkowe. (mat I-III I-IV r).

Kilka dni temu moja mama przeszla zabieg mediastinoskopi. Dzisiaj dostala te wyniki, Pierwszy wolny temin u lekarza to poczatek grudnia. Czekac czy szukac czegos na wlasna reke?
stern
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2008, 20:48


Postautor: aneczka1234 » 18 listopada 2008, 16:41

witaj,
ja niestety nie pomogę Ci zinterpretować wyników, nie odważyłabym się...nie będąc lekarzem, ale mogę się podzielić z Tobą moimi przemyśleniami Otóż, ja zaczekałabym na wizytę u lekarza, bo z doświadczenia wiem, że każdy wynik badania należy interpretować biorąc pod uwagę cała dotychczasową historię choroby i pełen obraz chorego. Początek grudnia to już niedługo, szybko zleci. Chyba, że Twoja Mama odczuwa jakieś dolegliwości, to powinna iść do lekarza jak najszybciej, ale ja uważam, że interpretacją wyników powinien zająć sie lekarz.
Z mojego własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, ze dwukrotnie opis rtg i TK nie zgadzał się z tym, co lekarz zobaczył na zdjęciach w trakcie wizyty. A ja sie bardzo denerwowałam, bo z opisu wynikały straszne rzeczy a potem okazało się, że nie jest tak źle.
W sarkoidozie najwazniejszy jest czas i cierpliwość.
pozdrawiam i życzę Twojej Mamie dużo zdrowia
aneczka1234
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 165
Rejestracja: 09 września 2008, 21:38


Postautor: Robert » 18 listopada 2008, 16:57

Żeby się nie stresować czekaniem do grudnia najlepiej podejść do lekarza, który kierował na mediastinoskopię, zerknie na wynik i sprawa będzie jasna.
Ja ze swoim wynikiem od razu pobiegłem do ordynatorki, żeby się upewnić co mi jest, a przy okazji dowiedziałem się co mam robić dalej.
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

cron