czy przy encortonie moge brac potas w tabletkach?

Postautor: Adam z Chorzowa » 07 października 2008, 16:32

Witam wszystkim! Dawno się nie odzywałem ale jest i sporo nowości od maja jestem na encortonie,teraz w dawce 30mg przytylem 12 kg i mam okragłą twarz czyli dokładnie tak jak tu opisywaliście.Mam pytanie czy przy encortonie moge brac potas w tabletkach? bedę wdzieczny za informacje.Pozdrawiam Adam
Adam z Chorzowa
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 11
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 15:24


Postautor: adrian » 07 października 2008, 19:41

czy przy encortonie moge brac potas w tabletkach


Wypadaloby, ja biore kalipoz (ok 400mg jonow K), dawka sterydu w przeliczeniu ta sama, rowniez od maja lykam. Oprocz tego pij soki pomidorowe
adrian
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 79
Rejestracja: 26 czerwca 2007, 17:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie


Postautor: Robert » 07 października 2008, 20:39

Witaj Adamie
Niektórzy lekarze dokładają do encortonu potas, sporo osób ma go w diecie encortonowej, ale raczej poza sezonem kiedy trudniej o świeże owoce i warzywa.
Zimą i przy dużych dawkach encortonu (30-60mg) dostawałem tak jak Adrian kalipoz, ale pani dr uznała, że latem nie ma takiej potrzeby, bo niedobór potasu mozna w naturalny sposób uzupełnić.
Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, na pewno coś ci przepisze, bo bez recepty możesz tabletek nie kupić.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Adam z Chorzowa » 08 października 2008, 06:02

Dziękuję Adrianowi i Robertowi za odpowiedz,super,że jesteście i jest się kogo doradzić serdecznie pozdrawiam Adam
Adam z Chorzowa
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 11
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 15:24


Postautor: adrian » 08 października 2008, 06:27

Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, na pewno coś ci przepisze, bo bez recepty możesz tabletek nie kupić.

Dokladnie, wczesniej idz do jakiegos labu i zrob sobie jonogram (elektrolity) zeby doktorek wiedzial ile czego masz lykac.
adrian
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 79
Rejestracja: 26 czerwca 2007, 17:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie


Postautor: Adam z Chorzowa » 08 października 2008, 14:30

Zrobię tak-dzięki Adrian
Adam z Chorzowa
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 11
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 15:24


Postautor: Pollo » 13 sierpnia 2010, 09:18

Ja biorę potas, ktoś napisał by pić soki pomidorowe, ja zalecałbym raczej pomidory, w gotowych sokach jest dużo dodatków, które wpływają na masę :)
Pollo, czytaj "Pojo", znaczy kurczak ;-)
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)


Postautor: anek » 28 października 2010, 19:54

Dorzucę swoje dwa grosze, choć temat już stary.
Kalipoz należy połykać w całości, nie rozgryzać pomimo tego że wychodzi "z drugiej strony" jakby "cały".
Tabletka to taki szkielet, z którego się wypłukuje zawartość. Rozgryzanie grozi uszkodzeniem śluzówki żołądka.
Awatar użytkownika
anek
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 61
Rejestracja: 17 marca 2009, 13:12
Lokalizacja: Łódź




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron