Zespół Lofgrena

Zespół Lofgrena

Postautor: elliott-211 » 27 października 2009, 08:14

Witajcie , jestem Grzegorz sarkoidoze (zespół Lofgrena) zdiagnozowano u mnie w marcu tego roku w Zabrzu. Objawy popuchnięte i bolące kostki, temperatura, rumień guzowaty na łydce, i ogromna potliwość oraz obustronne powiększenie węzłów śródpiersia wykryte. Lekarze mówili, że w moim przypadku powinno to samoistnie się cofnąć. Co o tym myślicie, czy ktoś z was miał takie same objawy jak ja ? Jeszcze jedna prośba czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego lekarza w Zabrzu, bo chciałem się tam leczyć i chodzić na kontrolne wizyty.
Pozdrawiam Grzegorz.
Nadzieja to pożyczka, której udziela nam szczęście
elliott-211
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2009, 14:13
Lokalizacja: Jaworzno


Postautor: Robert » 27 października 2009, 18:48

Lekarze dobrze cię poinformowali. Ta wersja choroby z bardzo dużym prawdopodobieństwem (powyżej 80%) daje rokowanie, że wszystko cofnie się samo.
Pilnuj badan kontrolnych, a wszystko będzie dobrze.
Za rok o tej porze może będziesz miał już tylko wspomnienia.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Tilien » 28 października 2009, 14:20

Cześć elliott

Także u mnie właśnie tak się zaczęło. Rzeczywiście jest tak, jak mówi Robert. Ta "odmiana" ma największe szanse na samoistne wycofanie się. U mnie niestety została, choć posuwa się bardzo powoli. W tej chwili, po kilku latach namnożyło mi się trochę drobnych guzków w płuckach. Nie wiem czy mam podstawy tak przypuszczać, ale sądzę, że zafundowano mi to "dobro" za wcześnie podając sterydy.
:-(
Obrazek......nie panikuj!
Awatar użytkownika
Tilien
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 727
Rejestracja: 16 października 2006, 17:36


Postautor: elliott-211 » 28 października 2009, 14:57

Witaj Tilien.

Dzięki za info, warto to mieć na uwadze. Zobaczymy co ze mną będzie ? Początkiem nowego roku pewnie będę miał prześwietlenie kontrolne klatki i zobaczymy czy się cofa się czy nie.

Pozdrawiam
Nadzieja to pożyczka, której udziela nam szczęście
elliott-211
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2009, 14:13
Lokalizacja: Jaworzno


Postautor: AMELIA » 28 października 2009, 19:03

Hej Grzegorz w Zabrzu polecam Ci prof. Dariusza Ziora podobno jest dobry niestety tylko dostępny dla facetów :D bo na męskim oddziale dyżuruje :D
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: elliott-211 » 28 października 2009, 19:34

Serdeczne dzięki AMELIA :D teraz już wiem, o kogo pytać w Zabrzu. Możesz mi jeszcze powiedzieć czy znasz jakaś osobę na tym forum, co była albo jest leczona u niego. Jeszcze raz serdeczne dzięki.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Nadzieja to pożyczka, której udziela nam szczęście
elliott-211
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2009, 14:13
Lokalizacja: Jaworzno


Postautor: AMELIA » 31 października 2009, 14:23

Ktoś był tylko nie pamiętam teraz kto chyba Piotr jak będę mieć chwile to Ci znajdę. Do dr. Ziory najlepiej dostać się najpierw prywatnie a poźniej to On zabiera na badania do Zabrza i pewnie już dalej prowadzi. Z moich obserwacji to w Poradni w Zabrzu dostajesz się do tego lekarza co prowadził Cię w Klinice. Pozdrawiam Danusia :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: elliott-211 » 31 października 2009, 16:59

Witaj Danusia jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc. Myślę, że tak zrobię najpierw pójdę do niego prywatnie i tam z nim pogadam o dalszym moim leczeniu w Zabrzu. Pozdrawiam :D
Nadzieja to pożyczka, której udziela nam szczęście
elliott-211
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2009, 14:13
Lokalizacja: Jaworzno


Postautor: AMELIA » 31 października 2009, 20:13

Zapewne skończy się na obserwacji jak u większości, ale to dobrze i tego Ci życzę :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Renata » 10 listopada 2009, 23:16

Cześć Grzegorz!
Właśnie wczoraj byłam na wizycie w Zabrzu. Chodzę do dr.Rauera, on jest na oddziale kobiecym. Z męskiego, byłam u Kozielskiego i Ziory , obaj są we władzach :-) kliniki.
Wiesz jak to jest, jak się człowiek leczy w tym szpitalu 12 lat to o każdym można tam coś nie ten teges powiedzieć. Generalnie wszyscy tam się znają na sarkoidozie, bo się specjalizują w jej diagnostyce. Mają te same procedury, więc podejrzewam , że do kogo byś nie trafił, to Cię dobrze porowadzi. Ta klinika jest pozytywnie odbierana nawet wśród lekarzy, jeżeli się rozchorują. Leżałam tam w czerwcu na sali z panią doktor z Jasła. Przyjechała do Zabrza, bo stwierdziła, że tu są najlepsi specjaliści w Polsce od diagnostyki sarko.
Mam następną wizytę w styczniu. Może się tam spotakamy :) .
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: AMELIA » 11 listopada 2009, 10:43

Cześć Reniu chciałał zapytać czy rejestrują juz na przyszły rok bez problemu bo jak dzwoniłam ostatnio to kazali dzwonić na koniec listopada.
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Renata » 11 listopada 2009, 15:07

AMELIA pisze:Cześć Reniu chciałał zapytać czy rejestrują juz na przyszły rok bez problemu bo jak dzwoniłam ostatnio to kazali dzwonić na koniec listopada.


Tak zapisała mnie w nowym kalemdarzu :)
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Grzegorz73 » 20 listopada 2009, 22:59

Witam
Mam na imię Grzegorz.
Ostatnio leżałem w klinice w Zabrzu ( dokladnie to 6 listopada mnie wypuścili )
Jak pisze Renata odziałem męskim "opiekują" się:
Dr. Kozielski - który jest ordynatorem oraz
Dr. Ziora - zastępca ordynatora i w opinii pacjentów którzy są stałymi bywalcami oddziału lepiej się dostać do ordynatora.
Ja ze swojej strony mogę polecić panią dr. Trombik

Jak umawiałem się na wizytę na styczeń to również nie było problemów
Grzegorz73
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 138
Rejestracja: 07 października 2009, 10:43
Lokalizacja: Ruda Śląska


Postautor: elliott-211 » 21 listopada 2009, 17:16

Witajcie od paru dni nie mogę się dodzwonić żeby sobie ustalić termin w tej poradni. :(

Prawda to, żeby ustalić sobie pierwszy raz termin trzeba tam jechać osobiście do tej poradni nie można tego zrobić telefonicznie. Tak gdzieś słyszałem i nie wiem czy to prawda penie dowiem się jak w końcu się dodzwonię. Nie wiem czy ja mam tylko takiego pecha z dodzwonieniem się?
Nadzieja to pożyczka, której udziela nam szczęście
elliott-211
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2009, 14:13
Lokalizacja: Jaworzno


Postautor: Satka_aa » 21 listopada 2009, 19:38

Witaj Grzesiu,
moje objawy byly niemal identyczne, wyjatek- brak rumienia guzowatego. Byly tez dodatki tzw. insze inszosci ale o tym nie tu :)

Mam umowiony termin na 24go do Warszawy na Plocka do dr Soszki.
Niestety nie bede mogla sie pojawic bo jeszcze nie mam wynikow z histopatologii. Moze zechcesz wskoczyc na ten termin (ja zadzwonilabym i zapytala czy mozliwa jest zamiana)?
Z forum wynika,ze to bardzo dobra Pani Doktor.

Pozdrawiam
Sacia
Satka_aa
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 września 2009, 11:15


Następna


Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

cron