sarkoidoza oczu

Postautor: Robert » 31 marca 2010, 22:09

Mogę Ci podać link z rankingiem, co prawda sprzed kilku lat, ale myślę, że niewiele się zmieniło
http://www.tpj.pl/ranking/okulistyka2004.php
Na szczycie są dwie kliniki, jedna w Warszawie, druga w Łodzi, obie mają zapewne lekarzy, którzy widzieli sarkoidozę.
Jeżeli nikt nie podsunie ci jakichś namiarów, to możesz próbować tam poszukać.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Anuta » 01 kwietnia 2010, 16:33

Ostatnio najlepszą sławą cieszy się klinika okulistyczna "Jasne Błonia" w Łodzi na ul. Rojnej. Jest to niepubliczny zakład, mają jednak umowę z NFZ. Są tam doskonali specjaliści, mają super sprzęt.
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby to jakoś nie było
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: iwona65 » 02 kwietnia 2010, 19:50

Bardzo dziekuję za informację.dotychczasowi lekarze-okuliści krzywili sie na pytanie o sarkoidozę . Twierdzili,że do tego trzeba jakichś drogich badań.-ale moźe nie wiedzieli, o czym mówią.Brak doświadczenia z pacjentami chorymi na sarko nie pomoże w diagnozie.
Z tego,co się dowiedziałam, to saroidoza w oczch jest b. rzadkim zjawiskiem.
Pozdrawiam i życzę w miarę zdrowych i spokojnych Świąt!
iwona65
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 lutego 2010, 23:26


Postautor: Robert » 02 kwietnia 2010, 22:28

Sarkoidoza sama w sobie jest rzadką chorobą (albo mało wykrywalną), a sarkoidoza oka jeszcze rzadszą, ale nie znaczy, że bardzo rzadką.
W niektórych krajach (nie w Polsce), ze względu na łatwość i małą inwazyjność zabiegu, standardem jest pobieranie wycinka ze spojówki, o ile oczywiście jest co pobrać.

Zapoznaj się z tym artykułem:
PRZYDATNOŚĆ BIOPSJI SPOJÓWKI
W DIAGNOSTYCE SARKOIDOZY
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: arty » 31 maja 2010, 20:52

Witam, :) Podaje dane - gabinet prywatny dr. Halagarda-Ratajczak, Krakow, ul. Lotnicza 3 tel. 012 410 25 90
Pani Doktor leczy kilkoro pacjentów z Sarko. jest bardzo skrupulatna i miła. Wszystko rzeczowo wyjasnia. POLECAm z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością. Służę pomocą w zorganizowaniu wizyty i dojazdu.
Mam nawracające Sarko oczu, chcociaż mam nadzieję, że NIGDY nie powtórzy się dramat z pierwszego źle zdiagnozowanego problemu.
Powinnam być niewidzącą na jedno oko, bo zbyt późno trafiłam do poleconej wyżej Pani Doktor. :oops:
Jej poprzednicy twierdzili, że nic nie widzą i że histeryzuje.... :x :( :x
U mnie stwierdzono obrzęk plamki dobrego widzenia (siatkówka), w której na skutek zbyt późno wprowadzonego leczenia wytworzył się otwór.
A to jest trwałe kalectwo, utrata wzroku w oku.
Nawet specjalista w Wiedniu twierdził, że nieuleczalne...
Ale stał się CUD i zagoiła się dziura, prawdopodobnie pod wpływem ciąży...
Proponuję HISTERYZOWAĆ i SZYBKO SZUKAĆ pomocy!!!!
NIE CZEKAĆ!!!
Oprócz mnie - lekarzom z Kliniki w Krakowie i mojej okulistce i Speclaliście w Wiedniu - nie jest znany drugi przypadek CUDU, który mnie spotkał :cry:
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: iwona65 » 01 czerwca 2010, 11:48

Bardzo dziękuję za wyczerpujacą informację i chęć pomocy.
Jest to bardzo budujące i ważne,by trafić w odpowiednim czasie do odpowiedniego specjalisty , być trafnie zdiagnozowanym a nie chodzić bez skutku, snuć czarne wizje i dołować się psychicznie różnymi dolegliwościami.
Nie wiem, czy ostatecznie udam się do Krakowa, ponieważ podczas przeprowadzonych na sarkoidozę badań przypadkowo ujawniła się postępująca niewydolność nerek i ubytki osteolityczne( 2-3 dziurki) w kręgosłupie, które w ciągu dnia bardzo bolą i dokuczają. Chyba najpierw muszę zająć się kręgosłupem- ale jak i u kogo skutecznie-okaże się .
Badanie krwi ACE,świadczące o aktywności sarko -tym razem wyszło dużo poniżej normy . O czym to świadczy nie ma nikt pojęcia.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
iwona65
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 lutego 2010, 23:26


Postautor: arty » 03 czerwca 2010, 21:59

Witaj Iwonko :)
Proszę podpowiedz o ubytkach w kręgosłupie - jak są diagnozowane - jakie typ bólu, jakie są ograniczenia ruchowe?
Mam problemy z kręgosłupem w kilku odcinkach... :oops: i ostatnio słabo pomaga mi rehabilitacja... :sad:
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: róża » 08 czerwca 2010, 14:15

Witaj Arty,
Napisz proszę jakie miałaś objawy z okiem. Ja mam obrzek nerwu wzrokowego i strasznie się o to boję. Napisz też jakie badani Ci robili?
Róża
róża
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 29
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 12:55


Postautor: arty » 08 czerwca 2010, 14:58

:) Witaj Róża :)
Ja miałam obrzęk plamki żółtej zwanej też plamką dobrego widzenia. :shock: Zaczeło sie od lekko rozmytego widzenia- ale wtedy kilka przychodni twierdziło, że histeryzuje i nic nie widzą - "ja też" odpowiadalam grzecznie, :wink:
Później na stałe w moim oku zagościła plama (taka jak od spojrzenia w słońcę albo w żarówkę) - ale wtedy już był obrzęk.
Badanie dna oka wraz z założeniem bezpośrednio na gałkę oczną trójlustra. :)
Później zrobiono jeszcze tomografię gałki ocznej wraz z kontrastem - ale tylko po to, aby potwierdzić otwór warstwowy w siatkówce - bo plamka to część siatkówki - tak zrozumiałam. :oops:
Może też być sarko rogówki, ciała szklistego i nerwu wzrokowego.
W ciele szklistym długo się leczy stan zapalny wywołany przez Sarko, ale podobno nie daje aż tak fatalnych skutków jak siatkówka. Tylko ogólne zmętnienie widzenia. :cry:
Ale Sarko oczu dość łatwo się leczy, tylko potrzebna szybka diagnoza. :roll: Najpierw podawane miałam krople przeciwzapalne - niesterydowe, a jak poprawa postepowała zbyt powoli to krople sterydowe - jest kilka rodzajów - słabsze-silniejsze.
Trzeba szybko likwidować stan zapalny Sarko w oku, żeby nie siał się do całej gałki. :)

Musisz walczyć o swoje OCZY - histeryzować i wymuszać :)
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: róża » 09 czerwca 2010, 08:59

Dzięki za odpowiedź. Pocieszające jest to że sarkoidoza wyrządza szkody w organiźmie które potem się cofają, tak jak u Ciebie. Życzę dużo zdrówka. Róża

Dodane po 1 godzinach 57 minutach:

Aha, rano byłam nieprzytomna i zapomniałam zapytać jak długo to trwało - to nieostre widzenie a potem to "oślepienie" i czy miałaś jeszcze jakieś objawy np. pieczenie, zaczerwienienie oka. Ciekawi mnie też jak te okresy remisji w oku mają się do dolegliwości w płucach. Ja na przykład zauważyłam że stres powoduje u mnie nasilenie objawów. Pozdr. Róża
róża
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 29
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 12:55


Postautor: arty » 09 czerwca 2010, 09:36

:) Witaj
O ile pamiętam ok 2-3 mmiesięcy trwała moja tułaczka po gabinetach i ok. 2-m-cy nieskuteczne leczenie.
Z objawów jeszcze to, że ciągle przecierałam oczy, żeby widzieć, więc troszkę przypominały zapalenie spojówek.
Trudno powiedzieć ... jak Sarko atakuje (u mnie także pod wpływem nasilającego się stresu) to i płuca i oczy. Ale było także i tak, że tylko oczy zaatakowało. :cry:
Z tym, że w jednym oku mam ognisko zapalne, które przygasa (w drugim całkiem Sarko zgasło) i się odnawia. :cry:
Teraz muszę wybrać się do kontroli...po leczeniu...., ale wiem, że nie jest najlepiej... :cry:
Po pierwszym leczeniu oczy (szczypią i łzawią)- uwrażliwiły się na krople jakiekolwiek, według Lekarki na środki konserwujące zawarte w kroplach - w związku z tym leczenie jest utrudnione... :cry:

No cóż, to tylko podstępne Sarko :roll:
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: iwona65 » 14 czerwca 2010, 13:46

do arty

Mnie rehabilitacja pomagała, ale na krótko.Ból stał się coraz bardziej dotkliwy , do tego stopnia,że wciągu dnia muszę się natychmiast położyć, bo nie wytrzymam albo zemdleję.Dzień bez tabletki przeciwbólowej niemożliwy.Nie wiem ,czy to świdrowanie, czy palenie gdzieś pod żebrem z tyłu. czy pod płucem. Choć płuca podobno czyste.Po wielkich prośbach i łasce dostałam skierowanie na tomografię kręgosłupa i wykrył ubytki osteolityczne czyli dziurki : kilka sztuk 3-4 mm. Nikt nie umie powiedzieć czy to od tego boli i co to jest.tym bardziej ,że ból występuje po innej stronie niż dziurki..i tak chodzę już ze trzy miesiące- nie byłam jeszcze u hematologa i reumatologa.Ręce opadają. Czy to sarko nikt nie wie. tylko co????
iwona65
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 lutego 2010, 23:26


Postautor: typisb » 14 czerwca 2010, 19:05

na rehabilitację chodzę 5 razy w roku, trudno powiedzieć w jakim stopniu pomaga, ale nie wiem co by było gdybym nie chodził.

jakie tabletki bierzesz przeciwbólowe? myślałaś o nerwicy?
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Haniula1010 » 14 czerwca 2010, 22:17

Witaj Iwona :)
Współczuję bólu kości- są straszne :cry:.
A powiedz mi - czy robiłaś może badania krwi, moczu i CRP? Może spróbuj od tej strony?
Serdecznie Cię pozdrawiam- Hania
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


sarkidoza oczu

Postautor: Mariola » 01 października 2010, 22:39

Mam sarkoidoze oczu, jest teraz ok. Leczenie było ostre i szybkie. Zapalenie naczyniówki dawało objaw widzenia za mleczna szybą. Dexamethason, Tropicamid w dużych dawkach przez kilka tygodni i teraz systematyczna kontrola u okulisty. Choruję od 6 lat. Nie ma nawrotów.
Mariola
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 21:30


Poprzednia


Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

cron