gdzie znalezc dobrego specjaliste

gdzie znalezc dobrego specjaliste

Postautor: niebo » 23 lutego 2010, 18:01

hej chciałabym znaleźć dobrego specjalistę w dziedzinie sarkoidozy, gdyż nie mam pojęcia gdzie najlepiej się udać. Może ktoś mógłby mi polecić takowego?
Na razie zamierzam udać się do Wrocławia ale nie wiem czy to dobry wybór?
to moj adres martita717@wp.pl
niebo
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 lutego 2010, 13:19


Postautor: Grzegorz73 » 23 lutego 2010, 19:11

Witaj niebo

Na forum jest temat zatytuowany:
"Szpitale, poradnie"

Poczytaj, może znajdziesz coś dla siebie
Grzegorz73
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 138
Rejestracja: 07 października 2009, 10:43
Lokalizacja: Ruda Śląska


Postautor: typisb » 23 lutego 2010, 21:11

Z jakiego terenu?
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Robert » 23 lutego 2010, 22:42

Może napisz konkretniej w czym problem? Bo czuję przez skórę, że coś cię trapi.

We Wrocławiu jest poradnia sarkoidozy, jednak pani dr z poradni, mimo że ma opinię dobrego fachowca, ogranicza się głównie do sarkoidozy płuc, poza tym jest bardzo szybka co nie każdemu odpowiada.
Badanie najczęściej polega na ocenie obrazu rtg (tomografu), spirometrii i gazometrii, i porównaniu ich do wyników wcześniejszych. Następnie szybka decyzja leczyć czy nie i ustalenie terminu następnej kontroli. Cała wizyta trwa od 3 do 5 minut więc nie ma czasu na pogaduszki - lekarz ma tylko dwie godziny na wszystkich pacjentów.
Wbrew pozorom takie podejście ma swoje uzasadnienie, bo lekarz, bez względu na stan pacjenta, ma tylko dwie opcje: czekać na dalszy rozwój sytuacji, bądź wypisać bardzo szkodliwe sterydy, o ile już ich nie bierzesz.
Gorzej gdy masz problemy pozapłucne, tu już pani dr lubi powiedzieć: proszę iść do reumatologa, neurologa, okulisty itd. więc...
Jeżeli chcesz się kontrolnie przebadać, to Wrocław jak najbardziej, a jeżeli szukasz lekarza z którym chcesz porozmawiać bardziej dogłębnie to szukaj prywatnie, najlepiej Wa-wa.
Jeżeli Cię interesuje prześledź ten temat --->KLIK

Pozostałe znajdziesz tu:---> Szpitale, poradnie
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

cron