Sarko a słodycze

Sarko a słodycze

Postautor: róża » 26 marca 2010, 22:15

Kochani, mam wrażenie że po wiekszej ilości słodyczy nasilają mi się przypadłości zwiaząne z sarko (ból w płucach, kaszel, stawy). Może to tylko przypadek lub wydaje mi się, a może coś w tym jest. Może macie jakieś przemyślenia w tym temacie. Róża
róża
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 29
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 12:55


Postautor: Barbara » 27 marca 2010, 08:21

Hej Rozo ,,wlasciwie nie myslalam w tym kierunku ,,
slodycze to dla mnie ,,pysznosci z napisem -uwaga cukrzyca ,, :P
ale lubie sobie pozwolic na male co nieco ,,
nie obserwowalam sie pod tym katem? ,,
z doswiadczenia wiem ze gorzej mi po alkocholu upsssss nawet w malej ilosci ,,,
wtedy stawy odzywaja sie mocniej :(
pozdrawiam trzymaj sie Basia

ps,jezeli zauwazylas ze jest cos nie tak to omijaj slodycze ,,
bo napewno cos w tym jest ,,
,,,
zycie samo uczy nas i musimy sie dopasowywac
bo inaczej musimy placic za to bolem lub innymi klopotami ,,
Uwazam ze nasze ciala sa inteligentne i podpowiadaja nam wiele spraw :wink: / oczywiscie w przenosni /
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Gemini » 27 marca 2010, 08:29

Ciekawe to co piszesz. Czy obserwujesz to od dłuższego czasu i zawsze po zjedzeniu " większej ilości" Ja od dziecka nie przepadałam za słodyczami, poza czekoladą i tu tez o przepadaniu mowy raczej nie było, a sarko mam, więc może u Ciebie słodycze powodują jakieś reakcje w organiźmie które "coś" powodują, lub jest to skojarzenie na tle "psychicznym"a to jest częste. Czasami ból który raz pojawił się po zjedzeniu słodyczy, a był to przypadek, może skutkować, że masz takie reakcje. Przerabiałam coś takiego w swoim życiu, ale niezwiązane z sarko. Był to mocny ból głowy a konkretna potrawa, której nie jadłam później wiele lat, a dziś jest Ok i wręcz ją lubię :) Na wszelki wypadek lepiej słodycze sobie darować, a to i zdrowiej :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: typisb » 27 marca 2010, 12:08

najpierw ustalmy co to znaczy te mało co nie co?
czy zjadłaś dwa cukierki?
czy może wtrząchałaś 4 tabliczki czekolady?
a może 3 pączusie?
czy to było z małą czarną? po obiedzie?

jak to ustalimy przeprowadzimy eksperyment, każdy z nas zje taką samą porcję i o wynikach napiszemy!
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Gemini » 27 marca 2010, 14:27

Piotrek...na mnie teraz nie licz :lol: ...Tobie tez nie polecam....przy sterydach " większa ilość" słodyczy = większa ilość kg. Mi zdarzyło się zjeść tabliczkę czekolady jak nie byłam na diecie i nie przypominam sobie skutków ubocznych związanych z sarko, a tabliczka dla mnie to już "większa ilość" chyba :roll: przypuszczam, ze o takiej właśnie ilości mowi Róża.
3 pączusie to nie jakaś większa ilość np. w Podkoziołek, no może ciut, ciut ponad bo standard to 2 :tancze:
Trochę sobie żartuje, ale myślę że Roża powinna siebie poobserwować dłużej, bo poki co pisze "ze ma takie wrażenie", a dla pewności powinna to sama sprawdzić czy to wrażenie czy jest tak istotnie.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: Robert » 27 marca 2010, 19:59

Ja nie obserwowałem u siebie takich objawów, ale też nie objadałem się słodyczami.
Jedyne co mi do głowy przychodzi to zrobić badania na cukier.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

cron