czy to sarkoidoza

czy to sarkoidoza

Postautor: milka34 » 28 czerwca 2010, 18:52

objawy sa takie
-silnie opuchniety staw skokowy w kostce- po 3 tyg zaczyna lekko schodzic opuchlizna
-rumienie na nogach i moze 2-3 na rekach
-wysokie ob i crp
- na tk pluc powiekszone wezly chlonne najwiekszy o srednicy 16 mm. miąższ pluc czysty -proba tuberkulinowa ujemna, zero bąbla tylko slad po ukluciu igla
lekarz sugeruje sarkoidoze ale zaniepokoil mnie opis TK jest tam napisane ze znakiem zapytania chlonniak. strasznie sie zmartwilam. czy oni zawsze biora pod uwage te chorobe? wiem ze beda musieli jeszcze wyciac i zbadac wezla chlonnego nad obojczykiem bo chora ma jednego powiekszonego.
milka34
 


Postautor: Robert » 28 czerwca 2010, 20:12

Milka :)

W trakcie diagnozowania sarkoidozy trzeba ją różnicować z chłoniakiem, gdyż obraz tych chorób bywa podobny i bez badań histopatologicznych nie da się wykluczyć jednego ani drugiego.
W pierwszej kolejności zawsze się wyklucza nowotwory, gruźlicę, i inne groźniejsze choroby, sarkoidoza jako z reguły powolna i łagodna jest na końcu tego łańcuszka.

Na pytanie czy to sarkoidoza tu odpowiedzi nie znajdziesz, my nie stawiamy diagnoz, od tego są lekarze.
Twoje objawy mogą sugerować tę chorobę, ale nawet lekarz nie postawi diagnozy przez internet, a co dopiero my dyletanci.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 29 czerwca 2010, 16:34

Milka :D
Mnie /i wielu z nas/też różnicowano z chłoniakiem :) .
Robert odpowiedział Ci bardzo wyczerpująco, tak, że trzymaj się i nie martw na zapas. Pobranie węzła - to standart.
Napisz co wyjdzie. Pozdrawiam serdecznie :)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Re: czy to sarkoidoza

Postautor: Tigerek » 05 sierpnia 2010, 12:09

milka34 pisze:objawy sa takie
-silnie opuchniety staw skokowy w kostce- po 3 tyg zaczyna lekko schodzic opuchlizna
-rumienie na nogach i moze 2-3 na rekach
-wysokie ob i crp
- na tk pluc powiekszone wezly chlonne najwiekszy o srednicy 16 mm. miąższ pluc czysty -proba tuberkulinowa ujemna, zero bąbla tylko slad po ukluciu igla
lekarz sugeruje sarkoidoze ale zaniepokoil mnie opis TK jest tam napisane ze znakiem zapytania chlonniak. strasznie sie zmartwilam. czy oni zawsze biora pod uwage te chorobe? wiem ze beda musieli jeszcze wyciac i zbadac wezla chlonnego nad obojczykiem bo chora ma jednego powiekszonego.


Milka - mnie z moimi węzłami 35 mm pierwszy lekarz odesłał na oddział z wizją 3-5 tygodniowego życia :) - bo obstawiał ziarnicę złośliwą - a od tej pory minęły prawie 2 lata :D

Będzie dobrze.

Co się wykryło przez ten miesiąc :?:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: arty » 05 sierpnia 2010, 19:34

:) Mnie też sugerowali ziarnicę złośliwą. Ale okazała się przewlekła postać sarko. :) :)
Ale Twoje objawy przypominają książkową postać ostrej sarko. Więc powinna sobie pójść sama i dać Ci spokój.
Trzymam kciuki, żeby tak się stało - SZYBKO! :)
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

cron