Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Info, adresy

Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: Barbara » 23 maja 2014, 09:18

U nas to samo ,8 osób do lekarza :mdleje:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: Robert » 13 sierpnia 2014, 15:57

W związku ze zmianami w funkcjonowaniu poradni przy ul. Grabiszyńskiej, zaktualizowałem info w pierwszym poście.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: Marco Polo » 09 czerwca 2015, 14:19

Na początku maja leżałem tydzień w DCCHP w celu diagnozy. Po wyjściu z oddziału dostałem od razu skierowaniem do poradni sarkoidozy. W rejestracji Pani powiedziała, że na ten rok (2015) miejsc już nie ma i żeby próbować zarejestrować się w lipcu, kiedy zaczną się zapisy na 2016 r. Polska służba zdrowia, ehh...

Co do samego szpitala to nie można mieć zastrzeżeń. Pielęgniarki bardzo miłe, lekarze też. Warunki różne, to już zależy od oddziału. Mi się trafiło fajnie, sale 2-osobowe.
Marco Polo
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 czerwca 2015, 14:05


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: moniek2308 » 24 czerwca 2015, 17:08

Witam,
ja w kwietniu byłam 2 tyg na Grabiszyńskiej i podobnie usłyszałam w rejestracji, ze na ten rok już nie ma miejsc...ale ale...nie odeszłam od okienka póki nie dostałam terminu, rzuciłam Pani zwolnienie odebrane z oddziału, bo to był dzień wypisu i było szybki pytanie, czy przyjmie mnie poradnia czy od razu dostane planowany termin przyjęcia na oddział, żeby dostać zwolnienie?, zwolnienie miałam do 20 maja, i o dziwo po wielu cmokaniach i okazaniu niezadowolenia przez Panią w okienku dostałam termin na 20 maja...czyli jednak się da...ale wizyta tam, to już materiał na inna historie....Szybkie terminy są jak się rejestruje wizytę przez internet...
moniek2308
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 15:48
Lokalizacja: Świdnica


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: ALICIA » 08 marca 2016, 01:38

Witam wszystkich na forum po raz pierwszy , jestem trochę zagubiona w tym morzu informacji , poszukuję informacji na temat tej choroby , a właściwie kompetentnego lekarza z którym mogłabym porozmawiać na ten temat . Mam zdiagnozowaną sarkoidozę płucną , ze wstępnych ustaleń ktore tutaj znalazlam wypłynęla Doktor Jolanta Kasperkiewicz -Skałecka z Wroclawia . Miałabym pytanie czy ktoś mógłby wydać mi opinię na temat tej lekarki i czy przyjmuje prywatnie , ponieważ nie mieszkam na stałe w Polsce i nie mogę skorzystać z normalnej drogi leczenia
ALICIA
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 21:38


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: Robert » 09 marca 2016, 21:45

Z panią Kasperkiewicz za dużo nie porozmawiasz. Nie byłem u niej prywatnie, ale ona nie lubi wdawać się w dyskusje, wiele osób skarży się na jej podejście i styl. Ona ma tzw charakterek, jest konkretna, nie lubi się rozwlekać, wszelkie pytania bardzo szybko gasi i ucina, i podejrzewam, że również prywatnie ten jej temperament wychodzi.
Prywatny gabinet możesz wygooglować, choć nie wiem czy w ogóle gdzieś przyjmuje, bo pracuje w dwóch przychodniach i w szpitalu.
Jeżeli chcesz pogadać to celuj w Warszawę, albo poszukaj, ktoś tu dawał namiary na prywatną przychodnię we Wrocławiu, oczywiście z innym lekarzem.
A jeżeli na rozmowie ci nie zależy, tylko na leczeniu, to dr Kasperkiewicz jest OK.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: ALICIA » 15 marca 2016, 05:53

dziekuję Robert za szybką odpowiedz , jestem zainteresowana Wrocławiem albo Poznaniem bo tam mam rodzinę i przyjaciół , charakterek doktor mogę sobie odpuścić , najważniejsze są jej kompetencje i wiedza , znalazłam jakieś namiary że przyjmuje prywatnie , podzielę się opinią po konsultacjach , właściwie sama nie wiem co mam zdecydować na temat leczenia , muszę najpierw z Nią porozmawiać co mi radzi , bo w Anglii mam dostęp do wszystkich badań bezproblemowo a leczenie jest za darmo
ALICIA
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 21:38


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: Robert » 15 marca 2016, 21:12

Jeśli chodzi o typową sarkoidozę płuc, to ona ma bardzo duże doświadczenie i bardzo dobrze prowadzi leczenie, nie wiem tylko jak prywatnie wyglądałaby kwestia badań. Pytanie czy tam gdzie ona przyjmuje jest wszystko pod ręką?
Przy sarkoidozie najlepiej zawsze korzystać z tego samego rentgena, bo zdjęcia z różnych aparatów mogą wprowadzać w błąd - zmiany są bardzo drobne i na różnych zdjęciach trudniej wychwycić różnice. Poza tym, gdyby zaszła konieczność leczenia, musiałabyś przylatywać do Polski co 2-3 miesiące na kolejne badania i korektę dawki.
Nie wiem czy warto tak się męczyć, jeżeli na miejscu masz wszystko pod ręką i za darmo.

Sarkoidoza płuc to taka choroba zero-jedynkowa, robisz badania i albo jest konkretne leczenie, albo zaproszenie na kolejny termin. Nie ma tu nie wiadomo jakich alternatyw, że może zastosujemy to, a może tamto, albo jeszcze inne rozwiązanie. Jest jak na egzaminie, przechodzisz test albo nie, dlatego być może dr Kasperkiewicz szybko i bez wdawania się w zbędne dyskusje załatwia swoich pacjentów.
Nie każdemu to odpowiada. Są tacy co mają potrzebę porozmawiania o chorobie, a czasem wręcz traktują lekarza jak osobistego spowiednika. U niej tego nie ma.
Dr Kasperkiewicz ma jeszcze jedna wadę.
Jest stricte pulmonologiem i jeżeli choroba wykracza poza płuca, to ona nie wejdzie w buty reumatologa, neurologa itd, choćby nie wiem co, ale też nie nakieruje na nikogo konkretnego.

Mam nadzieję, że w miarę naświetliłem ci, co i jak.
Jakby co, to masz jeszcze w odwodzie lekarzy w Poznaniu, ale realiów nie znam, więc nic nie podpowiem. Na pewno jacyś tam są.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: Robert » 01 kwietnia 2016, 20:28

Cud jakiś :shock: Ostatnio miałem problem z rejestracją do poradni, bo na początku wakacji nie było już wolnych terminów aż do końca roku, a wczoraj wysłałem formularz rejestracyjny przez internet, no i dziś dostałem info, że jeszcze w tym miesiącu mam wizytę.
Wychodzi na to, że stare wróciło z powrotem, albo że dla internautów mają odrębną pulę.
Albo to taki żart na prima aprilis.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: Barbara » 08 kwietnia 2016, 12:02

Robert to fajnie ci się udało :brawo:
Może rzeczywiście nadeszły lepsze czasy dla pacjentów :)
napisz jak będziesz po wizycie ,co u ciebie ?
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: ALICIA » 28 maja 2016, 06:35

polecam doktor Jolantę Skałęcką , w kwietniu sama szukałam tutaj informacji u kogo się leczyć , miałam diagnozę sarkoidozy płucnej , pomimo różnych opinii innych ludzi zdecydowałam się na wizytę u Niej i jestem bardzo zadowolona, jest osobą bardzo konkretną i informacje ktorych mi udzieliła na podstawie moich badań były bardzo wyczerpujące
ALICIA
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 21:38


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: ALICIA » 28 maja 2016, 06:47

a tak dodatkowo Robercie ,przynajmniej prywatnie jest bardzo miłą osobą , miała dosyć dużo materiału do porównania , bo miałam kilka zdjęć z opisami , włącznie z ostatniego tygodnia przed wizytą , więc nawet taki laik jak ja, zobaczyłam że na szczęście wszystko na razie cofnęło się samoistnie , i zostałam pochwalona że odmówiłam leczenia sterydami bo właśnie wtedy mogłam sobie pogorszyć mój stan , czekam teraz na wizytę u mojego lekarza w Anglii i muszę się podzielić wnioskami pani doktor , bardzo pomocne jest że Doktor Skałecka włada językiem angielskim więc swoją opinię mogła napisać po angielsku
ALICIA
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 21:38


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: Marco Polo » 05 maja 2017, 11:30

IMHO trochę polepszyło się z rejestracją do poradni. Teraz trzeba czekać tylko pół roku a nie rok :D

Pod koniec lutego 2016 r. miałem wizytę w poradni, sama wizyta chyba trwała 5 min. Doktor Kasparkiewicz idzie jak burza, ale jest bardzo konkretna i miła (wbrew różnym opinią jakie się pojawiają na jej temat). Wracając do samej wizyty, to była standardowa kontrola po pobycie w szpitalu na Grabiszyńskiej (maj 2015). Pani doktor wypisała mi skierowanie na tomograf i na tym zakończyła się moja wizyta. Badanie również robiłem w DCCHP, czekałem niecałe 2 miesiące, a potem 2 tygodnie na opis.

Mając wyniki (na szczęście pozytywne) udałem się po ponowne skierowanie do lekarza pierwszego kontaktu. Już ze skierowaniem, mniej więcej w maju 2016 r. zarejestrowałem się do poradni przez internet (trzeba potem donieść skierowanie). Dostałem termin na drugą połowę grudnia, kilka dni przed świętami.

Kolejna wizyta u doktor Kasparkiewicz przebiegła również w miarę szybko, wgląd w wyniki, kilka pytań i zaproszenie na kontrolę za rok.
Marco Polo
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 czerwca 2015, 14:05


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: Robert » 05 maja 2017, 13:59

Nie wiem od czego to zależy. Rok temu, przez internet udało mi się zarejestrować w kwietniu na... kwiecień, czyli w niecały miesiąc od dnia rejestracji. W lipcu rejestrowałem się po tomografie i terminy były dopiero na październik. Teraz, 25 kwietnia byłem na ponownym tomografie i terminy też na październik. - pani z łaską wcisnęła mnie na koniec czerwca.
Nie wiem czy korzystałeś z nowego panelu do rejestracji przez internet, w tym roku wprowadzili rejestrację za pomocą imiennego konta, do którego login i hasło trzeba osobiście odebrać w rejestracji na Grabiszyńskiej.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Wrocław ul.Grabiszyńska 105

Postautor: Robert » 23 października 2017, 19:58

Jeżeli komuś - a takich jest wielu - nie odpowiada styl dr Kasperkiewicz z poradni sarkoidozy, to polecamy lek. Mariolę Grzesiak - Meisler - przyjmuje prywatnie we Wrocławiu i ma bardzo dobre opinie, każda wizyta trwa pełną godzinę, więc jest sporo czasu na wyjaśnienie wszelkich kwestii. Pełna empatii, kompetentna, miła, cierpliwie wysłuchuje pacjenta- to najczęstsze opinie. Są też pierwsze bardzo pozytywne opinie chorych na sarko - czekamy na kolejne :)

Niestety w linku powyżej wizytę można zarezerwować tylko na wtorkowe popołudnia, a miejsc jest niewiele. Nie wiem czy Pani dr przyjmuje w innych przychodniach.

Jeżeli ktoś jest z Oławy lub okolic, to Pani dr przyjmuje w :
Poradnia gruźlicy i chorób płuc - Przychodnia Specjalistyczna
Baczyńskiego 1, 55-200, Oława
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


PoprzedniaNastępna


Wróć do Szpitale, poradnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron