Środki na rehabilitację

Środki na rehabilitację, dofinansowanie z PFRON

Postautor: joanna222 » 11 kwietnia 2008, 12:35

Reniu tłumaczą to tym,że czekają na środki .Dziwi mnie że PCPR to jedna instytucja a mają rózne przepisy .Ja próbowałam zrobić tak jak Ty pisałaś ,żeby nie mrozić kasy ,ale dostałam odpowiedż że najpierw muszę zapłacić i z fakturą ,orzeczeniem przyjść złożyć wniosek innej drogi nie ma.Pozdrawiam
joanna222
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 181
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 19:10


Postautor: renia2 » 11 kwietnia 2008, 14:28

Czyli działają b.ściśle wg przepisów.
Ale z terminem , to przegięli. Środki podzielone przez W-wę, w powiecie też już musieli. Miesięcznie zamawiane środki z PFRON też z reguły nie są realizowane Bóg wie ile czasu. Chyba siedzą nad sprawozdaniem.
Ciekawe ile osób tam pracuje i jak dużo mieszkańców obsługują (miasto grodzkie, powiat zwykły, rozrzucone małe miasteczka). I czy zajmują się wyłącznie środkami PFRON, czy mają w strukturach także orzekanie (jako ta sama instytucja z tymi samymi kadrami, płacami itp.)
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: joanna222 » 11 kwietnia 2008, 14:46

Witaj
Z terminem to napewno przegięli bo ilez mozna czekać .Co oni tam robią i ile osób się tym zajmuje to nie mam zielonego pojęcia .Dzisiaj dzwonila do nich moja mama ale było cały czas zajęte.Podejrzewam ,że może odlączyli tel.bo za dużo ludzi już dzwoni .Po nieddzieli przejadę sie tam sama ,jak będe cos wiedziała to dam znać .
Chcę jeszcze sie ich zapytać jakie ulgi oprocz tych co mam, mi jako osobie niesłyszące sie należą.
Jak byłam tam pierwszy raz to wspominala coć o ulgach i dofinansowaniach ale zajęlismy sie wtedy sprawa aparatu ,bo to bylo ważniejsze.
POZDROWIONKA
joanna222
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 181
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 19:10


Postautor: renia2 » 14 kwietnia 2008, 12:16

Dla I grupy:
Ulga PKP-jeśli spełniasz-dowiedzieć sie na kolei. 49% -tylko w klasie II pociągów osobowych. 37% w pociągach pospiesznych, ekspresowych i EC. I może znowu są zmiany.
49% na przejazdy w autobusach PKS w komunikacji zwykłej, na podstawie biletów jednorazowych. Kierowcy sie czepiają ważności legitymacji jak sami sprzedają bilety.
Na MPK-to każde miasto trochę po swojemu.
10 dni dodatkowego urlopu-dla I lub II grupy inwalidzkiej, bodajże rok od daty pierwszego orzeczenia o ww grupie. Tu dokładnie nie wiem.
Dofinansowanie do tych wszystkich wibrujących i błyskających światełkami rzeczy, które umożliwią Ci "zastąpienie" utratę słuchu. Urządzenia , które mają wbudowany zegar, który coś tam wyłącza i za ciebie pilnuje czasu, a ty nie słyszysz gongu-likwidacja barier technicznych i w komunikowaniu się. Zakup dopiero PO PODPISANIU UMOWY Z PCPR, bo Ci nic nie oddadzą.
I tyle mi przyszło na świeżo o d razu do głowy.
Jeśli się dokształcasz (policealnie, podyplomowo)-dofinansowanie do "nauki" szeroko rozumianej, ale to już w oddziale PFRON.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: joanna222 » 14 kwietnia 2008, 18:35

Reniu !
Dziękuję Ci bardzo za te wszystkie informacje,bardzo mi pomogłas .Tylko mam pytanie co do tego urlopu ,czy to jest rok po orzeczeniu ,czy muszę rok przepracowac ?.W tej chwili jak Ci juz wiadomo jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym ,nie ma mnie juz w pracy 7 miesięcy,ale najprawdopodobiej będe stawała na komisji o dodatkowe pół roku(obecne mam na pół roku), z tego co mi wiadomo to zus daje do roku,a nie wiem jak to się dalej potoczy z tą pracą narazie widzę się cieniutko.Od 3-ch dni coś się dzieje z aparatem albo z moim uchem bo slyszę bardzo żle (było naprawdę lep[iej)Wiesz mam naprawdę dosyć ,byłm dzisiaj na działeczce i zamiast się cieszyć ,to ja zalapalam doła .Tak bym chciała uslyszeć śpiew ptaków ,szum wiatru a tu klapa .Dziękuje Ci jeszcze raz pozdrawiam serdecznie :)
joanna222
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 181
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 19:10


Postautor: renia2 » 15 kwietnia 2008, 14:32

Nie wiem od jakiej daty sie liczy. Zgłoś w kadrach, to Ci powiedzą kiedy będziesz miała te 10 dni dodatkowe.
A z aparatem to do reklamacji. Migiem. Sam sie nie poprawi.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: joanna222 » 17 kwietnia 2008, 17:30

Witaj Reniu
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie .Dostałam zwrot za aparat ale była to suma dużo mniejsza niż obiecano ,nie wiem dlaczego.Dofinansowanie do aparatu mam z NFZ i PCPRU ,czy pozostałą sumę tj.1700 zł mogę refinansować z PERRON-U .Chciałabym złożyć papiery o zwrot tylko tej części która pozostała.Czy jest taka mozliwość ? Nadrobiłabym bym stratę pieniędzy za ten pierwszy aparat a 1700 zł drogą nie chodzi.Jeżeli orientujesz się w tej sprawie to proszę Cie o odpowiedż .Dziękuję i pozdrawiam
joanna222
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 181
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 19:10


Postautor: renia2 » 18 kwietnia 2008, 14:04

Obiecano Ci konkretną kwotę, czy poinformowano ile max możesz dostać? To dwie różne sprawy. I może maja tak mało środków, że nie dofinansowują pełnej wysokości wynikającej z dozwolonego przelicznika limitów z NFZ. Dopytaj się dokładnie.
Druga kwestia: PFRON w W-wie nic Ci nie da, ani oddział PFRON-inne programy mają niż PCPR, chociaż to też są środki z PFRON.
Inne możliwości odzyskania różnicy:
1. ośrodek pomocy społecznej - ale słabo to widzę.
Zbędą argumentem, że za wysokie dochody (dużo niższe niż dla celów PCPR); że jak już skądś miałaś na zakup, tzn. że sobie poradziłaś.
Ale spróbować możesz-np, jeśli wzięłaś kredyt na zakup aparatu, może coś z tego wyjdzie.
2. Fundacje - ale oni też mogą wyciągnąć argument, że juz sobie jakoś poradziłaś.
3. Odpis przy PIT rocznym - w części rehabilitacyjnej , jeśli jeszcze będzie. Bo rozumiem,że zakup był w tym roku. Jeśli zakup z 2007 r. -dopytaj się US, ile możesz, czy jeszcze jest i odpisuj niezrefundowaną przez nikogo część, tzn, bez części NFZ i PCPR. Ewentualnie składaj korektę do PIT-ale przy korekcie prawie na bank wezwą Cię na kontrolę a i kwotę odzyskasz maleńką.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: joanna222 » 18 kwietnia 2008, 14:21

Sumę do zwrotu naliczyła mi babeczka przy zakupie aparatu a w PCPR potwierdzila że taka sumę powinnam dostać ,no ale nie powiedziała że to jest na 100%. Z tymi fundacjami to jest napewno tak jak Ty piszesz i dam sobie spokój,pozostawię to tak jak jest i tyle.Szkoda tylko że za tamten aparat tyle kasy poszło w bloto ,myślałam że da się coś zrobic no ale trudno,na kazdym kroku z ta kasą dostaje po tylku.Pozdrawiam
joanna222
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 181
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 19:10


Postautor: renia2 » 21 kwietnia 2008, 13:15

Pozostał Ci ewentualnie PIT roczny-odpis rehabilitacyjny.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Poprzednia


Wróć do Zagadnienia prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron