Dieta Dąbrowskiej, czy znacie co myślie o tej diecie?

O słoneczku, witaminie D3, wapniu itd... czyli czego unikać w sarkoidozie

Dieta Dąbrowskiej, czy znacie co myślie o tej diecie?

Postautor: Jurek » 06 lutego 2019, 11:28

Dieta Dąbrowskiej:
link: https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i- ... VjGZD9W9Ck
(link dostałem Ani) Podobno dieta jest ogólnie znana.
Umieszczam ze względu na korzyści dla osób z chorobami autoimmunologicznymi i Hashimoto.
Od razu zastrzegam, że ja nie patrzę na "diety" pod kątem odchudzania tylko bardziej poprawy samopoczucia i poprawy kondycji, a w efekcie ew. powolnego zmniejszenia wagi. Nie jestem też zwolennikiem głodówek- to znaczy na lekach nie byłbym wstanie tego wytrwać ;-(.
Ale okazuje się, że długą drogą dochodziłem do tego, że nie jem art, które są zakazane na tej diecie, oraz jem warzywa i owoce (plus kiszonki).
(Prawdopodobnie w mojej rodzinie dużo rozmawialiśmy na temat wpływu diety na zdrowie między innymi chodziło
o trądzik, który ustąpił (sterydy nie działy a obciążały) Dużo rozmawiamy o dietach, ale ja jestem odbiorca informacji a nie poszukuje ich sam z siebie.
Daje tę informacje , ale do niczego nie namawiam. Każdy indywidualnie powinien rozważać co będzie pomocne itp.

Dodam, że nie jem: cukru, jako cukru i unikam np kechupu, i innych o których wiem że zawierają cukier albo syrop glukozowy, wszystkiego co zawiera białą mąkę (polecam makarony razowe)nie sole pomidora zmniejszam ilość soli.
Obecnie pierwszy raz mam niższą wagę o około 6kg (było 8-9kg) od najwyższej wagi na sterydach. A w pewnym monecie miałem wagę równą wadze przed chorobą (jak 20 lat temu) Liczę że powoli dojdę do tej wagi sprzed choroby mniej o 2,5kg.
Niższa waga tak jak pisałem jest dodatkiem do lepszego samopoczucia. Zauważam, że kiedy zrobię sobie odstępstwo, to czuje się gorzej fizycznie a nawet pogarsza się samopoczucie.
Wyszło że jest link do opisu i resztę o mnie :hmmm:
Czy macie jakieś doświadczenia z tą albo inna dietą?
Nie mam wiedzy by coś doradzać czy odradzać, to tylko zastanawianie się na tematem :-)
Czasem mam nadzieje że będę zdrowy bez leków, do tego jeszcze wizualizuje, że biegam i biegam bez wysiłku :-)
Ale jednocześnie DZIĘKUJĘ za to co mam w tym i za udział w Forum.
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Re: Dieta Dąbrowskiej, czy znacie co myślie o tej diecie?

Postautor: Jurek » 06 lutego 2019, 12:20

Nie jestem na tej diecie bo jem masło i olej ;-)
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Re: Dieta Dąbrowskiej, czy znacie co myślie o tej diecie?

Postautor: Kasey » 14 lipca 2020, 09:52

Pierwszy raz słyszę o takiej diecie, choć jest ich teraz sporo, więc nie jest to niespodzianka. Dieta musi być indywidualna, nie wszyscy na tej samej diecie w nadziei na cud. Wyniki będą różne dla każdego, ponieważ każdy organizm jest inny.
Kasey
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 lipca 2020, 09:46
Lokalizacja: Katowice




Wróć do Dieta

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron