Dieta bezglutenowa a choroby autoimmunologiczne

O słoneczku, witaminie D3, wapniu itd... czyli czego unikać w sarkoidozie

Dieta bezglutenowa a choroby autoimmunologiczne

Postautor: Robert » 26 lutego 2014, 21:20

Może ktoś z was słuchał wczoraj w radiu ciekawej teorii n/t przyczyn chorób autoagresywnych i diety, która ma powodować odwrót tychże chorób, m.in alergii, łuszczycy, rzs, tocznia itd.
Jak nie, to polecam, audycja jest ->TU, żeby ją odsłuchać trzeba będąc na stronie kliknąć w głośniczek nad obrazkiem.
Ciekawe czy spotkaliście się z taka dietą, albo teorią?
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: ARABELA36 » 26 lutego 2014, 22:35

Witam :D
ja to powtarzam od wielu lat gluten jest nie zdrowy ; dzięki temu że jestem na diecie bez glutynowej ; moja skóra jest dużo lepsza; nie jest idealna bo jeszcze mam alergie na inne rzeczy i na stres reaguje wysypką ; ale jest ogromna poprawa ;
tu się zgadzam w 100 %; ale nie wiedziałam o mleku i jajach trzeba to wypróbować ;
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Postautor: Haniula1010 » 27 lutego 2014, 03:56

Bardzo ciekawa audycja i choć długa /"Dobranocka" w Trójce/ gorąco polecam do odsłuchania :)
http://www.polskieradio.pl/9/304/Artyku ... sie-lepiej

I też trzeba kliknąć w głośniczek nad obrazkiem
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Re: Dieta bezglutenowa a choroby autoimmunologiczne

Postautor: gosieq87 » 28 lutego 2014, 16:40

ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że od urodzenia nie tolerowałam mleka. Mama mnie karmiła do 3rż z tego powodu. do tej pory nie bardzo mogę pić mleko gdyż od razu mi się niedobrze robi :D na ser żółty reaguję pęknięciami na skórze za uszami. mimo iż robiłam testy na alergię pokarmową, które wyszły ujemne, to powtarzają się epizody. co do glutenu to również zauważyłam polepszenie samopoczucia po zamianie np makaronu na bezglutenowy. coś może i w tym jest. przydałby się ktoś mądry kto by zbadał zależność sarko i glutenu :) w końcu gluten do niczego nie jest nam potrzebny :)
pozdrawiam :)
... życie nie jest tym, co dostajemy, lecz tym, czego nie powinniśmy oddawać...
Awatar użytkownika
gosieq87
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 59
Rejestracja: 05 kwietnia 2007, 15:19
Lokalizacja: szczecin


Re: Dieta bezglutenowa a choroby autoimmunologiczne

Postautor: plaza » 20 października 2015, 15:20

Ja jestem na diecie bezglutenowej, wtedy czuję się dużo lepiej, nie bolą mnie mięśnie, kości, nie jestem słaba sami wiecie jak to jest. Wystarczy że skuszę się na kawałek pizzy albo pyszną bułeczkę i dobre samopoczucie odlatuje . Od dziecka nie toleruję też mleka ale to już off topic
Jeśli ktoś jeszcze nie próbował polecam wytrzymać choć trzy tygodnie potem wrócić doo chlebka i zobaczycie różnicę ;)
plaza
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2015, 13:58




Wróć do Dieta

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron