Witamina D i Wapń w Sarkoidozie, objawy Hiperwitaminozy

O słoneczku, witaminie D3, wapniu itd... czyli czego unikać w sarkoidozie

Re: Witamina D i Wapń w Sarkoidozie, objawy Hiperwitaminozy

Postautor: piotrtal » 12 kwietnia 2008, 08:28

Robert pisze:W moim przypadku zgodnych objawów jest dosyć sporo.

Pomału dochodzę do wniosku, że witamina D ma dużo większy wpływ na przebieg naszej choroby, niż nam się wydaje.


hmm.. mam pytanie. od dosc dlugiego czasu biore preparaty witaminowe (Vigor, Centrum itd). prosze o informacje czy mam to rzucic. czy sa moze jakies zamienniki bez witaminy D. na ulotce jest informacja ze zawieraja dzienna dawka witaminy D.

mam bardzo jasna karnacje - taki moj urok. do tej pory nie unikalem slonca, bo nie wiedzialem ze ma on az taki duzy wplyw na moja chorobe. powiedzcie prosze ile czasu (dziennie) moge spedzac na sloncu (rozumiem ze przebywanie na sloncu znaczy przebywanie doslownie - nie w cieniu) - bo to chyba nie jest tak, ze powinienem caly czas chodzic z dlugimi rekawami i czapka na glowie?

Dodane po 8 minutach:

Robert pisze:I następny wygrzeb tym razem Witamina D i Wapń w Sarkoidozie

I objawy Hiperwitaminozy witaminy-D czyli podwyższonego poziomu tej witaminy.
Jak przejrzycie listę, to wiele rzeczy wam się rozjaśni.

Coś Wam to mówi?


witajcie. wlasni przeczytalem ten watek i prawie wszystkie objawy odpowiadaja to co u mnie sie dzieje.
natomiast chcialem zapytac w kwesti ciemnego moczu. pisalem kiedys ze mialem poroblemy z kamica - kamienie zablokowaly przewod moczowy. dostalem srodki rozkurczowe, przeciwbolowe i mialem duzo pic.
wczesniej i praktycznie do dzisiaj takim charakterystycznym objawem jest wlasnie ciemny mocz. prosze napiszcie mi co jest przyczyna zabarwienia moczu.
dziekuje.
piotrtal
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 67
Rejestracja: 07 kwietnia 2008, 13:40
Lokalizacja: czestochowa


Postautor: PAWEL » 12 kwietnia 2008, 18:40

Jak można pozbywać się z organizmu witaminy D w sposób naturalny?
PAWEL
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 30
Rejestracja: 30 marca 2008, 17:31


Postautor: Anuta » 12 kwietnia 2008, 20:51

powiedzcie prosze ile czasu (dziennie) moge spedzac na sloncu (rozumiem ze przebywanie na sloncu znaczy przebywanie doslownie - nie w cieniu) - bo to chyba nie jest tak, ze powinienem caly czas chodzic z dlugimi rekawami i czapka na glowie?

Nie podam niestety źródła tej informacji, ale czytałam gdzieś, że wystarczy w sezonie letnim 10 minut dziennie wystawienia całego ciała na słońce żeby wytworzyło się tyle witaminy D w organiźmie, że wystarczy zapasu na cały rok. Wynika z tego, że proces ten jest bardzo aktywny. Od lekarki "sarkoidologa" z Warszawy otrzymałam zalecenie: "unikać słońca". Ja rozumiem to tak: gdy jestem np. w ogródku w godzinach intensywnego słońca i wykonuję jakieś prace - kapelusz i długi rękaw. Odpoczynek w plenerze - cień drzewa. Bieganie po mieście w słoneczne i ciepłe dni - ubieram się normalnie, choć staram się chodzić w cieniu. Spacerując po słońcu, chodzę z parasolką.
Żal mi słoneczka, choć nigdy nie uznawałam wielogodzinnego smażenia się w pełnym słońcu. Bardzo lubiłam natomiast wygrzać nogi lub ramiona opalając je trochę. Trzeba się z tym pożegnać. Pomyślmy, że są choroby gdzie ograniczenia są znacznie bardziej dotkliwe.
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby to jakoś nie było
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: Robert » 13 kwietnia 2008, 16:14

wystarczy w sezonie letnim 10 minut dziennie wystawienia całego ciała na słońce żeby wytworzyło się tyle witaminy D w organizmie, że wystarczy zapasu na cały rok

Na cały rok to przesada lekka, ale fakt, do wyprodukowania dziennego zapotrzebowania wystarczy ponoć 15 minutowy pobyt na słońcu.
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: awrona » 01 czerwca 2008, 23:55

wdrazam sie w temat Sarkoidozy, witamin etc i stwierdzam ze chyba troszke przegielma z witaminami
bralam przez miesiac tylko Body Max nastepnie na zmiane Body Max, Vigor, Iskial bo czylam sie starsznie slaba, niechetna do wszystkiego , bez energi do czegokolwiek.... moze przez witaminy sie cos uruchimilo nie wiem, wszytskie badania zrobione w szpitalu sa perfect, nawet wapn. Szukam poradni dla osob z Sarkoidoza - jak zyc ? Czy zna ktos ?
a co z Sloncem , naprawde trzeba unikac ja zawsze uwielbialam lezec plackiem dniami na sloncu i nic mi nie bylo ...a teraz ?
pozdrawiam cieplutko !
awrona
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 43
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:34


Postautor: Haniula1010 » 02 czerwca 2008, 18:51

Hej, witaj :D
Z witaminami- tak jak ze wszystkim, zdecydowanie nie można przesadzać. Nadmiar niektórych- organizm sam wydala, ale niektóre /np. wapń/ odkładają się w tkankach i zaburzają ich pracę, przez co cierpi cały organizm. Człowiek, który odżywia się racjonalnie dostarcza sobie wszystkich potrzebnych składników i mikroelementów. Mamy prawie lato, coraz więcej warzyw i owoców w sklepach - warto chyba wszystkie ewentualne braki uzupełniać jedząc więcej "zieleniny"/to nie zaszkodzi a tabletki- mogą jak najbardziej/.
Co do poradni sarkoidozy- najlepsza jest w Warszawie na Płockiej, ale Sarkoludki ze Ślaska leczą się w Zabrzu lub we Wrocławiu i też sobie chwalą. Spróbuj może najbliżej miejsca swojego zamieszkania. Wejdź :"Gdzie szukać pomocy"- tam na pewno coś znajdziesz. O konkrety zawsze możesz zapytać tych, co się tam leczą :) Pozdrawiam :lol:
PS. A słońca na wszelki wypadek lepiej unikać, a już na pewno nie przesadzać z plażowaniem. Pa
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Robert » 02 czerwca 2008, 22:11

awrona

Może tak być, że tymi preparatami wywołałaś odwrotną reakcję. Wiele osób z sarkoidozą, źle się czuje po przedawkowaniu witaminy D, głównie po kąpielach słonecznych, w czasie których organizm tę witaminę wytwarza. Preparaty, wymienione przez ciebie również ją zawierają, więc mogą powodować podobny efekt, zwłaszcza złe samopoczucie, znużenie itp.
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


ilość hormonu 1,25 -D

Postautor: KRISS30 » 06 czerwca 2008, 11:01

Witam,

z obserwacji mojego organizmu wnioskuje że ilość słońca i to co jem (ilość wit. D i wapnia) ma duży wplyw na moje samopoczucie. Sprawdzałem kilkukrotnie i zawsze po dluższym 3-4 godzinnym pobycie na pelnym słońcu oraz jedzeniu wiekszej ilości ryb (ostatnio na imprezie zjadlem sporo śledzika :)) po kilku dniach czuje sie źle (osłabienie, bóle mięśni, kości, głowy, brak chęci do aktywności, wrażenie jakbym ciągle był rozpalony).
Chetnie zrobiłbym wówczas badania na ilość hormonu 1,25 -D. Kiedyś czytałem na forum, że jedna osoba zrobiła takie badania, ale pozniej juz niczego na ten temat nie napisała.... :(
Czy ktoś z Was robił takie badanie?? Wiecie jak ono fachowo sie nazywa i w jakich laporatoriach można je zrobić??
Może jednak istnieje prosta zależność pomiedzy ilością 1,25-D a wpływem na samopoczucie i zdrowie?? Zaznaczam, ze nie biore żadnych leków poza Ibupromem czasami i poki co mam pierwszsy stopien SARKO.
Pozdrawiam
Krzysztof
Zawsze na fali
KRISS30
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 28
Rejestracja: 22 maja 2007, 20:27


Postautor: gosieq87 » 21 lipca 2008, 19:52

witam Was:)
ja niestety zaczelam takze odczuwac skutki sarko :( od jakiegos czasu zle sie czulam : znuzenie, nerwowosc, brak energii, najchetniej to bym z lozka nie wychodzila ic iagle tylko spala:/
bylam zrobic badanie krwi ale lekarz jak sie zobaczyl to az sie za glowe zlapal :| leukocytow to cala masa byla :| zelaza wogole magnezu znikome resztki a witaminy D i wapnia to starczyloby dla calej armii :/
ogolnie wykazalo mi niezla niedokrwistosc :/
poszlam do znajomej bioenergoterapeutki na sesje sprawdzenia witaminek i mineralkow to mi sprawdzila czego mam neidobory i wyszlo ze prawie wszystkiego :shock: nietsety stwierdzial ze z taka anemia nei jest w stanie mnie postawic na nogi ziolami bo prawdopodobnie moja sledziona nie dzial jak powinna i przez nia nie wchlaniaja mi sie witaminki :(
myslicie ze powinnam przyspieszyc wizyte u pulmonologa i pojsc do niej z tymi wynikami krwi??
... życie nie jest tym, co dostajemy, lecz tym, czego nie powinniśmy oddawać...
Awatar użytkownika
gosieq87
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 59
Rejestracja: 05 kwietnia 2007, 15:19
Lokalizacja: szczecin


Postautor: Robert » 21 lipca 2008, 20:44

Myślę, że powinnaś, bo wysoki wapń z wysokim poziomem wit D to objawy hiperkalcemii - powinnaś jak najmniej przebywać na słońcu.
Wizyta u lekarza jak najbardziej wskazana.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Jurek » 22 lipca 2008, 12:49

Gosiu, chyba rozumiem jak się czujesz, miałem dość podobny zestaw wyników i kondycji do Twojego. Myślę, że powinnaś wybrać się do lekarza a w razie braku jego reakcji iść do innego lekarza. Renia2 radziła mi preparaty z zawartością żelaza, miałem je również przepisane przez lekarza.
Niestety u mnie poprawę samopoczucia i kondycji przyniosło zażywanie encortonu.( "niestety" bo są skutki uboczne)
pozdrawiam
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: PAWEL » 06 sierpnia 2008, 23:05

Hejo

W artykule zamieszczonym przez Roberta napisane jest:

Skutki hiperwitaminozy D mogą sie utrzymywać od 2 do wiecej miesięcy po jej usunieciu.

Co rozumieć "po jej usunięciu" - czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć w jaki sposób można usunąć z organizmu zawysoki poziom witaminy D.
PAWEL
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 30
Rejestracja: 30 marca 2008, 17:31


Postautor: dnm » 25 sierpnia 2008, 13:29

Hej,

Według tzw. Protokołu Marshalla, problemy z witaminą D w sarkoidozie i innych chorobach autoimmunologicznych o tym samym podłożu (bakterie L-form) nie są tylko związane z jej nadmiarem lecz jej nadmiar leży u podłoża reakcji autoimmunologicznej.

Natomiast problemy z niedoborem żelaza potwierdzają aktywność tych bakterii, ponieważ jest ono intensywnie zużywane do ich budowy.

Według tych naukowców badanie jakie warto wykonać to: 25 OH i 1,25 OH Vit D (cokolwiek to znaczy :))

Kluczowe jest unikanie w diecie wszelkich produktów bogatych w witaminę D:

- wszystkie ryby (łosoś, dorsz, tuńczyk, śledź, makrela, sardynki etc.) (ok. 350 IU D3/100 g przyrządzonej ryby)
- owoce morza, (wszystkie skorupiaki, małże, ostrygi, krewetki, homary, kraby, raki, langusty etc.)
- tran i oleje rybne
- wątroba wieprzowa, wołowa, drobiowa etc. (olej z wątroby dorsza: ok. 1400 IU D3/łyżeczkę)
- flaczki wołowe
- nerki wołowe
- kaszanka
- kiełbasa zrobioną z krwią
- jedzenie smażone na smalcu
- boczek
- kawior
- anchois; sardela - gatunek ryby popularny w kuchni dalekowschodniej
- Worcesteshire Sauce (zawierający anchois) ostry sos sojowy z dodatkiem octu i przypraw
- wodorosty
- żółtka jaj (żółtko jaja kurzego: 20 IU D3/szt.)
- majonez
- sosy do sałatek zawierające żółtka jaj
- piwo
- siemię lniane
- lucerna
- grzyby (suszone grzyby shiitake: 1600 IU D2/100 g)
- pestki dyni
- pestki słonecznika
- olej lniany
- Olej z pierwiosnka
- olej słonecznikowy
- olej z awokado (I eat avocados almost everday and my D level went from 69 to 9 in just 4 weeks. ) - olej z awokado
- olej z pestek winogron (There is unconfirmed information that grape seed oil contains Vitamin D

Pozdrawiam,
D.

Dodane po 2 minutach:

Aha no i oczywiście na pewno mleko.

Ekspozycja na słońce także jest niewskazana - (zabroniona).

D.
dnm
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 18
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 22:25


Postautor: Barbara » 25 sierpnia 2008, 21:08

Hej dzieki ,,usmiech dla ciebie :) i kwiaty ,,, :flower:
Niektóre produkty mnie zaskoczyły/np Piwo / ,,,uczymy sie cale życie ,,,
I fajnie ze mnie popierasz ze słoneczkiem hahahaha ,,ponieważ Batman mi sie buntuje i leżakuje na słoncu :P ,,niegrzeczny ,, :twisted:
pozdrawiam Basia ,
:wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 25 sierpnia 2008, 22:18

Hmmm...
Raczej nie da się od tego uciec,
zwłaszcza od piwa <żart>

Ps
Zamiast pisać:
-Mayonnaise (contains egg yolks) - majonez
wystarczyło napisać:
- majonez
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


PoprzedniaNastępna


Wróć do Dieta

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron