okresowe badania lekarskie

Sarko a aktywność zawodowa

okresowe badania lekarskie

Postautor: rahfal » 29 marca 2011, 17:05

pracuje jako technik dentystyczny czyli pyl gipsowy , obróbka metali itp.
w szpitalu w Zabrzu zalecili mi tylko prace w masce teraz zostałam zwolniona z przyczyn ekonomicznych , znalazłam inną prace w swoim zawodzie czy lekarz może nie podbić mi badań lekarskich ?
rahfal
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 marca 2011, 18:30


Postautor: Robert » 01 kwietnia 2011, 21:03

Witaj
Trudno powiedzieć. To zależy od lekarza, od stanu zaawansowania choroby, ale takie sprawy da się załatwić, o ile czujesz się na siłach żeby pracować mając świadomość, że pył może Ci szkodzić. Może być tak, ze poproszą Cię o opinię pulmonologa prowadzącego.
Jak się nie da oficjalnie jest jeszcze opcja "pod stołem", ale to już Twoje ryzyko.

PS
Już gdzieś słyszałem że sarkoidoza często występuje wśród protetyków - to chyba pokrewne zajęcie?
Mnie to zjawisko ciekawi z racji tego, że sam na co dzień używam wierteł i szlifierek stomatologicznych - zajęcie mam zupełnie inne, ale pylenie w trakcie obróbki jest podobne - i nie wiem czy nie jest to wspólny czynnik pobudzający chorobę.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: rahfal » 04 kwietnia 2011, 19:24

pyły wywołują pylice czego następstwem jest sarkoidoza przynajmniej tak tłumaczył mi to lekarz
rahfal
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 marca 2011, 18:30


Postautor: Bohun » 07 kwietnia 2011, 13:50

Ja w ogóle nie pracuję przy pyłach i tak nabawiłem się tego pieroństwa. Sorki że wiele spraw sprowadzam do swojej osoby ale obala mi te pewne teorie. Jedna z nich właśnie jest taka że Sarko bierze się od zapylenia. A co powiecie o ludziach którzy pracują w biurach lub dobrym klimacie ?... też są chorzy a z zapyleniem nie mają kontaktu. Może więc drogą kompromisu powiem że zapylenie może być iskrą zapalną Sarkoidozy, ale z tej iskry nie koniecznie będzie ognisko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bohun
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 264
Rejestracja: 08 listopada 2010, 15:23




Wróć do Praca

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron