zwolnienie lekarskie

Sarko a aktywność zawodowa

zwolnienie lekarskie

Postautor: maria1533 » 18 lutego 2009, 18:08

cześć wszystkim... włąśnie zdiagnozowali mi sarkoidozę. Limfadenopatia. Nie mam dolegliwości. Podejrzewali chłoniaka, raka płuc, toteż kiedy okazało się, że to tylko sarkoidoza to jakbym drugie życie dostała. Moje pytanie jest takie: czy nadal powinnam być na zwolnieniu lekarskim, bo np. czekają mnie jakieś dodatkowe badania. Dodam że jestem po mediastinoskopii i wg wstępnej oceny moich węzłów wyszła sarkoidoza. Co mnie jeszcze czeka??? Na zwolnieniu jestem już ponad miesiąc... czy dalej powinnam być???
maria1533
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 lutego 2009, 21:15


Postautor: Robert » 18 lutego 2009, 19:38

Witaj Mario.
Jeżeli ogólnie czujesz się dobrze, a po mediastinoskopii nie masz dolegliwości to nie ma sensu, zwłaszcza, że jak dobrze rozumiem, masz sarkoidozę węzłów chłonnych i nic poza tym.
Mediastinoskopia jest ostatnim badaniem, choć nie bardzo rozumiem określenie "wstępna ocena moich węzłów". Czy są jeszcze jakieś znaki zapytania? Jeżeli nie, pozostaje umówić się do poradni, na kontrolę za 3-6 miesięcy.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 18 lutego 2009, 19:50

Witaj Mario :D
Jeżeli czujesz się dobrze i nie masz dolegliwości, które uniemożliwiałyby Ci lub utrudniały pracę- nie ma potrzeby, żebyś była na zwolnieniu. Im dłużej człowiek jest na zwolnieniu- tym trudniej mu wrócić do codzienności. Wszyscy lekarze zalecają, żeby starać się żyć normalnie. Badań jeszcze będziesz miała sporo- średnio raz na trzy miesiące- może częściej. Później raz na pół roku/mówię o tomografii, spirometrii...itd/. Nie wiem skąd jesteś. W każdym województwie i w każdym przypadku wygląda to trochę inaczej... Najlepiej zastanów się jak się czujesz /i czy chcesz zwolnienie/ i pogadaj ze swoim lekarzem rodzinnym. Musisz sobie jakoś tą chorobę poukładać. Zapytaj jak On to widzi :)
Pozdrawiam serdecznie

Dodane po 1 minutach:

Robercie- rozminęliśmy się :lol:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: maria1533 » 25 lutego 2009, 21:48

dzięki Haniu i Robercie za odpowiedź.
dzisiaj odebrałam swój wynik histopatologiczny po mediastinoskopii i tu napisali Tak:
limphonodulitis granulomatosa probabiliter sarkoidosis. Mam zgłosić się do mojego onkologa, a ten mnie dalej pokieruje... tak trochę niepokoi mnie to słowo probabiliter (prawdopodobnie sarkoidoza?) a ja myślałam, że to sarkoidoza na mur - beton. Dlaczego mam iść do onkologa, a nie do pulmunologa. Kicha?
maria1533
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 lutego 2009, 21:15


Postautor: Barbara » 25 lutego 2009, 22:45

Witam Mario :) ,nie martw sie na zapas
.,,naprawde/nie warto/- wiem sama po sobie ,,ze ja potrafie sie zamartwiac a potem okazuje sie ze wszystko wyglada zupełnie inaczej ,,,

Na temat wyniku ,ja nie umiem doradzic ,,wiem tylko ze trudno o jednoznaczna diagnoze w sarko ,,i czesto pisza słowa typu ,,moze odpowiadac ,,lub ,,prawdopodobnie ,,
To chyba taka asekuracja :wink: ,,,,jakby ????to jednak nie to ???

Dlatego nie trzeba sie martwic ,
jak najszybciej zapisz sie do swego onkologa .
Wszystko ci wyjasni i bedzie OK ,
Pozdrawiam cie bardzo serdecznie i zycze zdrowia Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: typisb » 25 lutego 2009, 23:28

a ja myślę, że nie powinnaś odpuścić i drążyć temat do pełnej diagnozy bez znaku zapytania, chłoniak a sarkoidoza to dwie różne bajki...
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Robert » 26 lutego 2009, 00:14

Mario, witaj w klubie, myślę, że ten wynik jest mimo wszystko potwierdzeniem diagnozy.
Dosyć często dają taki opis, nie wiedzieć czemu. Nie martw się na zapas, bo nie ma potrzeby. Mi tak samo napisali. Jak później miałem torakotomię, pobrali mi próbki z każdego płata płuca i opis był taki sam. Nie są wymienione inne choroby więc bez obaw. Udaj się z wynikiem do lekarza, który Cię na badanie skierował, domyślam się, że był to pulmonolog a nie onkolog. Może sądzili, że na wycinek byłaś skierowana z onkologii i stąd nieporozumienie.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: renatka » 19 października 2011, 22:35

U mojej mamy jest odkryta właśnie sarkoidoza. Moim zdaniem nie nadaje się do pracy, ciągle jest zmęczona i spocona i nie ma sił. Nie dostała żadnych lekarstw na tę chorobę, nawet w Łagiewnikach do poradni żadnej jej nie pokierowali....
Do kiedy może być na zwolnieniu lekarskim, ma 56 lat i tak naprawdę jeszcze 4 lata powinna pracować, ale nie ma sił. Czy może na te chorobę dostać rentę???
renatka
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 października 2011, 12:58


Postautor: Gemini » 20 października 2011, 22:19

Witaj .....można dostać rentę, ale jeżeli Mama się źle czuje to powinna być na L4, które wystawia najczęściej specjalista, a jak nie, to lekarz domowy. Co do renty to L4 trwa 182 dni. W tym czasie zapadają decyzję czy renta czy nie. Przed upływem tych 182 dni, jakieś 6 tyg/ miesiąc przed ich upływem, składa się wniosek do ZUS z załącznikami od lekarzy specjalistów, wynikami badań, wypisami ze szpitali i historią choroby u lekarza domowego. Wniosek o rentę wypisuje lekarz domowy, a pozostałe dokumenty należy zebrać w poszczególnych przychodniach. Później komisja w ZUS i decyzja. To w skrócie..Nie piszesz jaki Mama ma stopień, ale wnioskuje ze I z możliwością II. Taki stan się obserwuje, nie podając leków, bo na to są przeważnie sterydy, a to za poważny lek, by go podawać bez obserwacji, bo choroba się często sama cofa.
Najlepiej zrobić wszystkie możliwe badania i diagnostykę dla sarko, Pani Soszka to dobry wybór. Poczytaj na forum też " O sarko" tam się dowiesz co i jak, bo jest dużo informacji. Z tego wynika, że Twoja Mama toi przypadek książkowy. Na tę chorobę zachorowują najczęściej ludzie ok 30 i 50 roku życia, ja miałam zaszczyt być w pierwszej turze, a dziś zbliżam się do tury drugiej i nie zachoruje bo już choruje :) ...slaby dowcip, ale jakoś daję radę tyle lat....Zróbcie diagnostykę i napiszcie jak tam po badaniach ...

Pozdrawiam
R.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL




Wróć do Praca

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron