ŚpiwaM :)

Sarko a aktywność zawodowa

ŚpiwaM :)

Postautor: bockaszz » 22 stycznia 2011, 11:38

Moja praca polega na nauce śpiewu :) uwielbiam to robić i uwielbiam sama śpiewać..., od jakiegoś czasu niestety nie wychodzę sama na scenę bo boję się, że dopadnie mnie kaszel na scenie, albo nie starczy oddchu :( myślicie że to moje sakro daje znać?
Awatar użytkownika
bockaszz
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 465
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:26
Lokalizacja: N-ca


Postautor: Haniula1010 » 22 stycznia 2011, 21:34

Niestety - tak uważam :( .
Ja też jestem byłą nauczycielką muzyki. Śpiewać przestałam kilka lat temu - chociaż dotąd było to moje ukochane zajęcie /niestety nie panowałam nad głosem, trudno mi było odpowiednio ustawić struny :sad:- nie mówiąc już o braku oddechu w połowie frazy :evil: :( /
Ale Ty dopóki możesz - nie rezygnuj. Spróbuj może znaleźć jakiegoś dobrego laryngologa, który zapanuje nad chorobą...
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: bockaszz » 23 stycznia 2011, 08:29

...dzięki Hanuś za radę, póki co jeszcze daję radę :) na szczęście :) 24 lutego mam wizytę u pulmonologa zobaczę co ona powie... Panuję nad głosem, gorzej z oddechem właśnie :( czasem nie starcza mi go nawet jak mówię :( :sad: A kocham to co robię i moje dziewczyny! Śpiewają cudnie, wygrywają konkursy... to moja duma :) Miały dużo występów w wakacje, więc ustalałam repertuar ze szpitala, a one Kochane moje radziły sobie same na występach :lol:
Awatar użytkownika
bockaszz
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 465
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:26
Lokalizacja: N-ca


Postautor: Barbara » 23 stycznia 2011, 13:38

Usmiech
,,,Bogusiu koniecznie musisz nam opowiedziec o swych dziewczynach ,i jaka muzyke spiewacie ,,:-)
Bedziemy wam kibicowac na konkursach ,,, :-)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 23 stycznia 2011, 13:48

Może podpytaj lekarza o wziewki rozszerzające oskrzela?
W przypadku odmiany płucnej może występować przewlekły stan zapalny oskrzeli i ich obkurcz, podobny do astmy.
Najlepiej sprawdzić to robiąc test podczas spirometrii, najpierw robi się zwykłe badanie, a potem podaje się lek rozszerzający i badanie się powtarza. Jeżeli druga próba pokazuje wzrost parametrów oddechowych, to przyjmowanie takich leków ma sens.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: bockaszz » 23 stycznia 2011, 15:27

Dzięki Roberto za rady :) popytam koniecznie. Przynajmniej wiem "z kim tańczę" w wakacje jeszcze nie wiedziałam co mi dolega konkretnie ;) Moje dziewczyny... To grupa wokalna. Dziewczyny w wieku 11 do nawet czasem 20 roku życia. Zdolne! :) Występują głównie solo..., mimo że nazywam je grupą. Wstawię kiedyś jakieś linki do stronek gdzie można ich posłuchać..., a może i mnie też :P
Awatar użytkownika
bockaszz
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 465
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:26
Lokalizacja: N-ca


Postautor: Haniula1010 » 23 stycznia 2011, 23:27

Wstaw, wstaw koniecznie :lol:
Pozdrawiam :D
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: bockaszz » 24 stycznia 2011, 08:35

Żebym jeszcze wiedziała jak to zrobić ... :( proszę o podowiedź
Awatar użytkownika
bockaszz
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 465
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:26
Lokalizacja: N-ca


Postautor: Bohun » 24 stycznia 2011, 14:28

Wiecie co... jeżeli kochacie śpiew i boicie się swoich możliwości na scenie czy w inny sposób zawodowy, pozostaje jeszcze coś, czego nie zabierze wam nawet choroba - śpiew na co dzień choć by w domu. Wiecie jak ja się drę ? ha ha ha. Ile razy od żony laciem zebrałem jak śpiewam w domu z radiem :D.
Też zauważyłem że gdy próbuję coś zaśpiewać jednym tchem, ten nagle się kończy - ale to ponoć typowe dla naszego brzemienia. Szkoda tylko że ogranicza to możliwości ludziom, którzy śpiewem zarabiają na życie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bohun
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 264
Rejestracja: 08 listopada 2010, 15:23


Postautor: bockaszz » 24 stycznia 2011, 20:28

...no niestety :( jestem instruktorem w Ośrodku Kultury i czasem się boję co pocznę jak mnie całkiem zatka... do emerytury mam jeszcze tyyyyyle czasu :( Ale póki co staram się jak mogę :) i daję z siebie wszystko moim "uczennicom" :lol:
Awatar użytkownika
bockaszz
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 465
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:26
Lokalizacja: N-ca


Postautor: Bohun » 26 stycznia 2011, 02:13

Będzie dobrze, nie martw się na zapas.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bohun
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 264
Rejestracja: 08 listopada 2010, 15:23


Postautor: bockaszz » 26 stycznia 2011, 10:45

Dzięki :) staram się :) :lol:
Awatar użytkownika
bockaszz
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 465
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:26
Lokalizacja: N-ca




Wróć do Praca

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron