Neurolog - Polska

Neurolog - Polska

Postautor: Damiao » 13 lipca 2020, 00:13

Witajcie!

Poszukuję neurologa, który specjalizowałby się w sarkoidozie. Sprawa jest dość pilna, bo tracę mocno wzrok. W zasadzie zostało mi go bardzo niewiele, więc działania naprawcze chciałbym podjąć możliwie prędko. Mieszkam w Małopolsce, ale nie chcę się ograniczać jeśli chodzi o lekarza tylko do tego rejonu. Polska nie jest na tyle duża żeby wyłączać z opcji branych pod uwagę specjalistę ze Szczecina, czy Gdanska. Jeśli wiecie o kimś - dajcie proszę znać. Poszukuję specjalisty, a nie wygodnego dojazdu.

Pozdrawiam
Damian
Damiao
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 lipca 2020, 00:00


Re: Neurolog - Polska

Postautor: Robert » 14 lipca 2020, 17:02

A dlaczego neurologa a nie okulisty, jeżeli to wzrok?
Dr Halagarda-Ratajczak, Krakow, ul. Lotnicza 3, tel. 12 410 25 90, to sprawdzony, wnikliwy okulista, telefon może być nie aktualny.
Z neurologiem będzie problem, bo neurologia, mimo ze sarkoidoza wchodzi w jej zakres, nie jest zainteresowana tym tematem - zwykle stosowana jest spychologia: -Pan idzie do pulmonologa, bo to pulmonolog jest od sarkoidozy, a pulmonolog odsyła do neurologa i tak w kółko...
Jeżeli chcesz jechać, to w UCK w Gdańsku pracuje pani neurolog, https://www.mp.pl/lekarz/renata.hebel, która prowadzi wykłady nt neurosarkoidozy na konferencjach. Pani dr współpracuje z prof. Dubaniewicz, guru od sarkoidozy, do tego w Gdańsku jest dr Panasik guru-okulistka i dr Jankowska guru-kardiolog. Niestety pani neurolog chyba nie przyjmuje prywatnie, ja bynajmniej nie znalazłem.
Zapytam na facebooku, może ktoś ma dojścia.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Neurolog - Polska

Postautor: Damiao » 14 lipca 2020, 19:47

Witam!

Okulistę mam. To doktor Dobrowolski ze szpitala św. Barbary w Sosnowcu. Pytasz czemu neurolog, a nie okulista. Takie rozwiązanie zaproponowano mi w szpitalu Jana Pawła w Krakowie. Mam obrzęk tarczy nerwu wzrokowego, a więc rzecz na granicy obu profesji. Być może jednak problem nie dotyczy tylko samego oka, ale w ogóle centralnego układu nerwowego i najbardziej odpowiedni by to stwierdzić byłby chyba neurolog. Także w szpitalu Jana Pawła zasugerowano mi rezonans głowy, a z tym badaniem do neurologa jak w dym. Ostatni powód żeby zainteresować się nie tylko okulistą, to brak w zasadzie efektów leczenia. Od trzech tygodni biorę leki, w tym sterydy i nic. Nie wykluczam, że minęło zbyt mało czasu, aby widzieć poprawę, ale porównując z sytuacją w przypadku stawów - bo tutaj najpierw ujawniła się moja sarkoidoza - jestem zaniepokojony brakiem postępów w leczeniu. Stawy zareagowały już po pierwszej tabletce.

Pozdrawiam
Damian
Damiao
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 lipca 2020, 00:00


Re: Neurolog - Polska

Postautor: Robert » 14 lipca 2020, 21:18

Jeżeli problem jest zdiagnozowany to pozostaje wdrożyć leczenie, poczytaj ten temat:
viewtopic.php?f=12&t=2015
Na grupie na facebooku jest Pani dr Agnieszka Staniewicz Panasik, świetnie znająca temat sarkoidozy oczu i ona ogarnia ten temat całościowo, w tym również problemy okołogałkowe, czy zapalenia tarczy nerwu wzrokowego. Ona jest z Gdańska, ale chcesz to możesz spróbować do niej napisać, zapytać czy leczenie które u ciebie zastosowano jest właściwe i po jakim czasie powinny być efekty.
Ja sugerowałbym, mimo że masz swojego okulistę, konsultację u pani dr w Krakowie. Ona uratowała oczy naszej koleżance z forum, a sugeruję też dlatego, że jest niewielu okulistów którzy potrafią rozpoznać i leczyć sarkoidozę oczu. Pani dr z Gdańska, na konferencji mówiła, że jej mąż który też jest okulistą, nie wie czego szukać w oku chorego. Ona widzi nieprawidłowości a on nie. Dlatego wybór okulisty ma znaczenie.
Możesz również zadzwonić do pani dr z Krakowa (albo z Gdańska), przedstawić problem i może dowiesz się czegoś przez telefon, na zasadzie teleporady.
Z neurologiem będzie ciężko. Dr Hebel, jak piszą mi koledzy z FB nie przyjmuje poza kliniką, poza tym ma nieciekawe opinie w internecie. A nikogo innego nie znam.
Mieliśmy kiedyś przypadek neurosarkoidozy na forum, ale to był ciężki stan, leczony w jakiejś klinice neurologii na Śląsku, wysokimi dawkami sterydów. Przypadek jest opisany gdzieś na forum.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Neurolog - Polska

Postautor: Damiao » 19 lipca 2020, 07:19

Witam!

Czy możesz mi podesłać namiar na grupę na FB? Nie mam tam swojego konta, a chciałbym coś podrzucić osobie, która napisze w moim imieniu do pani okulistki z Gdanska.
Damiao
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 lipca 2020, 00:00


Re: Neurolog - Polska

Postautor: Robert » 19 lipca 2020, 09:03

Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Szukam Lekarza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron