Sarko Stowarzyszenie działania 2010

Sarko Stowarzyszenie działania 2010

Postautor: arty » 09 października 2010, 12:03

:) Witajcie.
podsumowując ostatnie prace Stowarzyszenia:
1. 25 września 2010 zostało powołane dożycia na zjeździe założycielskim w Warszawie Sarko Stowarzyszenie z siedzibą w Katowicach
2. 30 września 2010 zostały złożone dokumenty rejestracyjne w KRS w Katowicach
3. od 30 września do chwili obecnej trwały gorączkowe próby wsparcia ze strony Stowarzyszenia meczu dla Wojtka chorego na sarko i podjęcia w tym zakresie współpracy z Klubem Kibica Legii - organizatora meczu
więcej w dziale Ogłoszenia- w "mecz dla chorego na sarko"
4. w trakcie została przygotowana strona Sarko Stowarzyszenia pod adresem www.sarkoidoza.eu.org wraz z niezbędnymi materiałami do rozpowszechnienia wiedzy o sarkoidozie i stowarzyszeniu
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
zapraszamy do współpracy!!!!!!!!
- rozpropagujcie proszę informację o meczu dla chorego na sarko!
- włączcie się w akcję zbierania materiałów o Sarkoidozie wraz z niezbędną zgodą autorów na ich publikacje na naszej stronie
- poszukajcie proszę informacji na temat fundusz, z których mogloby skorzystać Stowarzyszenie
- propagujcie wiedzę o sarko wśród lekarzy, rodziny i znajomych,
- rozsyłajcie proszę materiały ze strony, linki do strony, poproście o umieszczenie loga stowarzyszenia wraz z przekierowaniem na stronę stowarzyszenia na różnych stronach www, instytucji, pracodawców,
znajomych itp.
- włączcie się proszę z inicjatywą i pomocą w organizacji Konferencji Wiedzy o Sarkoidozie przewidywanej na jesień 2011 roku.

Zapraszam - RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO!!! :wink: :wink: :wink:
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Sarko Stowarzyszenie po rejestracji

Postautor: arty » 29 listopada 2010, 22:57

:) Witajcie,
Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w KRS pod numerem 0000370728.
:)
Mamy osobowość prawną i działamy legalnie i oficjalnie - a do tego potrzebne nam są:
1. pieczątka
2. rachunek bankowy
3. Uchwała Zarządu o wysokości składek
4. opłata składek.
5. formularz deklaracji przystąpienia do stowarzyszenia (członkowski)
6. Deklaracja współpracy z innymi instytucjami
7. i wiele innych
8. papier firmowy
9. wizytówki
:)
czekamy też na sugestie...i wsparcie
:)
z najbliższych wydarzeń
- 17 grudnia br. szkolenie
- wyłonienie grup roboczych dla celów zorganizowania Konferencji wiedzy
o sarkoidozie
- zjazd integracyjne - styczeń narty (przed feriami - czekamy na
propozycje
- marzec zjazd ogólnopolski w Poznaniu - czekamy na Organizatora na
miejscu, który może liczyć na wsparcie Amelii (Danusi)
:)
Każdy jest Ważny i Każdy może być pomocny, a niewątpliwie RAZEM-RAŹNIEJ!!!!! :wink: :wink: :wink:
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: AMELIA » 30 listopada 2010, 00:44

Asiu :) SUPER :) GRATULUJE wszystkim sarkoludkom rejestracji, ale Tobie w szczególności wielkie dzięki, że jesteś i nas wspierasz i podjęłaś się tej nie łatwej funkcji reprezentacji nas Sarkoludków.
:) a nad zjazdem właśnie pracuję dzisiejszej nocy :) szczegóły już wkrótce w dziale OGŁOSZENIA. :lol:
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Renata » 08 grudnia 2010, 21:58

Super, że zrejestrowali nam stowarzyszenie.
Myślę, że część spraw które Arti wymieniłaś do dogrania, to załatwimy w Krakowie, chociaż to inny temat, ale na przerwie można przegadać. Czas wypić szampana, choćby wirtualnie :winko:
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Anuta » 31 grudnia 2010, 10:48

Czy jest możliwość jako Stowarzyszenie pomoc dla Alakhaine, którą lekarz z ZUS-u potraktował jak symulantkę? Opisała to w Naszych Historiach. Czy my coś możemy? Jakieś pismo ze skargą do odpowiedniego szczebla ZUS-u?
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby to jakoś nie było
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: ARABELA36 » 07 czerwca 2011, 19:13

Witam :)
ostatnio pytam się wszystkich w koło czy chcą pomóc stowarzyszeniu ;
koleżanka napisała mi ;


"Kasiu, napisz ogłoszenie na www.ngo.pl, że szukacie wolontariuszy do pracy w stowarzyszeniu, to największy portal dla organizacji pozarządowych "


czy wiecie coś na ten temat i czy nasze stowarzyszenie może tam szukać pomocy ?
pozdrawiam :)
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Postautor: Gemini » 07 czerwca 2011, 22:42

Witaj Kasiu :)

Strona ngo.pl i poradnik jest nam, a przynajmniej mi, jak najbardziej znany. Dotyczy on ogólnie organizacji pozarządowych i jest to ciekawa bardzo strona, wiele się można tam dowiedzieć, wiele wskazówek, wyjaśnień i pod tym względem strona ta już jest pomocna. Wolontariuszy póki co, wydaje mi się, nam nie trzeba, ale masz rację, ze na tej stronie można ogłosić takie zapotrzebowanie.

Pozdrowionka :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: ARABELA36 » 07 czerwca 2011, 22:58

Witam :)
mimo wszystko , można spróbować szukać pomocy wszędzie gdzie się da;
jak to mówia ;"po nitce do kłębka "
tylko ja nie wiem jak to zrobić żeby tam jakiegoś błedu nie walnąć;
na spokojnie jeszcze poczyta ;
ale dobrze że Gemini jesteś w temacie ;
pozdrawiam :)
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Postautor: Gemini » 07 czerwca 2011, 23:05

:) Kasiu, ale jeśli chodzi o samych wolontariuszy, to jak widzisz ich rolę na tym etapie, może pomysł jest, ale trzeba by go było przegadać odrobinkę, tak myslę.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: ARABELA36 » 07 czerwca 2011, 23:11

zgadzam się że trzeba to omówić ; dlatego rzuciłam to na forum ;
moje rozumowanie polega na tym że wolontariusze maja dostęp do innych ludzi z różnej branży ; a inni do innych i juz może znaleźć sie ktoś co nam akurat pomoże; lekarz czy farmacełta; może jakiś sponsor;
ale się rozmarzyłam ;
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Postautor: arty » 07 czerwca 2011, 23:15

:) Witaj Kasia, portal ngo, to nasza podstawa. :)
Co do wolontariuszy, to po zastanowieniu, może przydaliby się wolontariusze w roli kwestarzy.... :wink:
Pozostaje kwestia zorganizowania kwesty - a tego jeszcze nie sprawdzałam - może któś zna temat, procedury itp. :)
pozdrawiam Joanna-arty
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: ARABELA36 » 07 czerwca 2011, 23:19

i o to mi chodziło żeby temat omówić i sie z nim zapoznać ; ja będę dalej myszkować ; może dojde do tego co i jak na korzyść stowarzyszenia;
jestem ciemna co do załatwiania tych prawnych spraw ; ale mam nadzieje że na forum sie ktoś znajdzie co bedzie wiedział więcej :D
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Postautor: waldek2 » 11 czerwca 2011, 17:22

Jedno z moich stowarzyszeń co rok zwraca się z prośbą o zgodę na zbiórkę pieniędzy na cele statutowe. Każdy zbierający ma identyfikator z numerem tej że zgody. Opłata to 5zł.
Jednak robimy to terenie gminy, a w niej stowarzyszenie jest znane i widać gdzie trafiają pieniądze.

Teraz przepisy:
Komu można udzielić pozwolenia na zbiórkę pieniędzy

Pozwolenia na zbiórkę mogą być udzielone wyłącznie stowarzyszeniom, organizacjom posiadającym osobowość prawną (np. fundacjom) i komitetom organizowanym dla przeprowadzenia określonego celu. Ten cel nie może być sprzeczny z prawem i musi być godny poparcia za względu na interes publiczny, np. religijny, oświatowy, zdrowotny, kulturalno-społeczny.

Aby uzyskać zezwolenie na zbiórkę publiczną należy zwrócić się z wnioskiem o jego wydanie (wymaga to opłaty skarbowej w wysokości 5 zł) do odpowiedniego organu. Ubiegający się do wniosku powinien dołączyć również plan przeprowadzenie zbiórki, który określa m. in. jej cel, formy, termin rozpoczęcia i zakończenia, liczbę osób, które mają w niej brać udział.

W zależności od tego na jakim obszarze ma być ona przeprowadzona, pozwolenia w drodze decyzji administracyjnej udziela: wójt, burmistrz, starosta, marszałek województwa lub minister właściwy do spraw wewnętrznych. Określa w nim czas, w którym ma się odbyć oraz może wskazać warunki jej przeprowadzenia. W przypadku decyzji odmownej wnioskodawca ma możliwość odwołania się do organu wyższego stopnia.

Organowi, który udziela pozwolenia przysługuje prawo do kontroli zbiórki w każdym czasie pod względem: zgodności z udzielonym zezwoleniem, przestrzegania ustalonych warunków i sposobów jej prowadzenia, zapewnienia bezpieczeństwa oraz sposobu wykorzystania zebranych ofiar.
Obrazek
Awatar użytkownika
waldek2
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 121
Rejestracja: 15 października 2006, 11:43
Lokalizacja: Kwidzyn


Postautor: ARABELA36 » 12 czerwca 2011, 19:40

Witam :)
kochani dla mnie to bardzo skomplikowana sprawa ale myślę że jest to do zrealizowania;
20 lat temu w mojej średniej szkole jedna dziewczyna paliła sie w samochodzie ; obrażenia były okropne potrzebne były pieniądze na operację rekonstrukcji nosa i powiek w stanach ; dostałam papierek od wychowawczyni tej dziewczyny i z tym papierkiem poszłam do księdza ; i tak zbierałam pieniądze po każdej mszy ;wraz z dziewczynami z Oazy;
teraz to troszkę inaczej wyglada ale myślę że kazda forma aby pomóc stowarzyszeniu jest dobra;
pozdrawiam :)
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska




Wróć do Sarko Stowarzyszenie - działania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron