Dieta w sarkoidozie

Bądź aktywny

Dieta w sarkoidozie

Postautor: Gaja » 27 czerwca 2017, 18:39

:tancze:
Czy ktoś słyszał o skutecznej diecie w leczeniu sarkoidozy. Wiem, że należy unikać witaminy D , promieni słonecznych, produktów, w ktorych zawarta jest witamina D, tzw. warzyw psiankowych: pomidory, papryka, ziemniaki, bakłażany. Nie powinno się także jeść nabiału i zbóż. We Wrocławiu u o. Bonifratów przyjmują lekarze, którzy kładą duży nacisk na leczenie tej choroby dietą. :uscisk: :paker: :tancze:
Gaja
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 czerwca 2017, 18:22


Re: Dieta w sarkoidozie

Postautor: Robert » 27 czerwca 2017, 19:11

Nie ma obligatoryjnego zalecenia dot unikania witaminy D ani słońca. Co do tego drugiego, niektórzy lekarze dają takie zalecenia, ale czy wszystkim chorym, tego nie wiadomo.
Co do diety, to największym dostarczycielem witaminy D są ryby morskie, mleko i jego przetwory, jaja, sery żółte, oleje.
W warzywach ta witamina praktycznie nie występuje, więc nie wiem skąd twoja lista.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Dieta w sarkoidozie

Postautor: Pollo » 06 września 2017, 13:14

Gaja nie ma jednej diety dla każdego, każdy organizm jest inny i w odmienny sposób będzie reagował na składniki odżywcze i metabolizował to co pochłania, nie da się wyeliminować witaminy D i wręcz nie powinno się tego robić, wit. D wywiera wpływ na wchłanianie wapnia i generalnie na całą gospodarkę wapniowo-fosforanową.
Pollo, czytaj "Pojo", znaczy kurczak ;-)
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)




Wróć do Ruch, sport i rekreacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron