Spokojny powrót do formy fizycznej

Bądź aktywny

Spokojny powrót do formy fizycznej

Postautor: Anka A. » 06 stycznia 2018, 22:06

Cześć Sarkoludki;) nie jestem typem sportowca ani nikim szczególnie ze sportem związanym... do zadbania o swoją sprawność fizyczną zmotywowała mnie sarkoidoza, otyłość i ból kręgosłupa spowodowany siedzącą praca. Dziś dziele się z Wami kanałem Pauli Piotrzkowskiej na yt (jest trenerem fitnessu, współpracuje z innymi specjalistami). :paker:
https://www.youtube.com/channel/UCbFu9b ... DUYlBVtnjQ

Układa ona bardzo fajne treningi i ćwiczenia na różnym stopniu zaawansowania i dla każdego-ja często odpalam jej filmiki z ćwiczeniami na nogi i pośladki dla osób z bólem stawów oraz zestawy ćwiczeń na kręgosłup;). Oglądałam też jej FitVloga z psychologiem, gdzie jest poruszana tematyka rozpoczynania ćwiczeń (m.in. żeby od razu nie nakładać na siebie za dużo wysiłku, jak dopasować treningi do osobowości itd.).
https://www.youtube.com/watch?v=HW6K7ZD ... 1x&index=4

Kilka razy osobiście do niej pisałam z prośbą o poradę i nigdy mnie nie olała;) Myślę, że naprawdę może pomóc w odzyskiwaniu formy, tak aby nie zrobić sobie przy tym krzywdy;)

No nic, nie zostało mi nic innego, jak życzyć Wam teraz dobrej nocy i słodkich snów, jutro błogiego lenistwa... a od poniedziałku- sarkopupy w górę!!!;)
:paker: :paker: :paker: :tancze: :wink:
Anka A. :) fb: Anna Antczak
Awatar użytkownika
Anka A.
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 81
Rejestracja: 21 grudnia 2017, 20:37


Re: Spokojny powrót do formy fizycznej

Postautor: Robert » 06 stycznia 2018, 22:33

Dzięki, ja na pewno zajrzę.
Na razie nastawiłem się na rower i powoli do niego wracam.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Spokojny powrót do formy fizycznej

Postautor: Roberto-rz » 06 lutego 2018, 23:55

Popieram aktywność fizyczną. Za młodych lat sporo ćwiczyłem (2-3 treningi tygodniowo). Przez ostatnie kilka lat brakowało czasu na regularny trening. Jak by nie patrzeć bieganie i pływanie powoduje największe zwiększenie pojemności płuc dlatego przy zaostrzeniu choroby będzie zapas. Od chwili jak dowiedziałem się o sarkoidozie staram się więcej uprawiać sportu. Biegam, a ostatnio zacząłem jezdzić na nartach. Przy okazji dzieciom się spodobało. Jeśli tylko nie macie duszności przy wysiłku - polecam.
Roberto-rz
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 7
Rejestracja: 15 października 2017, 14:42




Wróć do Ruch, sport i rekreacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron