Poglebienie choroby w ciazy

Choroba a aspekty bycia w ciąży. Czy to jest dziedziczne?

Poglebienie choroby w ciazy

Postautor: lidia1199 » 05 września 2012, 13:02

Witajcie :)
jestem w 26 tyg ciazy a od ponad roku choruje na sarkoidoze. Do tej pory nie mialam leczenia, gdyz wszyscy uwazali ze obserwacja wystarczy. Z racji tego ze zaszlam w ciaze zapisalam sie na wizyte do pulmunologa. Lekarz kompletny glupek nic nie powiedzial konkretnego tylko ciagle slyszalam "nie wiem" . Po wyjsciu od niego zapisalam sie do innej pani doktor. na wizyte czekalam 3 miesiace i mimo ze mowilam ze jestem w ciazy i potrzebuje szybciej itp nie dalo sie. no wiec bylam na wizycie i Pani doktor super. zrobila spirometrie z dyfuzja. spirometria super dyfuzja 40% :( spadla od poprzedniej o 10%. dostalam leki sterydowe wziewne. po wzieciu jednej dawki rozbolal mnie brzuch i spedzilam troche czasu na toalecie. zadzwonilam do Pani doktor i kazala odstawic. Czekam na kolejna wizyte pod koniec miesiaca. U mnie najgorzej jest z tym ze ciezko mi oddychac i szybko sie mecze. To mi najbardziej w tej calej chorobie doskwiera. Nie wiem co teraz ze mna zrobia. Chorooba nie ustepuje bo jakis czas temu wyskoczyl mi guz, po ktorym slad mam do dzis. Nie wiem sama juz co robic :(

Pozdrawiam
lidia1199
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 czerwca 2011, 21:02


Postautor: Barbara » 06 września 2012, 19:18

Lidio witamy na forum :bukiet:
i zapraszamy do nas
,prawde mówiac przeważnie czytałam -że sarkoidoza odpuszcza w czasie ciąży !!!
ale to nieprzewidywalna choroba i u ciebie może byc inaczej !

26 tydzien ,,to jeszcze duzo przed toba ,,musisz o siebie dbac i koniecznie udac sie do Lekarza !!!
Pulmunolog jak najbardziej powinien cie przyjac !!!
a i ginekolog -powienien na bierząco wiedziec -co sie dzieje z tobą ?

piszesz -że nie wiesz co z tobą zrobią !
napewno zaopiekuja się toba i dzidziusiem
-wszystko będzie dobrze :przytul: nie martw sie na zapas
:) myśl pozytywnie .
Kiedy masz termin ? /jeżeli moge zapytac?/
pozdrawiam basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 06 września 2012, 21:07

Skoro nie chcą Cię przyjąć do poradni to idź do szpitala, położysz się na kilka dni i coś będą musieli zaradzić.

Co do sterydów wziewnych które odstawiłaś, nie wiadomo czy to one spowodowały takie dolegliwości, ja bynajmniej nic się nie doczytałem w żadnej ulotce. Najczęściej przy tych lekach występują objawy ze strony układu oddechowego typu chrypka, kaszel, podrażnienia, a przy dłuższym zażywaniu grzybica jamy ustnej.
Te leki działają miejscowo, na drogi oddechowe, nie połyka się ich więc nie dostają się do jelit, a takie jednodniowe dolegliwości żołądkowe mogły być spowodowane czymkolwiek.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Macierzyństwo, geny, antykoncepcja...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron