Jestem w ciąży-8 miesiąc.Czy możliwy jest nawrót choroby ?

Choroba a aspekty bycia w ciąży. Czy to jest dziedziczne?

Jestem w ciąży-8 miesiąc.Czy możliwy jest nawrót choroby ?

Postautor: andzia1481 » 13 kwietnia 2009, 17:06

Witam. Jestem tu nowa.Tak jak wy mam sarkoidozę tzn dowiedziałam się o niej w 2002 roku. W 2003 zostały włączone sterydy , które brałam równe dwa lata, nastapiło na szczęście wyleczenie. Moja sarkoidoza to płucna. O dziwo leczenie sterydami przeszłam bardzo dobrze, nie miałam skutków ubocznych, żadnego tycia. Po skończonym leczeniu okazało się za to że mam lekką osteoporozę ale po czasie wróciła ona trochę do normy. Po za tym miałam poważne problemy z zajściem w ciążę. Moje jajowody zostały uszkodzone przez chorobę i były niedrożne. Dzisiaj jestem w 8 miesiącu ciąży uzyskanej po in vitro, czuję się dobrze ale coraz bardziej zastanawiam się czy sarkoidoza nie wpłynie na moje dziecko albo czy nie będzie nawrotów choroby. Od paru dni pokasłuje i odpluwam jakieś świństwa. Nie wiem czy to może efekt podziębienia czy co ..... W czwartek idę do pulmunolog ale i tak mie nie zrobi rtg. Chce też pogadać z nią o tym czy mogę rodzic siłami natury czy da mi wskazania do cesarki. Czy ktoś z was urodził dziecko po wyleczeniu sarkoidozy lub w trakcie leczenia ? Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. Boję się czy z moimi płucami wszystko ok. andzia
andzia1481
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 10:08


Postautor: Robert » 13 kwietnia 2009, 19:08

Prześledź temat: Sarko a ciąża a dostaniesz odpowiedź na większość swych pytań.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 13 kwietnia 2009, 22:03

Hej witam andzia :bukiet:
Ciesze sie ze napisałas ,,mysle ze jestes wyjatkowa kobieta i masz przed soba wyjatkowy czas=zostaniesz mama :)
Nie pozwol aby Sarko zabrała ci te chwile radosci ,,tyle przeszłas jestes w 8 miesiacu ,,,teraz zaufaj swemu ciału i Lekarzom ,,to specjalisci oni zdecyduja co dla was jest najlepsze i jaki poród :wink:
Niech malenstwo szczesliwie doczeka spotkania z mamusia ,,, :)
a i my je powitamy z radoscia ,,, :-P :D :)
Teraz zamartwianie sie nic nie da ,,spróbuj jak najmniej myslec o tym ,
Wiem ze lekarze powaznie traktuja sarkoidoze i nie pozwola aby tobie lub malenstwu sie cos stało ...
Jedynie co bym zarzuciła twemu lekarzowi w 2003 roku -to to ze ci powiedziałze sie wyleczyłas ,z tego co wiem sarko sie cofa /jest w zawieszeniu ,,moze nigdy nie wrócic /ale nie jestesmy wyleczeni ,,dlatego jestesmy pod Kontrola specjalistów :wink:
Trzymaj sie ,poczytaj forum ,jest tu wiele szczesliwych ,mam ,,,,,i ty bedziesz w ich gronie ,,,Koniecznie pisz co i jak :) ,,,pozdrawiam serdecznie basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: typisb » 15 kwietnia 2009, 16:07

Odpowiem z drugiej strony :D w trakcie sterydo terapii spłodziłem dzieciątko, z czego lekarz był niezadowolony i roztaczał obraz raczej pesymistyczny, chłopak wyrósł zdrowy ręce nogi w komplecie w podstawowej nawet świadectwo z paskiem, teraz w gimnazjum trochę zrobił się leniwy, ale to na pewno nie mają wpływu moje sterydy, będzie dobrze, nie ma innego wyjścia :)
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Barbara » 11 czerwca 2009, 17:00

Hej Andzia ,,Usmiech dla ciebie ,, :)
Mam nadzieje ze dzidzius juz zdrowo rosnie ,,, :-P
Napisz czy wszystko OK ,,I jak sie czujesz ,
,,duzo zdrówka zycze i pozdrawiam Serdecznie Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: mataka » 17 grudnia 2010, 17:19

Hej,
Mam nadzieje, ze wszytsko u Ciebie w porzadku :)
Otoz, u mnie po porodzie, dokladnie 3 miesiace po porodzie wyszla sarkoidoza plucna. Cofnela sie jednak. Dopadl mnie zespol Lofgrena... Lekarz powiedzial, ze najprawdopodobniej wyszlo to ze wzgledu na ciaze, ktora przechodzilam ksiazkowo. Powiedzial, ze po drugim porodzie jest 50-50 takze... ciekawi mnie, czy po poroidzie wrocila Ci choroba?

Pozdrawiam
mataka
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 czerwca 2010, 08:08


Re: Jestem w ciąży-8 miesiąc.Czy możliwy jest nawrót choroby

Postautor: myszanna » 09 maja 2013, 09:14

Witajcie wszyscy, tu jestem nowa, ale z sarko mam do czynienia od dawna, a dokładnie od 1972 roku. Była postać płucna i leczono ją sterydami. Po roku od zakończenia leczenia i wyleczenia płuc, urodziłam dwoje dzieci, w odstępie półtora toku. Oboje zdrowe, mają teraz po 33 i 35 lat. Mnie wtedy mówiono, że "enkortonowe dzieci są super". Też się bałam, ale do tej pory nic nie wskazuje na problemy. Leczona byłam w IG w Warszawie u prof Wiwy Jaroszewicz i Dr Wandy Krychniak. Obu Paniom zawdzięczam wszystko, bo choroba była nieznana. Na życie zaopatrzyły mnie w następujące wskazania: nauczyć się i stosować techniki odstresowania, każdemu lekarzowi zgłaszać w wywiadzie przebycie sarkoidozy. Dopóki się do tych wskazań stosowałam- było dobrze. Musiałam się dużo nauczyć, zwłaszcza optymizmu (a to wg M. Saligmana jest możliwe, polecam lekturę, wydane przez Media Rodzina, Poznań). Gratuluję dzidziusia, cieszę się i czekam na Twojego maluszka razem z Tobą, Ty też przede wszystkim mądrze się ciesz.
myszanna
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwietnia 2013, 12:31
Lokalizacja: Toruń




Wróć do Macierzyństwo, geny, antykoncepcja...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron