Strona 1 z 1

Dobowe badania wapnia w moczu

Post: 07 lipca 2012, 18:08
autor: ejże
Czu robiliście dobowy wapń w moczu u rodzinnego na NFZ?

Moja przychodnia nie miała tego badania w świadczeniach na NFZ i odesłali prywatnie. Niemniej, wydaje mi się to dziwne, bo z perspektywy umowy z jakimś laboratorium, to nadal jest zwykłe badanie moczu na obecność wapnia... a to że ja sobie chwilę dłużej zbieram materiał, to już moja sprawa.

Co prawda koszt nie jest zawrotny, aczkolwiek po drodze do właściwej diagnozy, człowiek już trochę kasy wydał na prywatne wizyty/badania, i to trochę irytujące, że nawet za głupie badanie moczu się płaci.

Post: 07 lipca 2012, 19:49
autor: Robert
Kilka osób miało, ale raczej w szpitalu.

Post: 13 lutego 2013, 01:01
autor: kamila25
To badanie, którego najbardziej nie lubię, chociaż niby nie boli, ale jakieś takie .. upokarzające jest jak trzeba latać z nocnikiem po korytarzu;) Na szczęście dostaję zawsze celę z łazienką więc jest lepiej. Do sedna: poczytałam o tym badaniu i okazuje się , że przyjemność zwana dobową zbiórką moczu tak naprawdę jest badaniem ogólnoustrojowym, ponoć bardzo dokładnym.. Białkomocz, cukromocz, leukocyty, minerały... Miałam to robione zawsze w szpitalu, fakt, ale podobno zdecydowanie powinnismy je wykonywac, wg mojej p. Doktor nawet wtedy, jeśli trzeba by to robić odpłatnie- zdecydowanie warto.

Re: Dobowe badania wapnia w moczu

Post: 30 kwietnia 2014, 10:45
autor: ejże
Czyli pewnie są różne badania moczu. Moje dobowe badanie było zwyczajnym zbieraniem moczu z całej doby w warunkach domowych, nie szpitalnych. Część 'zbioru' oddawałam do laboratorium i potem po wynik ile jest wapnia.