wyniki badań i co dalej

Opis i rodzaje badań

wyniki badań i co dalej

Postautor: lukbok » 23 lipca 2014, 21:42

Witam

Proszę o Waszą opinię bo nie wiem co dalej robić a wizytę u lekarza mam wyznaczoną za 3 miesiące.
W zeszłym roku po sporym obrzęku kostek i na podstawie bronchoskopii stwierdzono u mnie sarkoidozę.
Po przeleczeniu środkami przeciwzapalnymi i sterydami opuchlizna zeszła ale pozostało drętwienie kostek (rano mam kostki zesztywniałe i lekko opuchnięte).
W tym miesiącu na własną inicjatywę wykonałem szereg badań: wapń w moczu - przekroczony, wapń w surowicy krwi w normie, witamina D3 poniżej normy, fosfor obniżony.
I nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony przekroczony wapń w moczy wskazuje na aktywną sarkoidozę z drugiej, niski poziom witaminy D3 oraz wapnia we krwi eliminują hiperkalcemie czy hiperkalcurię.
Co o tym sądzicie?


Łukasz
lukbok
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lipca 2014, 08:52
Lokalizacja: Radzionków


Re: wyniki badań i co dalej

Postautor: lukbok » 23 lipca 2014, 21:49

Co ciekawe, od wielu lat mam delikatnie i stale podwyższone ALT (ALAT) - norm do 41, a ja mam zwykle koło 60.
CRP, RF w normie.
lukbok
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lipca 2014, 08:52
Lokalizacja: Radzionków


Re: wyniki badań i co dalej

Postautor: Robert » 24 lipca 2014, 09:35

Zwiększone wydalanie wapnia z moczem, powyżej 300 mg/dobę u mężczyzn, to właśnie hiperkalciuria.
Niekoniecznie musi oznaczać aktywną sarkoidozę, bo taki stan powodować może choćby nadmierne spożycie soli, czy cukru.

Obrzęków nie doświadczyłem, więc nie wiem jak to jest. Niektórzy piszą że dolegliwości choć słabsze to wracają.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Badania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron