Przepis na rożki krucho- drożdżowe

Maryna, gotuj pierogi!

Przepis na rożki krucho- drożdżowe

Postautor: Haniula1010 » 01 czerwca 2009, 13:34

Proporcje na ok. 48 rożków /jak cieniej rozwałkowane ciasto to i na 56 :)/

- 0,5kg mąki /ja daję 3 szklanki/
- 1 jajko 1 żółtko
-0,5 szklanki śmietany /daję na oko ;)/
- 1 margaryna /ja robię na Palmie- nie wiem czy jest jakaś różnica w margarynach/
- jeszcze ze dwie garści cukru /ciasto nie może być za słodkie/
- 8dkg drożdży

-rozmieszać drożdże z łyżeczką cukru i śmietaną i poczekać aż zaczną rosnąć / ja czekam, aż zaczną wypływać z kubka ;)/

-w międzyczasie na stolnicy posiekać mąkę z margaryną, cukrem i jajkami

-wlać podrośnięte drożdże, jeszcze trochę posiekać i wyrobić elastyczne, miękkie ciasto

-z ciasta odrywać kawałki /wielkości pięści/ wałkować na grubość ok. 2 mmm, następnie otrzymane mniej lub bardziej kształtne kółko podzielić na 8 części

-na zewnętrzną część wydłużonego trójkąta kłaść dowolne nadzienie- byle dość twarde /np. galaretka wypłynie/- ja robiłam z drylowanymi wiśniami- pycha i borówkami- równie dobre. Mamie bardziej smakowały z serem

-zwijać -kształtując rożki, które następnie posmarować białkiem i posypać szczyptą cukru kryształu

-piec aż się ładnie się zrumienią -ok. 12 min w 160 stopniach, wyjąć posypać cukrem pudrem

Smacznego
:lol:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Mała » 01 czerwca 2009, 13:57

:) dziękuję - jutro będę robic na spóźnione dzień dziecka dla moich dryblasów
Mała
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 351
Rejestracja: 11 sierpnia 2008, 19:01
Lokalizacja: Gdynia


Postautor: Haniula1010 » 01 czerwca 2009, 19:40

Mam nadzieję, że będą smakować. Mojej rodzinie smakują, a ja nie mogę się nimi po prostu najeść /choć staram się ograniczać :oops: /Powinnam chyba upiec ze dwie porcje i raz najeść do syta, żeby nie kusiły ;) :sad: /. Najważniejsze, że są dobre nie tylko pierwszego dnia, tak jak upieczone z samego ciasta drożdżowego. Pozdrawiam Ciebie i Dzieciaki- Dryblasy
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: krzysztof73 » 01 czerwca 2009, 21:44

Zapowiada się smakowicie,podrzucę przepis żonce. :lol:
Awatar użytkownika
krzysztof73
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 467
Rejestracja: 07 marca 2009, 23:02
Lokalizacja: Szczecin


Postautor: Jurek » 07 czerwca 2009, 12:58

Przeczytałem-ślina mnie zalała- pewnie pycha.
Ja widziałem zdjęcia :) :) :) do zaślinienia jeden krok.
W opisie jest borówki, tak mówiło się w moich stronach, reszta kraju chodzi o jagody, ja tam wolę borówki ;)

W dzieciństwie zajadałem się bułeczkami i z serem w wersji kopertowej lub "nadziane" serem ----"to se ne wrati "
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Haniula1010 » 07 czerwca 2009, 13:57

Jureczku :lol:
U nas- czarne- to są jagody - a czerwone to są borówki :wink: . Już ten temat przerabiałam ze znajomymi z różnych stron Polski kilka razy i każdy pozostał przy swoich nazwach ;). Pokażę Ci z jakich borówek /zesmażonych z cukrem, choć bez przesady ;) / -robiłam rożki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Vacci ... 24_003.jpg

PS. Nie byłoby problemu, gdyby każdy używał nazw: borówka brusznica dla borówki i borówka czarna dla jagody, bo z uproszczeń biorą się tylko nieporozumienia :wink: . Ale zawsze można sobie przecież pogadać prawda? :lol: :wink:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Jurek » 09 czerwca 2009, 23:34

Tej czerwonej nigdy nie widziałem, te ciemne jagody, dla mnie zawsze będą borówką bo przyzwyczajenie to... :) choć jak słyszę jagoda to wiem że ktoś ma myśli po mojemu borówkę :) :]
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Haniula1010 » 10 czerwca 2009, 00:43

Jureczku :D
U nas tego tałatajstwa jest mnóstwo, ale wiem, że nie w każdej części Polski borówki rosną. Usmażone z cukrem /nawet niewielką ilością -są pyszne i do wypieków i do mięsa, i do chleba, ja nawet to mogę łyżką prosto ze słoika ;) . Jak się kiedyś spotkamy- tylko przypomnij :wink: :lol:
http://www.naturalnamedycyna.pl/index.p ... &Itemid=75

Dopiero teraz przeczytałam uważnie artykuł. Wiedziałam, że borówki są zdrowe/ zawsze się je u nas jadało/, ale nie wiedziałam, że jeszcze zdrowsze są liście :shock: :wink:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj




Wróć do Smaczości, pyszności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron