działanie leku

działanie leku

Postautor: Gemini » 07 czerwca 2011, 19:53

czy ktoś może brał lek o nazwie Cirrus, ta nazwa brzmi jak nazwa gwiazdy z obcej galaktyki :) Polecił mi go młody farmaceuta na moje zatoki, ale nie jestem przekonana, czy nie zatkam zatok na dobre, może ktoś miał z nim do czynienia....to doraźne ma być, bo do lekarza jeszcze kilka dni muszę odczekać,-
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: Barbara » 07 czerwca 2011, 20:38

Hej Renatko ,,znalazlam w necie taki wpis ,,
cytuje =cirrus (cetyryzyna+pseudoefedryna) bardzo dobry lek, bardzo skuteczny. Cetyryzyna w wielkim uproszczeniu działa przeciwalergicznie a pseudoefedryna obkurcza naczynia krwionośnie błony śluzowej nosa przez co działa udrażniająco. Działa długo i skutecznie. Dawkowanie: 1 tabletka rano i 1 tabl wieczorem. Nie wiecej!

Podobno bardzo pobudza i nie mozna po nim zasnac ,?
Badz ostrozna ,,

Ja nigdy tego nie bralam
/ja na zatoki stosuje Inchalacje z Olejku Kamforowego ,, przetestowalam na sobie napewno udraznia nos ,,,ale po nie wolno wychodzic z domu przez 3 godz ,,,/mniej wiecej /
trzymaj sie basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Nusia » 07 czerwca 2011, 21:27

Brałam ten lek już kilka razy i muszę przyznać, że pomaga. Nie zauważyłam żadnych objawów skutków ubocznych. W mojej ocenie jest ok
Awatar użytkownika
Nusia
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 213
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 18:51
Lokalizacja: śląsk


Postautor: Gemini » 07 czerwca 2011, 22:47

Dziękuję za porady. Wzięłam, jak jutro tu zaglądać będę i napiszę coś składnie :) to znaczy że nie miał skutków ubocznych. :) A tak poważnie to trochę się boję, jak mnie zacznie telepać, bo jak przeczytałam ulotkę, co on człowiekowi może zrobić, to najchętniej wyrzuciłabym ten lek do śmieci.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: ARABELA36 » 07 czerwca 2011, 23:07

Gemini ;
nie wyrzucaj leków; zawsze piszą o skutkach ubocznych ;
muszą się zabezpieczyć w razie gdyby;
ja już mam wynik z rezonansu głowy ; ale nie mam kiedy go odebrać ;
w piatek chyba po niego pojade ;
też mam zatoki chore ale teraz to troszke sie boję ;
ale jak by było bardzo żle to by mnie już ściągneli do szpitala ; to chyba nie ma tam nic niepokojącego;
mózg jeszcze jest :P
pozdrawiam :)
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


działanie leku

Postautor: Ulla.tom » 13 czerwca 2011, 21:47

Witaj,
Cirrus to dobry lek,ale pamiętaj,że bierze go się krótko,max.7 dni.Brałam również Afrin,ale to trzydniowa kuracja.Po przeleczeniu zatok antybiotykami wyszło, że to jednak podłoże alergiczne.Obecnie stosuję Avamys i Xyzal.Zapomniałam o dolegliwościach zatok.Może spróbuj również sprawdzić podłoże alergiczne.
Pozdrawiam Ula :)
Ulla.tom
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 15
Rejestracja: 29 marca 2011, 14:09
Lokalizacja: Koluszki


Postautor: Gemini » 14 czerwca 2011, 11:39

Dziękuję za odpowiedzi. Niestety Cirrus nie dla mnie i podejrzewam, że nie tylko. Dla osób mających śluzówkę w takim złym stanie jak ja, nie jest to dobry lek. Jeden ze skutków ubocznych : wysychanie śluzówki jamy ustnej, wystąpił u mnie . Wieczorem wzięłam, a rano nie mogłam się odezwać i odkaszlnąć. Wysuszyło mi usta i gardło bardzo, a tym samym zamiast odblokować nos, zasychanie spowodowało "zamurowanie" ujścia zatoki. Osobom z podobnym stanem śluzówek nie polecam.

Od wczoraj zatokami i śluzówkami zajął się lekarz. Masę leków, maści, kropli i podejrzenie, że sarko znów "działa"
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Re: działanie leku

Postautor: Tigerek » 14 czerwca 2011, 12:30

Gemini pisze:czy ktoś może brał lek o nazwie Cirrus, ta nazwa brzmi jak nazwa gwiazdy z obcej galaktyki :) Polecił mi go młody farmaceuta na moje zatoki, ale nie jestem przekonana, czy nie zatkam zatok na dobre, może ktoś miał z nim do czynienia....to doraźne ma być, bo do lekarza jeszcze kilka dni muszę odczekać,-


"Moja" laryngolog poleciła wybrać całe duże pakowanie Ibuprofenu Zatoki - 3x dziennie po 2 tabletki przez 4 dni. Potem mam spokój na minimum pół roku.

Podobno najczęstszy błąd przy tym leku to branie nieregularne, 1-2 dni, a potem znowu i znowu. I śluzówka się przyzwyczaja, a taka jednokrotna "bombowa" terapia pomaga najlepiej.

Może obciążyć żołądek, wspomagam się kleikiem z siemienia lnianego. Z sokiem :P
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Barbara » 14 czerwca 2011, 22:45

Renatko ,,oby leczenie jak najszybciej przynioslo ulge :przytul:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Dolegliwości nie związane z sarkoidozą

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron