Jak często można robić takie badania?

Opis i rodzaje badań

Postautor: Barbara » 19 czerwca 2011, 16:16

Przepraszam Marta :)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Badania

Postautor: adamosia » 28 czerwca 2011, 06:30

Właśnie wczoraj byłam u pulmonologa i powiedzial mi, że na podstawie rtg,TK klatki piersiowej i rumienia na podudziach jest pewien na 99%, że to sarkoidoza. Dał mi skierowanie do szpitala celem dalszej diagnostyki (bronchoskopia i pobieranie wycinków ). Stwierdził też, że choroba może wycofać się sama. Dlatego zastanawiam się po co te wszystkie badania skoro i tak nie będzie leczenia tylko obserwacja.Z czystej ciekawości poddawać się tym wszystkim zabiegom czy to ma sens. Podpowiedzcie mi :-) :cry:
adamosia
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 czerwca 2011, 18:34


Postautor: Robert » 28 czerwca 2011, 22:19

Z ciekawości tego nie robią, ale po to żeby wykluczyć inne groźne choroby takie jak chłoniak, które, mimo że obraz sugeruje sarkoidozę, mogą współistnieć obok niej.
Możesz się wstrzymać do następnej kontroli, ale dla pewności powinnaś skorzystać z tego skierowania i zrobić sobie komplet badań: badania krwi, badania czynnościowe płuc, EKG, USG i bronchoskopię.
Pobranie wycinka to osobny pobyt i odrębna kwestia do rozważenia.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: adamosia » 30 czerwca 2011, 12:43

Dzięki. Właśnie zdecydowałam, że faktycznie lepiej być świadomym i 7 lipca idę na Grabiszyńską. Mam nadzieję, że szybko uporają się z ta diagnostyką i puszczą mnie do domu.A jeszcze jedno jak długo trzeba czekać na wyniki? Pozdrawiam
adamosia
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 czerwca 2011, 18:34


Postautor: monika32 » 01 lipca 2011, 09:15

W szpitalu miałam robione m.in. spirometrię, usg brzucha, tk klatki piersiowej, morfologię. Wyniki tych badań były szybciutko. Jeśli nie od razu to w przeciągu max 2 dni. Natomiast na badanie histopatologiczne wycinków z oskrzeli jakie pobrali mi w czasie bronchoskopii czekałam równe 2 tygodnie.

Pozdrawiam :)
monika32
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 107
Rejestracja: 15 czerwca 2011, 06:45


Postautor: Robert » 01 lipca 2011, 20:57

Niektóre wyniki są tego samego albo następnego dnia, na wyniki biopsji czeka się średnio od tygodnia do dwóch, a wyniki z bronchoskopii to różnie, w przypadku nowotworów czy gruźlicy bywa tak, że już w trakcie badania po podaniu odpowiednich znaczników "obce ciała" świecą, natomiast w przypadku sarkoidozy bronchoskopia rzadko daje jakieś wyniki, chyba że w jej trakcie robiona jest biopsja.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Poprzednia


Wróć do Badania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron