Uważam, że powinniśmy zrobic liste lekarzy (...)

Info, adresy

Re: Jurek kontra sarko

Postautor: Renata » 08 lipca 2007, 23:02

Jurek pisze: Lekarz (wizjoner) w ten sam dzień postawił mi trafną diagnozę. "Na to co słychać na płucach to pan mi zbyt dobrze wygląda myśle, że to będzie sarkoidoza". Po 2 m-cach badań(broncho, wycinek, i inne) diagnoza się potwierdziła.


Uważam, że powinniśmy zrobic liste lekarzy, którzy maja nosa do sarko (choć zabrzmiało dziwnie) Mnie jak juz opisywałam prawie 6 m-cy leczono na gruźlicę, a koleżanka, zresztą kardiolog, czyli nie specjalista od tego, zaraz na poczatku zasugerowała że to może być ta choroba.,Ordynator szpitala płucnego na Raciborskiej w Katowicach, zlekceważyła przekazana sugestię, no bo trzeba by robic inwazyjne badanie, ot lepiej zniszczyć system immunologiczny lekami przeciwpradkowymi. Tak właściwie, powinny byc dwie listy, ale to tylko tak, bo kto by sie odważył na tę drugą. :roll:
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Re: Jurek kontra sarko

Postautor: Ula » 09 lipca 2007, 09:24

Renata,popieram Twój pomysł, mnie przecież też leczono na wszystko,tylko nie sarko. Tylko nawet jak stworzymy listę lekarzy to potencjalnym chorym to nie pomoże. Nadal będą chodzić od lekarza do lekarza,łykać tony leków i może ktoś, przez przypadek, postawi właściwą diagnozę :sad:
ula


...Po prawdziwej rozpaczy przychodzi zwykle prawdziwa radość...
Awatar użytkownika
Ula
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 220
Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 23:04
Lokalizacja: Osnabruck Niemcy


Postautor: Anuta » 09 lipca 2007, 13:51

A może stworzyć listę lekarzy którzy są świetni w swojej wiedzy nt sarko?
Ja mam pozytywne i negatywne doświadczenia. Zanim znalazłam lekarkę - fachowca, miałam nieprzyjemność z dwojgiem pulmonologów(!), którzy pletli farmazony na temat sarkoidozy.
Nie wiem tylko, czy każdy miałby życzenie być na naszej liście.
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: Renata » 09 lipca 2007, 14:48

Anuta pisze:A może stworzyć listę lekarzy którzy są świetni w swojej wiedzy nt sarko?


właśnie o takiej liście mówiłam Anutko, tej drugiej na której żaden lekarz nie chciałby się znaleść, nie bedziemy tworzyć, bo raz, że mogli by nas podac do sądu. A dwa, zawsze istnieje możliwość że kogoś skrzywdzimy, bo jednak nasza wiedza jest za mała, by w takiej kwestii orzekać, od tego są sądy lekarskie .
Właściwie, to można podzielić tych lekarzy z którymi się zetknęliśmy w sposób pozytywny, na tych wysokiej klasy specjalistów, którzy śledzą temat i znają się na najnowszych światowych trendach w tej dziedzinie i na tych, którzy nie specjalizując sie w sarko w sposób wizjonerski, jak powiedział Jurek, wstępnie nas skierowali do tych pierwszych. To jest grupa lekarzy diagnozujacych na nosa i za to im chwała. Oczywiście, muszą mieć wiedzę o sarko, bo inaczej by na to nie wpadli. Proponuję przenieść gdzieś ten temat, co na to derekcja?
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Robert » 09 lipca 2007, 16:59

Mi nie wolno nosić takich ciężkich rzeczy, jestem na rehabilitacji...


...flaszka się należy... bezalkoholowego
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Renata » 09 lipca 2007, 17:45

:padam: na twarz w podzięce, no i co kto zaczyna listę pochwalną, z uzasadnieniem:
No to ja :

Kardiolog, II stopień specjalizacji dr Wanda Buczek, przyjmuje w Bielsku-Białej, która na odległość kabla telefonicznego wyniuchała moje sarko zaraz na początku, a dwie pulmolożki, mnie truły silnymi antybiotykami, zaprzeczając by to mogło być to co i jest do teraz.

Może być, czy jakaś inna forma tego pomysłu, hę? :)
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Jurek » 09 lipca 2007, 20:14

W Namysłowie na rogu ulic Harcerskiej i Obrońców Pokoju, jest przychodnia ROMEDIK nr tel 77 410 24 22 dr Piotr - Lekarz, któremu dużo zawdzięczam
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Anuta » 17 lipca 2007, 17:14

Otrzymałam pozwolenie od mojej pani doktor na podanie na forum jej nazwiska - dr med. Anna Goljan- Geremek.
Pracuje w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc. II klinika Chorób Płuc, Warszawa ul. Płocka 26.
Przyjmuje również w Przychodni Bonifratrów, Warszawa ul. Sapieżyńska 3

Pani doktor jest wybitną specjalistką w dziedzinie sarkoidozy, specjalizuje się w tej chorobie. Prowadzi szkolenia dla lekarzy z całej Polski na temat sarkoidozy. Deklaruje pomoc lekarzom przy wątpliwościach w indywidualnych przypadkach. Według zapewnień Pani Doktor - mogą to być również konsultacje telefoniczne (udzielane lekarzom). Chodzi głównie o to, że często zbyt szybko podawane są sterydy. Dowiedziałam się, że strydoterapii wymaga nieduża część chorych.
Pani Doktor jest ciekawa naszego forum, bo słyszała o nim. Ma zamiar do nas zajrzeć.
Zapraszamy!
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: edka_72 » 01 sierpnia 2007, 22:20

polecam w Zakopanemul/Gładkie 1 zaraz koło Gubalowki Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc pracują tam fachowcy i nie oszczedzają na badaniach
edka_72
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 lipca 2007, 20:08


Postautor: katarzynajas » 19 października 2007, 09:47

dr Monika Płodziszewska Instytut Gruźlicy i chorób Płuc. III Klinika Chorób Płuc
katarzynajas
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 129
Rejestracja: 19 października 2007, 08:46
Lokalizacja: warszawa


Postautor: agatas » 30 stycznia 2008, 21:34

Dr B. Ziółkowska-Graca, Kraków, Klinika Pulmunologii na Skawińskiej 8.
Czuje tę chorobę i nie naraża pacjenta na niepotrzebne i meczące badania. Fachowiec!!!!
agatas
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:01


Poznań?

Postautor: Waldek » 02 lutego 2008, 15:36

Witam
od niedawna jestem w Poznaniu i szukam kogoś, kto mi poradzi ( poda kontakt do SPECJALISTY ) od sarkoidozy.
poprzednio byłem leczony w Zabrzu, jednak po kolejnym leku mało nie pamiętam co to, skończyłem u neurologa co to jak sie dowiedział co biorę i na co to kazał mi odłożyć świństwo.
Mój lekarz w Zabrzu olał mnie i nie dopuszczał opcji , ze źle się po tym czuję ( a jego głupie uwagi do dużego brzucha mnie wkurzyły )
ostatecznie przestałem się leczyć jakieś 2 lata temu może 3. Teraz szukam prawdziwego lekarza co to pomoże i doradzi nie oleje...
Waldek
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 lutego 2008, 10:49


Postautor: agga » 03 lutego 2008, 00:00

Witaj.
Ja się leczę w Poznaniu od maja ub. roku, w Wielkopolskim Centrum Chorób Płuc i Gruźlicy na ul. Szamarzewskiego, u dr Anny Jaszewskiej (jest pulmonologiem). Wg. mnie jest całkiem ok. Doradzi , wysłucha, poleci specjalistów.
Pzdr. :)
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: AMELIA » 26 marca 2008, 16:16

Witajcie! Mam pytanie do Renaty. Z którego oddziału w Katowicach na Raciborskiej bo są tam dwa płucne Pani ordynator nie suchała Twoich sugestji też mam tam iśc na badania i już się boję co mnie tam czeka.
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Renata » 26 marca 2008, 19:19

AMELIA pisze:Witajcie! Mam pytanie do Renaty. Z którego oddziału w Katowicach na Raciborskiej bo są tam dwa płucne Pani ordynator nie suchała Twoich sugestji też mam tam iśc na badania i już się boję co mnie tam czeka.

Amelia nie wiem czy tam jest więcej odddziałów płucnych niz jeden, ordynator nazywała się na M, wyleciało mi nazwisko, ale pierwsza litera na 100 % bo mam pamięć do pierwszych liter :twisted:
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Następna


Wróć do Szpitale, poradnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron