Badanie ACE

Opis i rodzaje badań

Badanie ACE

Postautor: Renata » 14 czerwca 2007, 20:03

Wywołano mnie do odpowiedzi w sprawie badania ACE, które ma pomóc stwierdzić, aktywnośc zapalną sarkoidozy. Za dużo nie wiem, wyczytałam to w broszurze niemieckiej (na stronie sarko). Interesowałam się czy można zrobić to badanie i zrobiłam go w Krakowie, nazywa się to w rozwinięciu badanie na Enzym Konwenrtujący Angiotenzynę, takie badanie zleciłam, a wynik poczta dostałam na Enzym Konwertujący Erestazę, ma moją reklamację napisali że pomylili się tylko w opisie, a badanie było jak trzeba, ale kto ich tam wie. No zrobiłam, ale nikt się tym nie zainteresował, bo u nas nie ma takich procedur, poza tym zdaje się że musi być kilka tych badań i się zniechęciłam. Mam koleżankę, która ma laboratorium i chciała robić te badania, ale musiała by kupić zestaw odczynników, a lekarze nie zlecają tego, ot właśnie w tym widzę potrzebę zwrócenia się gremialnie o pewne rzeczy, patrz stowarzyszenie. Jak znam życie niejaki Robert, nasza derekcja, zaraz nam coś więcej wyniucha na temat tego badania i zaraz będziemy mądrzejsi.

oznaczenia poziomu ACE (enzymu konwertującego angiotensynę I/II) dokonuje:

DIAGNOSTYKA Laboratoria Medyczne Sp. z o.o.
ul. Olszańska 5; 31-513 Kraków,
tel. +48 12 29-50-100 fax: +48 12 29-50-133
e-mail: lab@diag.pl (na e-maile raczej nie odpowiadają)
Koszt: 90-95zł
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Robert » 14 czerwca 2007, 20:36

Zostałem wywołany do tablicy, eeeh...
Tu coś o enzymie, w drugiej części artykułu. Skrót ACE występuje często na stronach kardiologicznych, a i w w/w artykule jest uwiązany do chorób serca...
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Robert » 16 czerwca 2007, 21:43

SACE – surowiczy poziom enzymu konwertującego angiotensynę II:
• nie jest to enzym specyficzny dla sarkoidozy, ponieważ podwyższony poziom może sugerować również choroby tarczycy, przewodu pokarmowego, np. chorobę wrzodową żołądka, zapalenie jelita cienkiego lub grubego, choroby wątroby i śledziony,
• jego poziom jest wykorzystywany do oceny aktywności przebiegu sarkoidozy w przypadku jej potwierdzenia histopatologicznego oraz do oceny wznowy procesu sarkoidalnego czy też progresji zmian w przebiegu sarkoidozy.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: maciejk » 27 grudnia 2012, 18:05

tutaj jest trochę informacji na temat tego badania
http://www.labtestsonline.pl/tests/ACE.html?mode=print
maciejk
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 8
Rejestracja: 03 czerwca 2012, 13:04


Postautor: Robert » 27 grudnia 2012, 19:18

Trochę, to mało powiedziane, a jak się skróci link to mozna znaleźć objaśnienia wszelkich możliwych badań:
http://www.labtestsonline.pl/tests/index.html
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Badania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron