Dziedziczenie sarkoidozy

Choroba a aspekty bycia w ciąży. Czy to jest dziedziczne?

Postautor: Gemini » 21 lutego 2011, 23:50

Nie ma jasnej odpowiedzi co i dlaczego w Sarko, może to banał ale w "kupie siła" możemy spowodować ze zaczną nas traktować poważniej, może nasze wnioski podsuną im ( czyt.lekarzom ) inne kierunki badań. Ja przerabiałam to lekceważenie na własnej skórze. Fakty : sterydy włączone już 4 m-ce i prośba aby dalej pobyć na L4 lub innym świadczeniu, bo dotąd jestem na nim i nie ma rzeczywistego obrazu jak zachowywać się będzie organizm na sterydach w pracy ( stres, wczesne poranki i cały arsenał rzeczy pracowych plus zmieniony wygląd posterydowy, znaczy psychiczna katorga ( kontakt z klientem bezpośredni) a dotąd jestem pod kloszem i to daje efekt. Lekarz: ależ nie, nie ma szans ( to w skrócie wielkim ) Po 8 m-cach od zakończenia sterydoterapii jakoś tak mi dziwnie idę do lekarza. Lekarz: niech Pani zrobi to TK będzie Pani spokojna. Wynik: mleczne szkło na płucach i zwłókienia itp. Lekarz : zdziwienie. Zmiana lekarza....sterydy na 1,5 roku itp. Teraz, do dziś OK. Stąd moje przeświadczenie ze jak nas będzie więcej "ujawnionych" nawet czasowo, będzie to " materiał" aby skutecznie walczyć z tym "Czymś" Wiem, brzmi to jak apel w czasach Edwarda Gierka " Pomożecie : :) ale cóż, czasami nie można inaczej jak tylko pomóc sobie nawzajem, używając wszystkich " narzędzi" i małymi krokami, nie dając, w pewnym sensie, spokoju lekarzom, mobilizować białe fartuchy do zgłębiania wiadomości na nasz temat i rzeczowego, a także poważnego podchodzenia do nas, chorych na sarkoidozę, magiczne nadal słowo nie tylko dla tych co zachorują, ale też dla wielu lekarzy.

Pozdrawiam :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: bożena » 02 lutego 2012, 07:00

Pozwólcie, że i ja dorzucę "swoje pięć groszy" do ankiety:
mój tata zmarł na raka płuc,
staszy brat często zapada na zapalenia płuc,
a młodszy w wojsku po zapaleniu płuc leczony był na odmę
(więcej rodzeństwa nie mam :lol: ).
W czasie długiego(utajonego),
myślę 30 letniego borykania się z sarkoidozą(objawy męczliwości),
nigdy nie miałam problemów z pokasływaniem,
ale może to środowisko powodowało,
że nie dostawały się alergeny powodujęce kaszel
(urodzona na Warmii i Mazurach,
a od 30 lat mieszkam nad morzem).
Mój młodszy syn jest alergikiem,
moja córka od urodzenia miała duże problemy z oddychaniem,
do momentu wyciecia migdałka.
Dziękuję za uwagę :wink:
bożena
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 170
Rejestracja: 10 grudnia 2011, 07:00
Lokalizacja: vbvvbvbv


Re: Dziedziczenie sarkoidozy

Postautor: adamc » 13 października 2017, 09:34

Od czego tu zacząć.... Może tak - zgodnie z tematem dziedziczenia, czy ktoś ma jakieś wiarygodne dane na ten temat ... Mam syna 5 lat, i pojawił się temat kolejnego dziecka.. Jedne z pierwszych pytań jakie zadałem po diagnozie czy to dziedziczne... odpowiedz brzmiała że nie. Czytając coraz więcej postów na forum, nabieram wątpliwości. Proszę rozwiejcie moje wątpliwości. Dodam że jestem w trakcie reemisji ( stopień II) węzły się znacznie zmniejszyły ilość guzków w płucach nieliczna (zgodnie z opisem ostatniego TK).
Z góry dzięki za odpowiedzi.
adamc
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 2017, 15:31


Re: Dziedziczenie sarkoidozy

Postautor: Robert » 13 października 2017, 20:03

Wg wszelkich danych, nie.
Zdarzają się zachorowania w rodzinie, najczęściej w linii siostra - siostra, za które odpowiada prawdopodobnie czynnik środowiskowy.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Dziedziczenie sarkoidozy

Postautor: adamc » 14 października 2017, 08:02

Dziękuje bardzo za odpowiedz Robercie. W 100% satysfakcjonującą odpowiedz :D
adamc
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 2017, 15:31


Poprzednia


Wróć do Macierzyństwo, geny, antykoncepcja...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron