Grzybica paznokci

Objawy, dolegliwości...

Postautor: Irena » 06 grudnia 2007, 10:20

Dzięki za link Robercie jest tam sporo ciekawych informacji. :)
Pozdrawiam serdecznie Irena
"Dusza nie znałaby tęczy gdyby oczy nie znały łez".
Awatar użytkownika
Irena
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 16 października 2007, 18:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postautor: Jurek » 14 grudnia 2007, 06:30

Robert, ja również dziękuje za link.
Zdjęcie paznokci z "problemem"
Obrazek
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Jurek » 29 grudnia 2007, 19:08

Witam,
Systematycznie (2x dziennie) smaruje paznokcie ACIFUNGIN FORTE mam nadzięje, że to będzie skuteczna metoda na moje zmiany na paznokciach.
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Irena » 29 grudnia 2007, 19:43

Witam
Wyczytałam na forum które wskazał nam Robert, że niektóre osoby stosowały kit pszczeli z powodzeniem. Znajoma z pracy ma kilka uli i przyniosła mi kulkę kitu. Właśnie oklejam sobie paznokieć tym kitem i zobaczę co z tego będzie. Na razie wygląda okropnie od tego kitu ale może uda mi się go w końcu wyleczyć.
Pozdrawiam serdecznie Irena
"Dusza nie znałaby tęczy gdyby oczy nie znały łez".
Awatar użytkownika
Irena
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 16 października 2007, 18:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postautor: Robert » 29 grudnia 2007, 21:56

Dosyć dobrym lekiem na grzybicę jest Pirolam, dostępny wyłącznie na receptę, możecie zapytać o niego lekarza. Nie wiem jak działa na paznokcie bo w ulotce pisze, że jest przeznaczony na skórę, ale moja kuzynka dostała ten lek właśnie na paznokcie. Niestety nie zdam wam relacji z efektów leczenia, bo okazało się że kuzynka nie ma grzybicy.

Z paznokciami jest problem, bo zdaje się, że żeby zobaczyć efekty to trzeba czekać aż paznokieć odrośnie. Tak mi się wydaje.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Jurek » 06 stycznia 2008, 00:51

Robert dzięki za informacje, tak lekarz dermatolog mówił że kilka miesięcy trzeba czekać na efekty leczenia grzybicy, warto to wiedzieć, że by się nie zniechęcić brakiem poprawy.
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Jurek » 05 marca 2008, 10:59

Zmiany na paznokciach u palcy rąk znikneły- :)
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Barbara » 16 marca 2008, 06:44

:) Witam serdecznie ,własnie szukałam informacij o paznokciach na necie,,,ale postanowilam zajrzec do nas ...I tu niespodzianka sprawdziło sie stare powiedzonko ze szukamy czegos daleko ,a nie widzimy tego co mamy pod nosem !!
Ja to juz nie wiem ,nic !!,,załamka !!:evil: jeszcze troszke mnie czeka !!!
Nie mam pojecia jak to mozliwe ,ale wczoraj wieczorem zauważyłam ze czesc mego paznokcia u dłoni jest powaznie zdeformowana ,,Juz mi brak słów ,, :P
Zawsze miałam ładne paznokcie i dbam o nie ,,i przecież nie biore sterydów !!!
Nie wiem jak to mozliwe zebym wczesniej nie zauważyła ,takiej zmiany ,co prawda ten tydzien miałam przegrany ale chyba w niedziele ,robilam paznokcie i nie zauwazyłam zmiany ,,co prawda kiedys zauważyłam ze mam jakby wgłebienia na płytce paznokcia takie rowniutkie kreseczki ,ale to co wczoraj zobaczyłam ,Nie wygląda wesoło ....Jezeli podzielic paznokiec to 1/5 jest zajeta jakoś zmianą jakby kropeczki poklute ,wypukłe,,jest zniekształcona u góry a do tego jest cienka linia ,,2 mm ,malutka pod płytką i jest czarna ...
Nie wyglada mi to na grzybice ,,sama nie wiem ,,
Czy leki które przyjmuje moga powodować takie objawy??? .
Pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Jurek » 17 marca 2008, 11:34

Basiu,
na jednym paznokciu( kciuk niewidoczny na zdjęciu mam niewielkie wgłębienia, natomiast zmiany widoczne na paznokciu (zdjęcie powyżej) znikneły.
Nie potrafię powiedzieć czy mają one związek z grzybicą lub sterydami, to już raczej dermatolog będzie wiedział.

Postaram się wkleić zdjęcie aktualne tej samej dłoni już bez tych "śladów"
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Barbara » 17 marca 2008, 15:30

:) Hej Jurku ,wlasnie obejrzałam zdjecie ,i niestety ja mam to samo ,,,a by toooooooooooo szlakkkkkkkkkkkkk... :lol: /wiem nieładnie pisze -przepraszam /. :wink:
tylko jeszcze jest bardziej odksztalcony ,,ale identyczne wgłebienia na bocznej czesci paznokcia ,,
Czy aby to nie bedzie miało bardziej zwiazku z sarkoidozą ,!!!!,bo ja sterydów nie biore napewno ,a grzybica to raczej sa żółte,, pazurki,,hihihi
Potem postaram sie zrobic fotke swej rączki ,,ale strasznie mi sie nie podoba ,,hahha do tego teraz obciałam paznokcie ,,Ale to chyba nic nie da!!!! :lol:
Jezeli Jurku teraz zmiany znikneły ,to moze to dzieki sterydom ?????
tak sobie pomyślalam ..
i podpowiedz mi czym mam go smarować !!!,,
Pozatym chyba jak pójde do dermatologa to powinnam powiedzieć o tym ,////tylko ze ja nie mam porzadnego dermatologa ///????
Zadziwia mnie szybkosc pojawienia sie zmiany ,,ja naprawde mysle ze to sie pokazało w ciągu kilku dni !!
pozdrawiam Basia. :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Irena » 17 marca 2008, 18:36

Witam.
Cieszę się Jurku, że u Ciebie zmiany się cofnęły. :thumleft: Ja niestety nie mogę się tym pochwalić bo u mnie jest gorzej niż było pomimo stosowania lekarstw bardzo skrupulatnie. :beczy: Dermatolog mi powiedziała że sterydoterapia sprzyja rozwojowi grzybicy bo organizm jest wyjałowiony. Pewno tabletki pomogłyby mi ale ja już biorę tyle tego, no i mam złe próby wątrobowe, że boję się jeszcze dobijać tabletkami na grzybicę no może jak odstawię sterydy to o tym pomyślę.Wstrętna grzybica. :sad: :sad:
Basiu przykro mi, że Cię to paskudztwo dopadło ale może to nie to. Przy grzybicy, przynajmniej u mnie najpierw na paznokciu pojawiły się ciemniejsze plamki a potem białe i paznokieć zaczął się rozdwajać i pękać.
Pozdrawiam serdecznie Irena
"Dusza nie znałaby tęczy gdyby oczy nie znały łez".
Awatar użytkownika
Irena
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 16 października 2007, 18:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postautor: Barbara » 17 marca 2008, 19:49

:) Hej bardzo chciałam zrobić fotke ,ale mam za slabą ostrosc ,niestety nie mam aparatu cyfrowego !!
robie fotki tel .niby ma dobrą rozdzielczość ,,ale uchwycenie tych zmian ,okazalo sie niemozliwe ,,poprostu obraz jest za ciemny a jak go oswietle odbija Blask !!przykro mi ,
Jurkowi fotka wyszła super u mnie nic nie widać.
Irenko ja bardzo wątpie ,czy to grzybica ,///nie spieram sie ale tak jak piszesz powinnam mieć takie objawy !!
A mój jest taki jak na fotce Jurka ,tylko u góry bardziej znieksztalcony ///jak stopiona plastikowa butelka ///
Ale mam skojarzenieHihihih
Teraz wrocmy do ciebie ,Irenko szkoda ze Kit nie pomogł ,ja niestety nie znam żadnego lekarstwa i nic nie moge ci poradzić ....Ale jak bede coś wiedziala napewno napisze .
Ciekawa jestem jak długo bedziesz jeszcze brała sterydy ,,,,,Myśle ze po odstawieniu leków ,,poprawi sie twe zdrówko ...
Wiesz patrze na twoj napis ,,wstretna grzybica ,,i domyślam sie ile musialaś zniesc ,przez nia ..Mam nadzieje ze to cie chociarz nie boli ????
Trzymaj sie skarbie ,pozdrawiam serdecznie Basia. :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 17 marca 2008, 21:26

Dziurki w paznokciach, jak na zdjęciu u Jurka, występują również przy łuszczycy. Rozpoznanie nie jest jednak łatwe, nawet dla dobrego dermatologa. Wiem to z rodzinnych doświadczeń.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 26 marca 2008, 21:38

:) Hej chciałam zapytać ,,,czy was troche bola palce ,,,mnie niestety zaczyna chyba cos sie dziac z palcem tym co ma te zmiany ,niestety dalej sie odkształca i zaczyna jakby dretwiec /sam nie wiem jak to opisac /
Chyba pójde do dermatologa ,oj,,,,chwilami wydaje mi sie to wszystko niemozliwe ....jak w zlym śnie ,,,teraz jeszcze tylko paluszek,,,,do kompletu ....
Ale przeciez nie moge udawać ze sie nic nie dzieje ,bo mi znieksztalci caly paznokiec !!!
Tak sobie napisalam do was ,bo weszlam obejrzec jeszcze raz fotke Jurka i chyba musze do tego dermatologa ..
Tylko jak znalezc prawdziwego lekarza ===
tego to ja nie wiem!
usmiech dla wszystkich .pa Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Irena » 27 marca 2008, 14:02

Dzięki Basiu za słowa otuchy. Jestem już na finiszu brania sterydów 8 kwietnia idę na badania kontrolne i zobaczymy czy je odstawię czy nie, na razie jestem na 10 mg Encortonu.
Pytasz czy przy grzybicy bolą paznokcie, w zasadzie nie bolą chyba, że po ucisku np od buta zaczyna zbierać się ropa albo jest jakiś stan zapalny. Ja na swoich paznokciach wypróbowałam już większość środków przeciwgrzybiczych niestety z mizernym skutkiem.
Powodzenia w walce z tym draństwem i oby Ci udało się znaleźć dobrego dermatologa. :) :)
Pozdrawiam serdecznie Irena
"Dusza nie znałaby tęczy gdyby oczy nie znały łez".
Awatar użytkownika
Irena
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 16 października 2007, 18:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


PoprzedniaNastępna


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron