A może by tak koncercik?

Spotkania z książką, filmem, muzyką...

Postautor: Jurek » 01 października 2008, 20:08

Hej, wiedziałem , że napiszesz te relacje i już na nią czekałem, przeczytałem ją teraz drugi raz tak dla przyjemności przeczytania- teraz wyjaśnie - Miło przeczytać takie słowa, lubię jak ktoś ma swoją pasje i potrafi nią tak fajnie "zarazić" jak Ty to robisz. Mam trochę inny świat muzyczny ,ale chyba podobnie jest muzyką (Z)oczarowany.

Bardzo chciałbym, Ci :
http://pl.youtube.com/watch?v=rbTozgoj9OQ
raz juz to polecałem , ale .......powala mnie na podłogę
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Mary » 01 października 2008, 21:42

Powala.... fakt - dzięki :D :)
Marysia
"...rzeczy trudne to te, które robi się dziś, a niemożliwe to te, które zrobi się jutro"
Awatar użytkownika
Mary
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 585
Rejestracja: 17 października 2006, 20:52
Lokalizacja: Warszawa


Postautor: Haniula1010 » 02 października 2008, 01:47

Hej!
Jureczku, nasze światy muzyczne wcale nie są ani odległe, ani tak bardzo różne :D .Twój teledysk jest rzeczywiście powalający. Podoba mi się i muzyka i wszystkie okoliczności przyrody ;). Super :) . I bardzo lubię Apocaliptyke , Metalicę i wiele, wiele innych zespołów i wykonawców i najróżniejsze style muzyczne też. Nawet muzykę współczesną, chociaż przyznaję- często bywa męcząca ;). To jest zresztą temat rzeka...Nie trawię tylko disco polo :roll: , trudno. Ale jeśli ktoś kocha akurat taką muzykę - to nie będę go nawracała. Najwyżej nie pójdę z nim na imprezę ;) . A wyciągnąć mnie na hasło muzyka- można dosłownie wszędzie :lol:. I im bardziej muzyka odjazdowa tym lepiej. Lubię być zaskakiwana :lol:. Również lubię bawić się muzyką. Np. http://pl.youtube.com/watch?v=ifKKlhYF53w .

A wracając do tematu... Niestety nie byłam na wszystkich koncertach, tak jak sobie zaplanowałam :-( . Załapałam się jeszcze tylko na zespół, który już od kilku lat kończy nasze Spotkania- Jazz Band Ball Orchestrę. W tym roku "chłopcy" przywieźli sobie młodą i śliczną jak marzenie solistkę o kakaowej karnacji i nazwisku Caroline Mhlanga :lol: . Dziewczyna o wspaniałym, mocnym głosie, niesamowitym wyczuciu frazy, wspaniała. Zresztą, co ja będę mówić, to trzeba usłyszeć :) . Robiłam nawet zdjęcia, ale wyszły kiepsko- nie będę wklejać. Za to spróbuję wkleić mp.3 zespołu, z tym, że bez Karoliny, bo to rzeczywiście świeżynka :wink: :lol: Z utworów, które wykonywali u nas jest chyba tylko Georgia, pozostałe mają spryciule na płytach / albo nie potrafię szukać :P /.
http://www.jazz-band-ball-orchestra.pl/ ... eorgia.mp3
Nieważne, i tak utwór odtworzony na mp.3 to jest zupełnie coś innego niż usłyszany na żywo.W jazzie- każde wykonanie jest inne-bo to głównie improwizacje muzyków na zadany temat, ale dużo zależy też od widowni. Czasami widownia inspiruje i bawi się wspólnie z muzykami, a czasami- usypia. I to już jest porażka dla obu stron. No dobrze, nie marudzę już, ale może jeszcze wrócę kiedyś do tematu. Pa

Acha, jeszcze na dobranoc- ballada-usypianka. Młynarski by pewnie na to powiedział, że to jest takie szszszsu, szszszu :wink:
http://www.jazz-band-ball-orchestra.pl/ ... Medley.mp3
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Jurek » 05 października 2008, 02:57

Hej,
pierwsze rozbawiło mnie, Georgia bardzo mi się podoba, :) :) , ballada dobra jest na wyciszenie, :) Hania wracaj do tematu, fajnie się czyta :) i słucha.
w muzyce orientuje się na tyle że by znaleźć utwór i wykonawce i tyle .. wspomniałaś o nowej muzyce nie lubilem tego wykonawcy, jednak klip to prawie fabuła, jest w nim ...a przede wszstkim obraz kolory, zgranie z rytmem muzyki.... głównie rytm
http://pl.youtube.com/watch?v=FKXm3Qg7sBo
Mary :)
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Robert » 09 października 2008, 21:10

Chciałbym zaproponować Wam pewne odkrycie, nie wiem czy oglądaliście film "21", oto utwór otwierający:
Obrazek
wpadł mi w ucho i to bardzo.
Inne kawałki MGMT też są interesujące, o ile lubicie lekko stuknięte dźwięki.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 09 października 2008, 23:58

Hej Robercie :D
Nie oglądałam tego filmu, ale dużo o nim czytałam swego czasu, tak, że przez chwilę wydawało mi się, że jednak go oglądałam :P ;) /. Muzyczka jest rzeczywiście wciągająca. Usiłowałam znaleźć na tubie coś innego w ich wykonaniu, ale ciągle leci ten utwór z filmu /jeszcze poszukam później :wink: / :P

Jurek :) , rytmy orientalne też do mnie przemawiają ;). Pamiętam, kiedyś w Turcji na campingu w okolicach Marmaris na sąsiednim campingu puszczali bardzo głośno muzyczkę w wykonaniu jakiegoś "tubylca". I to ta sama płyta leciała na okrągło dłuższy czas o różnych porach, nawet w nocy. Poszłyśmy więc z koleżanką zrobić małą awanturkę/ co na tamte warunki- gdzie kobiety jednak nie są tak "samodzielne" -jest dziwne/ przy okazji usiłowałyśmy się też dowiedzieć kto to śpiewa. W jednej chwili zebrało się całe konsylium ;), żeby zobaczyc co się dzieje, bo mówiłyśmy bardzo głośno i wyraźnie, ale po polsku :hahaha: :hyhy: . I dowiedziałyśmy się, że jest to Tarkan- na którego moda wakacyjna dotarła do Polski za jakieś kilka lat :shock:.
Zawsze gdy go u nas słyszałam w radiu na wspomnienie tamtej sytuacji gębula sama mi się uśmiechała .
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Jurek » 10 października 2008, 09:25

Hej, ciekawą miałaś przygodę w Turcji Haniu, pewnie to co innego, ale coś podobnego czułem gdy "odkryłem" dla siebie (1998-1999) Santanę, któtko przed wydaniem przez niego nowej płyty Super Natural
Obecnie znalazłem fajna "amatorkę" jak myślałem, grająca:
Rihanna - Umbrella (Acoustic) - Nazywa się Marie Digby
http://pl.youtube.com/watch?v=589Mvlz6LWE
spodabała mi się , okazuje się że wydała swoją płytę- ma się tego niuchacza :D :D :D
Robercie zaskakujesz mnie bardzo.... muzyka w nie moim klimacie, ale warto posłuchać i zobaczyć klipy, nie będe pisał za dużo, .... ciekawe :).
Ja jestem pod ogromnym wpływem:
Evanesence - Lithium http://pl.youtube.com/watch?v=U2oSvG98A_k słucham i patrzę non stop

bądźcie zdrowi i bawcie się wspaniale
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Robert » 10 października 2008, 21:08

Haniu, na "wrzucie" jest cała płyta, polecam utwór "Kids", obecnie promowany w Trójce. Inne też...

Jurku, dla mnie w muzyce nie ma szufladek, ważne, żeby dreszczyk był ;)
Niedawno molestowałem "Raz, Dwa, Trzy - Młynarski - koncert w Trójce". I jeszcze nie raz pomolestuję.

Jak już o Trójce piszę to polecam nową piątkową audycję Piotra Kaczkowskiego, 3-godzinne "M-3", w samo południe, w każdy piątek. Muzyka pierwszorzędna, o prowadzącym nie wspomnę, aż nie chce się od radia odchodzić. Ten Pan potrafi przykuć do głośnika.

Dodane po 3 godzinach 9 minutach:

To jeszcze jedna stuknięta muzyczka Klik
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Robert » 20 listopada 2008, 16:11

A to mi wczoraj w ucho wpadło akurat:
Obrazek
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 20 listopada 2008, 18:02

Hej Robercie :)

Generalnie podoba mi się proponowana przez Ciebie muzyka. Co prawda nigdy nie przepadałam ani nie przepadam za muzyką zaangażowaną i zespołem Mysloviz, ale tekst tej konkretnej piosenki jest tak bardzo prawdziwy i aktualny, że aż ciarki chodziły mi po plecach ;) .

Piotra Kaczkowskiego tez lubię, chociaż rzadko mam okazję posłuchać.

Z zespołem "Raz, dwa trzy" na żywo zetknęłam się dwa razy. Dwa lata temu byli u nas na zakończeniu Festiwalu "Soli Deo", ale albo ja byłam bez nastroju albo koncert był jakiś taki bez anegdoty ;) . Bardziej wrył mi się w pamięć koncert na świeżym powietrzu nad jeziorem w Sierakowie kilka lat temu, na którym nie wytrwałam co prawda do końca /po męczącej trasie/, ale końcówkę wysłuchałam na leżąco w namiocie, na campingu po drugiej stronie ulicy. Camping był w pachnącym sosnowym lesie i właśnie po upalnym dniu spadł rzęsisty deszcz :lol: ... Było cudnie
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Robert » 20 listopada 2008, 21:05

Haniu
To nie Myslovitz, to zespół Akurat, pewnie zmylił Cię odnośnik pod odtwarzaczem. A tekst napisał sam Julian Tuwim ;)
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 21 listopada 2008, 01:02

:oops: , fakt.
Prawdę mówiąc nie znam za dobrze ani jednego, ani drugiego zespołu /drugiego w ogóle/- dlatego nie rozpoznałam. Owszem nazwa Mysloviz jest mi znana, jakieś piosenki ich gdzieś tam słyszałam, ale jak się z kimś nie identyfikuję - nie przyswajam, a rzeczywiście Mysloviz ma solistę o tak charakterystycznym głosie, że powinnam rozpoznać. No zawstydziłeś mnie i chyba zaraz pójdę sobie posłuchać :oops: :wink: :lol: .

Najpierw jednak o czymś innym, ale a'propos tego, że nie lubię pieśni zaangażowanej :? . Ostatnio zmarła bardzo znana i sławna pieśniarka afrykańska, wielka charyzmatyczna postać Czarnego Lądu - Miriam Makeba.
A teraz do rzeczy.
Na studiach- na końcowy egzamin z prowadzenia chóru - każdy miał przygotować i zadyrygować jakimś bardziej lub mniej znanym utworem z dostępnej literatury chóralnej. Na roku mięliśmy kolegę, który "zakochał się" w afrykańskim hymnie "N'kosi sikeleli Afrika", i uparł się go przygotować. Odnieśliśmy się do tego pomysłu z lekkim dystansem i zdziwieniem, ale kolega potrafił nas przekonać. Opracował, dostarczył nam partytury- no i .... zaśpiewaliśmy. Było to coś nowego, świeżego, fascynującego. Przygotowanie dostarczyło nam wielkiej frajdy, ale dopiero dzisiaj pierwszy raz- szukając materiałów o Miriam Makebie -znalazłam oryginał i wysłuchałam -przyznam się- ze wzruszeniem :shock:

http://pl.youtube.com/watch?v=ow40LQs0u ... re=related

A przy okazji posłuchałam i innych utworów z tej strony.
Lubię muzykę- może niedoskonałą, ale prawdziwą. Wywołuje u mnie ten dreszczyk, o którym tu kiedyś pisaliśmy :D
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Jurek » 21 listopada 2008, 23:01

Hania masz ciekawe powiązania muzyczne, czasem widać jak jesteśmy powiązani z innymi ludźmi i wydarzeniami... bardzo mnie to interesuje, choć ten świat muzyczny nie jest moim grajdołkiem. Przesłuchałem raz i jeszcze.... tęcza, :)... lubię poznawać nowe i wracać do znanego. :)

zapraszam na "wycieczkę" do "Manchester"-u jak byliście tam to trudno:

http://pl.youtube.com/watch?v=QDlv_9dMs ... re=related z tego są znani, a to wolę:

http://pl.youtube.com/watch?v=88mA5Q9Ti_Q

proste, ..... :) wersja "sote" bez chórków - z chórkami jest bardziej melodyjna, ta prostsza, obie mi leżą :lol:
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: mantyka » 25 listopada 2008, 19:45

a za mną ostatnio chodzi ten kawałek : http://pl.youtube.com/watch?v=LQp8UHNYE ... re=related
sarko I stopnia
Awatar użytkownika
mantyka
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 19
Rejestracja: 07 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Katowice


Postautor: Haniula1010 » 26 listopada 2008, 12:45

Od dzisiaj i za mną będzie chodził :lol: ;) . Super
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


PoprzedniaNastępna


Wróć do Trochę kultury

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron